Пошта на власному домені, підводні камені

emailДуже часто початківці (і не дуже) блогери заводять собі пошту на тому ж домені, де у них висить блог. Природно, я не маю на увазі випадки, коли пошта корпоративна (як і блог) або хоча б косить під дане поняття. Зовсім інший випадок, коли пошта прив'язана до власного блогу або сайту-візитці. Тут уже варто задуматися.

Спокуса велика, особливо, коли ім'я домену коротке і зрозуміле, наприклад ctrlc.ru . Ну порівняйте самі: blablablachtoto@rambler.ru або ya@ctrlc.ru - по-моєму, вибір очевидний.

Безумовно, у пошті на власному домені є свої плюси:

Але крім плюсів є безліч (на мій погляд) мінусів, які варто врахувати перш, ніж скористатися такою поштою. Я свого часу також заводив поштову скриньку на домені webbug.ru , але дуже швидко відмовився від нього, відчувши деякі незручності.

Ось декілька загальних моментів, про які варто замислитися перш, ніж робити собі пошту на власному домені:

  1. Пошта завжди буде прив'язана до доменного імені. Якщо проект, який ви розгортаєте на даному домені прогорить або просто набридне, вам доведеться проплачувати доменне ім'я тільки для того, щоб не втратити пошту. Та ж ситуація з продажем блогу/сайту. Кілька місяців тому я купив цей блог , а зовсім недавно Олександру (колишньому власнику) знадобилося відновити доступ до аккаунту на ксапа. Ну а раз пошта була прив'язана до ctrlc.ru , йому довелося звернутися до мене за допомогою. Нічого страшного, але тільки за умови, що з новим власником сайту/блогу можна домовитись чи хоча б зв'язатися.
  2. Вас чекає незручна адмінській панель для керування поштою. Як правило, адмінку, що надаються хостером, не ловлять спам, незручні в обігу, а іноді і не завжди досяжні. Я, наприклад, не міг достукатися до своєї пошти з робочого комп'ютера, так як проксі не пропускав незареєстрований SSL сертифікат. А постійно користуватися сторонніми програмами для доступу до пошти мені здається дуже незручним, особливо коли перевіряєш пошту з 3-4 комп'ютерів.
  3. Прив'язка до доменній зоні не завжди корисна. Деякі західні зарозумілим сервіси не визнають доменну зону . Ru . А ось якщо пошта зареєстрована в зоні. Com, то все відмінно. Природно, ніяких проблем, коли ваш сайт/блог знаходиться в потрібній зоні.

Ось хоча б цих трьох але для мене достатньо. Правда бувають випадки, коли прив'язка поштової скриньки до домену є необхідністю. У такому випадку краще зробити корпоративну пошту на гмейл або яндекс. Тобто пошта буде аля ya@ctrlc.ru, але доступ до неї буде здійснюватися через звичний інтерфейс. Саме так я і зробив для кількох своїх проектів.

Серед безкоштовних поштових сервісів я вважаю за краще використовувати gmail.com , чого і вам раджу. А який поштою користуєтеся ви?

PS Перспективна молода компанія здійснює просування сайтів будь-якої складності для клієнтів будь-якої зіпсованості. Портфоліо і печеньки з кавою додаються.

Читайте також:

Опубліковано: 15/04/11 @ 01:35
Розділ Безпека Блоги Домени

Рекомендуємо:

Як дізнатися, що про вас пишуть в інтернеті?
Чи можна заробити в інтернеті.
Інтерв'ю - Олексій Кушнірів aka seo2z, автор блогу seowit.ru
Ох вже ці апдейти ТІЦ
Ховаємо блог в SERP'е від спамерів