ТОП-10 внутрішніх чинників ранжирування сайту

Якщо вивчати всі мануали по і ранжирування сайту, цілком можна загубитися в різноманітті рекомендацій щодо поліпшення внутрішньої структури. Без сумніву, таких чинників сотні, і тому при конкретній роботі з оптимізації важливо виділити ті головні чинники, без яких якісне просування просто не відбудеться.

Опитавши 26 експертів російського SEO-ринку, проект ТопЕксперт склав «SEO-альманах 2010», в якому детально представляє рейтинг значимості внутрішніх і зовнішніх факторів оптимізації. Треба відзначити, що цей рейтинг складено на основі пошукових алгоритмів Яндекса, однак, для українського ринку ці дані також актуальні, оскільки просування в Яндексі йде, як правило, нарівні з Google.

Зупинимося на головних із них:

  1. Наявність ключового слова в Title сторінки до цих пір залишається головним фактором ранжирування. Цей тег вказує пошуковій системі на зміст сторінки, і пряме входження ключового слова, краще всього на початку тега, дасть можливість просуває сторінці піднятися в топ за потрібним запитом.
  2. Вказівка регіонів сайту в Яндекс стало важливо після того, як Яндекс ввів пошук з обмеженням по регіону. Наявність присвоєного регіону покращує видачу сайту в обраному поясі. Сюди ж можна додати і начіліе адрес і телефонів регіональних представництв компанії.
  3. Наявність прямого входження ключового слова в тексті сторінки. Іншими словами, грамотний SEO-копірайтинг з прямими входженнями потрібних запитів в розмірі 5-7% від обсягу тексту.
  4. Унікальність контенту на сайті. Правило просте - чим більше унікального контенту, тим вище вага сайту. І навпаки, крадений вами (та й у вас) контент - прямий шлях до зниження сайту в рейтингу. За цим потрібно постійно стежити, і не допускати в тому числі і воровста свого контенту.
  5. Вік індексації. Самий важко піддається управлінню фактор. Можна сказати одне: при виборі між старим і новим доменом просувати сайт краще на старому домені. За інсключеніем тих випадків, коли до нього були застосовані якісь санкції.
  6. Наявність ключового слова в імені домену. Наприклад, сайт з ім'ям notarius швидше увійде в топ по запити «нотаріус», ніж сайт з будь-яким іншим назвою. При реєстрації домену бажано враховувати цей факт. Якщо просувається сайт з нерелевантних ім'ям, ключове слово слідуємо помістити в урл внутрішніх сторінок сайту, якщо вони теж просуваються.
  7. Наявність тегів h1-h6 в тексті сайті, в наявністю в них прямих входжень ключових слів.
  8. Ограніеніе кількості вихідних посилань та/або закриття їх від індексації. Всі вихідні посилання «віддають» частину ваги сторінки.
  9. 301 редірект при зміні адреси сторінки. В іншому випадку пошукова система бачить два сайти з однаковим контентом і накладає санкції за неунікальність.
  10. Наявність сторінки 404 для неіснуючих запитів, і разом з цим - відсутність на сайті значної кількості 404 помилок. Причому дана сторінка повинна бути виконана з урахуванням юзабіліті - оригінальним повідомленням про помилку і альтернативною пропозицією користувачеві відвідати, наприклад, головну сторінку сайту.

Більш детальну інформацію ви можете прочитати у статті Фактори ранжирування за версією SEOMoz

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 29/04/11 @ 04:10
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Новорічний подарунок блогерам від webmasters.ru
Всіх всіх всіх з Новим 2011 роком
Робимо аналіз молодого сайту з ТОПу ортопедичних подушок. Частина 3.
Робимо аналіз молодого сайту з ТОПу ортопедичних подушок. Частина 3.
Експеримент з програмою Viking-inviter для соц мережі Вконтакте