Спостереження: Як краще захистити WordPress від спаму

Протягом півроку проводив експеримент який з плагінів WordPress найнадійніше захищає від спаму. Були обрані три постійно розвиваються і користуються популярністю в блогерського співтоваристві інструменту, це: Akismet , reCaptcha та Bad Behavior .

Для тих, хто не звик читати більше, відразу повідомляю результати: для правильної захисту WordPress від спаму необхідний симбіоз усіх трьох інструментів.

А тепер більш докладно.

reCaptcha

Звичайно-же самий небажаний інструмент в даному списку, це reCaptcha, яка, як-кажуть SМO-шники, «відлякує» потенційних коментаторів, хоча по мені це все повна нісенітниця, - якщо людині хочеться сказати або запитати щось значуще , крім: «Зачот! Пиши исчо. », Ніякі reCaptch'і йому не перешкода, хоча згоден, що в ідеалі треба-б обходитися без неї. Але, експеримент показав, що Akismet і Bad Behavior дуже добре відсівають і визначають спамерів, але Akismet так-же «добре» (і досить часто) ловить повідомлення звичайних коментаторів, в результаті чого все-одно доводиться побіжно переглядати весь список повідомлень потрапили у спам . Так от, якщо у Вас не буде reCaptch'і, то цей самий спам список буде в рази, а то і в десятки разів більше, ніж при її наявності.

Звідси висновок: якщо Ви не переглядаєте спам на предмет попадання туди нормальних повідомлень, або потік спам повідомлень не так великий, можна сміливо обходиться без reCaptcha.

Bad Behavior і Akismet

Варто виділити самий маст хев (must have) плагін з цієї трійці, - це Bad Behavior, який дуже добре відсіває спам і на ура справляється з «долбежом», з яким Akismet чомусь справляється незадовільно. Так, він засуне весь спамерських Флад в спам, але Ваш спам список розбухне до неймовірних розмірів. У свою чергу Bad Behavior добре ріже «поведінковий» спам (не даремно плагін так називається), але от чорні списки джерел спаму, як я зрозумів, у ньому не дуже «свіжі» і не швидко оновлюються, тому Akismet тут виграє і дуже добре допомагає Bad Behavior.

Таким чином, дані інструменти, як і будь-які творіння рук людських, володіють своїми плюсами і мінусами, і лише перебуваючи в дружньому взаємодії допомагають нам з успіхом боротися з поставленою проблемою. На нерозкручених проектах підійдуть Akismet і Bad Behavior, на всіх інших, крім зазначених двох, краще додати ще reCaptcha. До речі, всі три інструменти можна досить легко прекрутіть до будь-яким своїм PHP проектам, адже WordPress це тільки одна зі сфер їх використання.

Скажімо дружно: Але пасаран!

Опубліковано: 04/04/11 @ 09:01
Розділ wordpress Безпека Блоги

Рекомендуємо:

Налаштовуємо robots.txt для мультісайтового WordPress
Налаштовуємо sitemap для мультісайтового WordPress
Екологічна акція: Купи Ebook - збережи ліс! Постав посилання - додай свої 5 копійок!
Дизайн гарний настільки, наскільки він практичний
Як видалити копірайт з шаблону WordPress