Фріланс за бартер

Фріланс за бартерОдного разу, мені довелося попрацювати за бартер. У принципі, спектр завдань був невеликий. Нікому блогеру А (реальне ім'я людини ховається в цілях уникнення зайвого галасу) потрібно було дещо переробити на блозі. Чесно кажучи, я не пам'ятаю, що конкретно робив спочатку, швидше за все фіксіл з'їжджаються шапку при нестандартних розширеннях. Взагалі, я багато чого переробляв і доробляв: оптимізацію хедерів, трьохколоночного футер, модні ключевики в шапці, вирівнювання банерів. Спочатку умови були гранично простими - за свою роботу я отримував певну WMZ копієчку і наскрізну посилання на свій блог з футера. Треба сказати, що у блогера А що тоді, що і зараз були непогані пузомірки.

Власне кажучи, посилання і можна вважати основною платою за роботу. Принаймні, я так вважав при першому і подальшу співпрацю. Але в якийсь певний момент я перестав справлятися з купою справ, що навалилися на мене. Відповідно, я відмовився від деяких підробітків, в тому числі й від вдосконалення блогу пана А . Як я пізніше зауважив, мою роботу продовжив інший чоловік, що володіє навиками верстки і дизайну.

А через кілька тижнів я не виявив наскрізний посилання в футері на свій блог. Перш за все мені було прикро, особливо від того, що мене навіть не сповістили. Як з'ясувалося, мою посилання замінили посиланням нового верстальника, який за словами власника блогу «повністю переверстати весь блог». Що найцікавіше, візуально всі елементи, що робив я, залишилися. Я не вдавався в подробиці та не порпався в коді, але навіть якщо css класи назвали по-іншому і додали пару властивостей, що це міняє. У результаті я махнув рукою і вирішив, що не в посиланнях щастя.

З блогером А я до сих пір іноді перетинаюся, але ніколи на нього більше не працював - неприємний осад таки залишився. Ну і відповідно, після цього випадку я зробив для себе певні висновки. Зокрема, про роботу за бартер. За нематеріальні цінності я більше не працюю. Та й за матеріальні, до речі, теж не дуже-то готовий гарувати. Мені вистачає постійної оффлайн роботи та власних заробітків на своїх проектах. За якісь додаткові підробітки я беруся тільки тоді, коли процес може принести мені якісь напрацювання на майбутнє або цікавий досвід.

А як ви ставитеся до роботи за бартер?

PS Набагато краще заробляти на своїх сайтах. Навіть якщо перестати їх наповнювати, не факт, що вони перестануть приносити прибуток. У крайньому випадку, можна залізти до shaman'у в його ТОП бірж посилань та вибрати для сайту підходящу біржу.

Читайте також:

Опубліковано: 08/04/11 @ 03:05
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Скрипт перегляду в новому інтерфейсі Twitter'а
Пробуємо прогнозувати трафік: відповіді на питання
Найповніша шпаргалка для IE6 або як виправити 25 + помилок Internet Explorer
BestMasterіZація
SE-ефект, SM-ефект, Feed-ефект