Стрес-розминка, або поради копірайтерам для організації роботи в режимі «аврал»

У кожної творчої особистості, скромно себе іменує копірайтером, є свої творчі злети і застої. Гірше, коли в розпал роботи (читайте - чергового робочого завалу) у вас поетична млість, і писати про осмосу, системи crm або ж каналізаційних насосах зовсім немає натхнення. Що ж, в кожній, навіть самій творчій роботі, є свої будні. Так, у акторів - репетиції, дикторів телебачення - мовні техніки, а у копірайтера - тренувальні тексти. Я назвала їх так умовно. Насправді, ніяких чернеток і пробних варіантів - текст зобов'язаний бути грамотним і стилістично оформленим. Клієнт повинен залишитися задоволеним (або ж переконайте, що саме цей текст підвищить рівень продажів !).

Отже, ми визначили завдання: як екстремально швидко організувати себе на роботу .

Тепер спробуємо знайти рішення. Я пропоную кілька дієвих порад з особистого копірайтерського досвіду. Більше того, і в інших сферах застосування цих рад приносили свої плоди.

  1. Абстрагуйтеся! Підіть «у себе». Самоуглубітесь. Деякі називають це духовною практикою, що вимагає багато зусиль і певного досвіду. У вас же, пам'ятаєте, на це всього лише немає часу. Тому для початку просто перестаньте звертати увагу на погоду за вікном, яке увійшло у вашу офісну кімнату новенького оптимізатора з сусіднього відділу, нявкати за дверима чорну кішку консьєржки тітки Клави і звук робочої дрилі прямо-таки у вас над головою. У кожного копірайтера свої умови роботи - хто творить у фрілансе (копірайтер віддалено), хто працює на клієнтське благо в офісі. Ваша головна мета - чути лише свій, ще поки слабкий голос розуму. До речі, такий стан психологи називають зазвичай - концентрація на роботі.
  2. Увімкніть музику. Ця рада корисний для тих, кого музика стимулює, але не стомлює. Для ранку підійде - активізують звуки Mobi «Honey» і «Natural blues», Hurts «Illuminated» і «Devotion», Carbage «Milk», Muse «Uprising». Загалом, вмикайте улюблену музику - і включайтеся. Якщо ж помітите, що у творчому тандемі - ви, текст і музика - хтось третій зайвий, виключіть зайвого. Думаю, немає сенсу говорити, хто тут третій ...
  3. Залиште за порогом творчого процесу особисті драми. Зірвало кришку унітазу, а сантехнік приїде тільки завтра ввечері? Пишіть! Чорна кішка консьєржки тітки Клави перебігла вам дорогу? Пишіть. Теща зібралася до вас у гості? Пишіть! Вас виселяють з будинку через прострочених платежів? Пишіть! Ви розійшлися зі своїм хлопцем? Пишіть! У самих безвихідних ситуаціях вихід один - пишіть багато і захоплено! Зараз ви все одно поки нічого не зможете зробити, окрім як написати відмінний текст. Значить, робіть те, що у вас здорово виходить. І повірте, сантехнік принесе вам нову кришку, у кішки виявиться сіру пляму на шиї, теща не зможе купити квиток на поїзд, а у вас з'явиться новий хлопець. (Потрібне підкреслити).
  4. Розподіляйте завдання. Виберіть з купи проектів найважливіший (палаючий, фінансово привабливий і т.д.) і поставте собі за мету написати його сьогодні. Якщо завдання велике, розбийте його на підпункти. Поетапно виконуйте всі пункти вашого сьогоднішнього плану. Пам'ятайте, що тільки чітка структура роботи і самодисципліна допоможе впоратися з величезним обсягом роботи.
  5. Пишіть! Це ваше головне завдання на зараз. За це вам платять гроші. Це чергова перевірка вашого професіоналізму. Вам біса важливо дізнатися принцип роботи вихрового насоса. Іншими словами, знайдіть мотивацію і інтерес. Не знайшли, значить, придумайте. Багато хто за ідею вмирали, вам же всього лише потрібно написати доступний (грамотний!) текст про імерсійного масла або додатках для iPad.
  6. Перемикайтеся! Якщо ви застрягли на виборі синоніма до слова клоччя, стали використовувати шаблонні фрази, загубилися в значеннях «лізинг» і «лістинг», саме час переключитися. Ні, ніякої балаканини в аске або Вконтакте! Подивіться в віконце, випийте солодкого чаю, напишіть простенький текстик на тему, за який ви спеціалізуєтесь, і для його створення не потрібно підготовка. Не бійтеся перемикатися, вмійте залишати текст для дозрівання ... Як правило, робота думки не припиняється, навпаки вся отримана інформація структурується і після невеликої перерви - ви якимось чином видаєте на-гора!
  7. Ставте крапку. Після закінчення роботи обов'язково «приберіть» після себе. Це означає зробіть все, для того, щоб завтрашнім вранці не довелося повертатися до цього проекту. Навчіться красиво закінчувати! Написаний текст - відправте клієнтові (або оптимізатору), закінчили проект - закрийте його у своїй папці документів, отримали оплату - зафіксуйте у своїй «бухгалтерської книзі» винагороду. Вибачте за народну мудрість, але те, що можна зробити сьогодні, не відкладайте на завтра.
  8. Хваліть себе. Навіть якщо клієнт виявився скупим на похвалу, оптимізатор забув сказати спасибі за оперативність, а директор зробив догану за передноворічний аврал. Ви щось знаєте, що ви відмінно впоралися. Творчий процес - це ваш особистий простір! Ви самі встановлюєте свої правила, вибираєте для себе роль, контролюєте роботу думки, керуєте дивовижним світом ... власних творчих ідей. І вже зовсім не важливо - стосується це брендування фабрики з виробництва дверей або монтажу підвісних стель.

До речі, даний текст-поради писалися виключно в цьому горезвісному аврал-режимі: у робочому портфелі очікують написання десяток «горящих» проектів для клієнтів. Однак така творча розминка для розуму і душі копірайтера - просто творчо необхідна!

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 24/04/11 @ 08:31
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Блог-шоу - випуск 42
Деякі роздуми на тему технології Яндекса Спектр
А я все граюся:) Відкрив свій клан і сайт клану
Як дозволити Google сканувати вміст вашого AJAX
З яких сайтів потрібно купувати посилання, а з яких ні