Поради тим, хто вирішив заробити на сайті за допомогою контекстної реклами

Давайте поговоримо про деякі неочевидних речах і помилках, які, однак, здатні сильно вплинути на рівень заробітку на сайті за допомогою контекстної реклами.

Важливість кількості сторінок

Як правило, сайти, які створюють під заробіток на контекстній рекламі, складаються не з однієї і навіть не з 10 сторінок. Сторінок на подібних сайтах може бути і 100 і 200 і 1000. Так як існує думка, що чим більше сторінок, тим більше відвідувачів, можна залучити з пошукачів. Усвідомлюючи це, багато хто приходить до думки, що кількість сторінок грає, мало не саму важливу роль у справі заробітку на контексті.

З одного боку все правильно. Кількість сторінок на сайті точно впливає на рівень доходу з контекстної реклами, але цей вплив не таке, як у випадку з торгівлею посиланнями. Тут важливіше якість цих сторінок, вірніше навіть сказати рівень оптимізації під пошукові системи. Важливо створити не просто як можна більше сторінок. Важливіше правильно оптимізувати ці сторінки під правильні пошукові запити. Тому основний акцент слід зробити все-таки на пошукову оптимізацію сторінок сайту, а не на кількість цих сторінок. Погодьтеся, що і 20-30 сторінок, оптимізованих під хороші пошукові запити, здатні привести таку ж кількість відвідувачів на сайт, як і 300-500 неоптимізованих сторінок.

Тому перша порада. Не женіться за кількістю сторінок, краще витратьте час на підбір нізкоконкурентних високо і середньочастотних запитів. А часто, має сенс використовувати і низькочастотні запити.

Ясна річ, що не завжди це можливо, і не завжди однієї тільки оптимізацією тексту можна досягти бажаних позицій сторінок сайту у видачі. Але без цього, важко розраховувати на хороший трафік взагалі і з пошукачів зокрема.

Шукайте продають запити

Наступна порада. Шукайте і оптимізуйте сторінки сайту під так звані продають запити. Мало того, що тематика вашого сайту повинна бути комерційна, так ще й запити, під які ви оптимізуєте сайт, повинні бути продають. Для прикладу порівняємо 2 тематичних запиту: «сутність і форма кредиту» і «де взяти кредит готівкою». Перейшли з якого запиту відвідувачі, швидше за все, звернуть увагу на контекстну рекламу? Мені здається, що другий запит вводять люди, які хочуть знайти конкретну пропозицію. А першим необхідна просто інформація про кредит. Сподіваюся, ви вхопили суть, чим потрібно керуватися при підборі ключевіков, під які планується оптимізувати контент сайту? Що б вам було простіше, просто уявіть себе на місці людини вводить той чи інший пошуковий запит, і спробуйте зрозуміти, що йому потрібніше побачити просто інформацію або конкретну пропозицію про ту чи іншої фірми, послуги або товар.

Повірте, краще нехай на ваш сайт приходять 100 чоловік по продають запитам, ніж 1000 чоловік, залучених за допомогою інших запитів. Заробите більше, а сил і коштів на це витратите менше. Ось вона сила цільового трафіку!

Експериментуйте з блоками реклами

Йдемо далі. Ось ви знайшли відповідні запити, оптимізували під них сторінки сайту, вибрали, чию рекламу ви будете розміщувати. Що далі? Тепер треба вибрати в якому місці вашого сайту будуть відображатися блоки контекстної реклами. Тут важко, щось радити однозначно. Адже вдале поєднання типу блоків, їх розмір, кількість і розташування залежить від багатьох факторів. І те, що може допомогти збільшити дохід одному сайту, іншому сайту може і не допомогти. Наприклад, одні веб-майстра переконані, що блоки контекстної реклами повинні зливатися з сторінкою, інші ж, навпаки, стверджують, що реклама повинна всіляко виділятися на сторінці. І ті й інші по-своєму мають рацію, на одних сайтах краще працює одна колірна схема, на інших - інша.

Наберіться терпіння і займіться експериментами. Рано чи пізно ви знайдете оптимальний варіант саме для свого сайту. Тим не менш, можна дати пару загальних рекомендацій, які в тій чи іншій мірі, але справедливі для всіх сайтів, націлених на отримання доходу з контекстної реклами. Намагайтеся розміщувати хоча б один з блоків реклами в області шапки, під або над заголовком сторінки. Тобто дайте можливість всім, хто переглянув сторінку, побачити і рекламне оголошення. З іншими блоками поекспериментуйте самі, спробуйте розмістити їх ліворуч або праворуч від основного вмісту сторінки. Можливо, має сенс розмістити той же банер, в основному контенті сторінки.

