Індексація «вКонтакте» - важливість просування в соцмережах росте

index vkontakteНе так давно по всьому рунету пролетіла новина, що Яндекс став індексувати дані з «Вконтакте». Ті, хто хотів, уже заочно покидалися тапочками в Яндекс і Павла Дурова разом узятих, хто попредпріімчівее, запропонували 1001-й спосіб монетизації цього нововведення.
Так що ми не про це, а про те, що значення грамотного просування в соціальних медіа виростає з року в рік, і не за горами той час, коли ігнорування цієї частини розкрутки поставить вас у свідомо програшну становище. Тому пройдемося ще раз по нюансах просування в соцмережах.

Вчимо матчастину

Social media optimization (SMO) - це та ж оптимізація, але тільки під соціальні медіа. Це комплекс технічних заходів, які спрямовані на оптимізацію контенту сайту для використання в мережних спільнотах (соцмережах, форумах, блогах).
Social media marketing (SMM) - це вже безпосередньо маркетинг в соціальних медіа: донесення до споживача чи піар чого-небудь у соціальних медіа (блоги, форуми, мережеві спільноти)


Визначаємо цілі

1) Підвищення впізнаваності бренду - створення такого цікавого та насиченого інформаційного простору, куди люди будуть ходити з задоволенням за потрібною інформацією, заодно і асоціюючи дану сферу з вашим брендом. У такому випадку ні в якому разі не можна агресивно рекламувати ваші товари та послуги, оскільки розсудливу аудиторію це тільки злякає, а підсвідома асоціація якісного з вами як його авторами, дасть вам у підсумку куди більше, ніж просто жменьку клієнтів.

З урахуванням специфіки «вКонтакте» як ресурсу для спілкування людей, ця мета залишається найбільш ефективною на даний момент, і здатною давати нехай і більш віддалений, але дуже стійкий результат.

2) Залучення клієнтів - може бути в тому випадку, якщо серед аудиторії даного соціального медіа вони хоча б потенційно присутні. Нерозумно пропонувати, наприклад, будь-які товари і послуги зі сфери b2b «вКонтакте», тому власники бізнесу дуже рідко там сидять. Трохи вище результативність може бути в «Однокласниках», де аудиторія переважно старше, однак у соцмедіа скоріше можна пропонувати товари та послуги для молоді. Ну а для спрощення процесу «вКонтакте» увів можливість безпосереднього здійснення покупки прямо усередині ресурсу.

3) Залучення трафіку на ваш сайт. Якщо пройтися по відповідних темах форуму searchengsnes.ru, можна зрозуміти, що цей метод дає від декількох до сотень відвідувачів з день. Чому так - зрозуміти дуже легко. Ненав'язлива і обгрунтована посилання на ваш сайт, живе спілкування в відвідувачами дає куди більший приплив цільових відвідувачів, ніж спам.

Дані цілі можуть працювати як вибірково, залежно від специфіки вашої діяльності, так і всі разом. Однак вкрай важливо чітко розуміти, чого ми хочемо домогтися за допомогою соцмедіа, і що можемо отримати на самому справі.

Глобальне правило старе, як світ: «живі» акаунти та ком'юніті з якісним контентом завжди дають хорошу розкрутку вашому бізнесу.

Розуміємо специфіку

На даний момент «вКонтакте» став досить стабільною соціальною мережею з величезною аудиторією і невеликим щомісячним приростом. Якщо в 2008 році річний приріст користувачів даної соцмережі склав 252.17%, то в 2010-му - 81%. При цьому добова відвідуваність ВКонтакте подвоюється кожен рік. Рік тому ця цифра становила 10 мільйонів унікальних відвідувачів в добу, два роки тому - близько 5.
У такому разі ресурсів загрожує або затухання через набридала стабільності, або нова хвиля інтересу за рахунок будь-яких нововведень. Такими нововведеннями стає поступове наближення до свого «старшого брата» FaceBook, введення можливості купівлі товарів прямо в мережі, а тепер - індексація Яндексом.

Мета цього, ймовірно, в нове збільшення популярності соцмережі, яка вже стала величезним складом найрізноманітнішого, в тому числі і піратського, контенту, про що тепер можуть дізнатися не тільки «посвячені», але і всі користувачі Яндекса.

Так чого ж чекати

1) ймовірне збільшення інтересу в «вКонтакте» і нове зростання кількості користувачів
2) зменшення кількості спаму. Все більше стає механізмів захисту від нього, все більше віддалених груп, заблокованих акаунтів і ручного підтвердження введення інформації через каптчі або коди в смс
3) все більша кількість користувачів буде шукати інформацію через «вКонтакте», що збільшує важливість наявності там грамотного розкручування в соціальних медіа
4) і на закуску. Вся інформація, розміщена «вКонтакте» з якихось інших ресурсів тепер порушує унікальність тексту на вихідної сторінки. А значить, «Вконтакте» тепер потрібно буде наповнювати тільки свіжим контентом, щоб він не набув статусу неунікальне.

При цьому, природно, що передачу ваги з такого «жирного» ресурсу з високим ТІЦем, PRом і трастом по зовнішніх посиланнях чекати не варто. Усі вони йдуть через редирект, так що розміщувати посилання на свій сайт і чекати ваги просто нерозумно. Хоча деякі горе-оптимізатори досі сподіваються.
Тобто, як би цього не хотіли, «халяви не буде». Проте цікавий і корисний акаунт вашої компанії «вКонтакте» тепер може отримати масу додаткових відвідувачів на ваш сайт. Залишилося їх нагодувати корисною інформацією, зачарувати, мотивувати на потрібне співпрацю з вами, сформувати лояльність - і цільові відвідувачі на сайті або навіть клієнти гарантовані. Тому ласкаво просимо в новий виток SMO і SMM - розумною і професійної розкрутки в соціальних медіа.

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 19/04/11 @ 01:36
Розділ Безпека Блоги

Рекомендуємо:

Відповіді на питання по просуванню, № 3
Ефективність рекламної кампанії в Україну
Додаємо сніжинки в блог
mp3promo - відмінний конверт музичного трафіку
Як отримувати відвідувачів на свій сайт або SMO методи отримання трафіку. Частина 1.