Пробуємо прогнозувати трафік: відповіді на питання

Здрастуйте, дорогі читачі! Перш за все, я хочу попросити пробачення за такий тривалий простій в написанні нових статей, тим більше, що (судячи з коментарів і листами) багато хто чекав продовження розпочатого прямого ефіру статей про прогнозування трафіку. У мене є кілька новин з приводу своєї відсутності: деякі звичайні, деякі трохи сумні, але й не без радісних. Я люблю починати з хороших, ну а далі як вийде і хто як зрозуміє:) Для початку я хочу сказати, що я за останні два роки нарешті відпочив - я йшов у відпустку і мені там дуже сподобалося! Друга новина, швидше за все, просто нейтральна (або як вище я її назвав, звичайна) - я звільнився з роботи, пішов з компанії Netpeak, як би це не було сумно чи радісно кому-небудь. Ну і сумне, що відбувалося вже більше, ніж за останній місяць - це крадіжка мого uin icq 418423, про яку я писав у twitter, але враховуючи там мою популярність - ніхто навіть і не звернув на це увагу. У зв'язку з останній подією мене можна зараз знайти або на пошті, або по телефону, в мережевих пейджерах тимчасово відсутня (до речі, без них набагато простіше і зручніше).

Тепер давайте поставимо крапку цього ліричного відступу і ввідну інформацію в теплі спогади про те, що мова тут про прогнозування трафіку, а це справа, як було давно підмічено, що щось міфічне. Але все одно залишаються люди, які продовжують вірити і копатися до якоїсь істини ... ну що ж, подивимося:) Так, я абсолютно згоден, що це щось не реальне, що це абсолютно щось не точний, але ми не намагаємося вивести якісь ідеальні формули або цифри, отримати якусь статистику. Кожен тут отримує те, що він хоче отримати або те, що йому подобається. Хтось любить детективи - сам процес (аналіз) і розв'язку (собвственно те, до чого ми прийдемо), а комусь хочеться всього і відразу, як порно фільмах. Саме так я хотів спочатку почати цей пост, який повністю буде присвячений відповідям на питання, які накопичилися на даний момент в 383 коментарях першої та другої частини!

>Нодар, а статистику кліків ти з якою системи брав? Якщо 577 показів, то це не означає що буде 577 кліків! CTR залежить позицій. (С) max

Начебто все просто, але насправді дуже багато хто може не вловити зміст і думати, що вони все вірно розуміють, а автор питання просто протупіл. Насправді, тут важливість не в суті питання, а в тому, що торкнулися цієї теми на самому початку серії статей. Отже, я хочу відокремити поняття "запит" (або "показ") і "кліки" (або "переходи"). Хочу зауважити, що кількість запитів, як і показів - це кількість проведених "пошуків" в пошуковій системі по конкретній фразі. Багато хто говорить, що це не стосується пошуку, а стосується саме контекстної реклами - але ж це одне і теж, тому що контекстна реклама показується на сторінці видачі по цій фразі поруч з органічними її результатами. Тому кількість запитів/показів, які показує wordstat Яндекса - це кількість показів не тільки контекстних оголошень, але і результатів видачі по цій фразі. Це перша половина відповіді на це питання. Далі про різницю показів і переходів. Зрозуміло, що "покази" і "переходи" - це різні поняття і не варто їх ні в якому разі плутати. Можливі дуже різноманітні випадки, коли кількість показів більше загальної кількості переходів, а може бути і зовсім навпаки, коли кількість показів менше кількості переходів. Адже якщо я зайшов в пошукову систему, я почав шукати "просування сайтів" і продовжив переходити за посиланнями у видачі, то таким чином лічильник порахував 1 показ (запит), а переходів стільки, скільки сайтів я відкрив і органічної частини видачі. Але так само саме я міг зробити пошук, а потім подумати, що навіщо я це шукаю, якщо сам вмію просувати сайти і закрити сторінку з результатами пошуку - адже зараз я зробив один запит (показ), а переходів не було. Далі не менш важливий факт! Саме про 577 кліків і тому подібні числа: ні в якому разі не думайте, що якщо ви вирахували, що за влучним відповідності вашої фрази у вас ХХХ показів, конкретно вашого регіону, то всі ці покази ви отримаєте до себе на сайт протягом місяця! Адже частина взагалі не перейде на ваш сайт, частина перейде не на ваш сайт, а як показують експерименти на інші 9, а то й більше сайтів, які пропонує нам пошукова система. Для цього, власне, ми й намагаємося максимально наблизити поняття прогнозування трафіку, щоб хоч якось розуміти: чи варто брати цю фразу, витрачати на неї сили і засоби або взяти іншу, яка виявиться більш вигідною!

>Найчастіше запити не настільки чітко виражені, з більшою вірогідністю в даному випадку варто дивитися конкретику, наприклад "Шатура меблі купити в москві", більша частина народу в даній ситуації шукає вже конкретну марку. (C) Somstyle

Це, звичайно, не питання, але я хочу з цієї теми пояснити. Зрозуміло, що навіть якщо ви підберете для просування свого сайту 20 запитів, порахуєте по них точну кількість запитів (показів), розподіліть їх по таблиці часткою переходів, при цьому по кожній з фраз ви протягом місяця будете займати одну і ту ж топову позицію, то це буде не весь трафік на ваш сайт. Не забувайте, що ми не враховуємо величезний хвіст низькочастотних запитів, по яких, в основному, і переходять на сайт з пошукової видачі.

>А яка справа власне оптимізатору до клієнтського трафив? (C) Alekseev

По-перше, багато хто працює з клієнтами по трафіку. Якщо цей випадок не розглядати, то якщо у клієнта буде хороша віддача, то він буде продовжувати з вами працювати постійно. Якщо ви йому підібрали якісь ліві фрази, просунули, а віддачі немає, то клієнт розчарується взагалі в послузі і не буде працювати - навіщо йому викидати гроші на вітер?

>Невже трафік набагато важливіше позицій по висококонкурентних запитах? (С) Ольга

А для чого вам, власне, позиції? Не для трафіку чи що? :)

Загалом, це було таке відступ перед наступним етапом в нашому прогнозуванні:) До речі, приєднуйтесь до конкурсу "BestMasterіZація "у якості учасників або ставте на мене посилання:)

Опубліковано: 08/04/11 @ 09:01
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Найповніша шпаргалка для IE6 або як виправити 25 + помилок Internet Explorer
BestMasterіZація
SE-ефект, SM-ефект, Feed-ефект
Плюси движка WordPress
Як утримати відвідувача на сайті