Зробіть дизайн простіше

Наступна порада. Не перевантажуйте сторінки сайту великою кількістю яскравих елементів дизайну. Не варто акцентувати увагу відвідувачів на речах, які не здатні принести дохід! Нехай краще відвідувачі звертають уваги на банери контекстної реклами, ніж на вишукування дизайну. Краще зрозуміти і розібратися в тому, яким чином можна привернути увагу відвідувачів, вам допоможе вивчення теорії юзабіліті сайту. У будь-якій книжці на цю тему, досить багато уваги приділяється питанням залучення уваги відвідувачів до потрібних місцях вашого сайту.

В ідеалі на сторінці повинен бути тільки текст і реклама. Тоді після або під час читання у відвідувача такої сторінки буде більше бажання звернути увагу саме на рекламу, а не на щось інше.

Слідкуйте за релевантність і ціною

Наступна порада. Робіть все можливе для того, щоб у блоках контекстної реклами відображалися релевантні рекламні оголошення. У багатьох системах контекстної реклами існує маса способів збільшити якість відображуваних об'яв. У тому ж Google Adsense, наприклад, є спеціальні теги, за допомогою яких можна виділити область сторінки сайту, яка буде використовуватися при визначенні її тематики. Адже чим релевантність тексту оголошень вмісту сторінки, тим більше шансів, що будь-яка з показуються оголошень зацікавить відвідувача цієї сторінки.

Так само має певний сенс фільтрувати покази дешевих оголошень, залишаючи для показу більш дорогі. Проте це працює тоді, коли з даної тематики багато рекламодавців, коли ж рекламодавців мало ви ризикуєте залишитися взагалі без релевантних оголошень, нехай і дешевих. Тому іноді має сенс орієнтуватися не тільки на продаваність пошукового запиту, а й на кількість потенційних рекламодавців і рівень цін переважаючих в тій чи іншій тематиці.

Таким чином, перш ніж створювати сайт на ту чи іншу тематику, варто оцінити кількість рекламодавців, кількість і якість відповідних запитів. Адже якщо у вашій темі мало таких запитів, то і трафік з пошукачів ви навряд чи зможете привести в достатній кількості.

Як це можна зробити? Та хоча б так. Знайшли тему, яка вам хоч трохи відома і цікава (хоча це і не обов'язковий, але часто дуже бажаний момент). Вибрали з десяток загальних ключевіков, йдемо на wordstat.yandex.ru і вбиваємо їх по черзі. Далі оцінюємо, скільки з виведених словоформ підходить вам. Виписуємо їх, вважаємо загальна кількість переглядів, оцінюємо приблизну конкуренцію і так проходили кілька разів. У результаті у вас повинно вийти кілька десятків ключевіков, і цифра, що відображає загальне число переглядів. Якщо ця цифра більше 10 тисяч, то ви вже маєте шанс окупити домен та хостинг. Краще, звичайно, щоб ця цифра була вище 30, а то й 50 тисяч переглядів. Ось тоді вже можна говорити про те, що в цій темі є пошуковий трафік для заробітку на контекстній рекламі.

Визначтеся з форматом

На закінчення хотів би озвучити ще один цікавий момент.

Як думаєте, де можна більше і легше заробити на контексті? На сайті або на блозі? Думаю, не варто пояснювати, ніж одне відрізняється від іншого? Тим, не менше, озвучу один дуже важливий момент. Як правило, інформація на блозі застаріває значно швидше інформації публікується на сайтах. І скажу вам, пошуковики теж в курсі цього. Тому якщо ви хочете зробити сайт, повісити контекст і забути про нього, нехай це буде дійсно сайт. Адже що б мати той же рівень трафіку на блозі, вам доведеться значно частіше додавати нові сторінки, що б утримати кількість відвідувачів на одному і тому ж рівні.

Справа тут в тому, що на блогах частіше публікують статті і замітки актуальні сьогодні, але вже через рік актуальність цієї інформації буде набагато нижчий. Адже прогрес не стоїть на місці. У будь-якій темі відбувається розвиток, з'являються нові технології, тенденції, обставини. На ці теми пишуться всі нові і нові статті, створюються нові блоги, а про те, про що ви писали рік тому згадують все рідше і рідше. В основному так і буває.

Тому намагайтеся під контекст робити сайт. Такі сайти, інформація на яких не втратить актуальність через рік, але тематика яких, тим не менш, має відношення до комерції і бізнесу.

Мабуть, на цьому можна закінчити. Не сумніваюся, є ще маса моментів, які надають той чи інший вплив на рівень доходу з контекстною рекламою. Ви всі їх виведете самі, з досвідом. Для непоганого старту в контексті, вам і описаних рад має вистачити!

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 20/04/11 @ 03:06
Розділ Блоги Реклама

Рекомендуємо:

10 рад по підбору ключових слів
Нова версія WordPress 3.0.3
Естафета «Комментери» і не залишають мене думки про заробіток
Питання та відповіді по Wordpress - випуск 8
Індексація «вКонтакте» - важливість просування в соцмережах росте