Вивчаємо молоді сайти з Топ. Частина 3. Накручений користувальницький фактор або закрита сітка сателітів?

Дуже зрідка я знаходжу в конкурентних топах такі сайти, які на перший погляд там тримаються силою думки. Сьогоднішній випадок якраз з таких. Див centr-konsult.ru - 9-е місце «юридичні послуги».

Домену менше року, в Яке немає, з контенту кілька статейок і ... увагу - беків немає ! Вірніше, всіма загальнодоступними способами (SeoBudget, SeoPult, Solomono) беки не перебувають взагалі.

Що в таких випадках слід? Наприклад, те, що на сайт посилаються XX головних сторінок сателітів, які закриті від індексації у всіх пошукових системах, крім Яндекса. У біржах такі теж не беруть участь. Як таку сітку виявити - я не знаю. Тільки методом тику, наприклад, ввести назву сайту «centr-konsult.ru» в Яндекс і подивитися яка інформація знаходиться. У даному випадку нічого не знайшов.

Другий варіант. Оптимізатори кілька місяців просували centr-konsult.ru відкритими методами, потім посилання зняли, а тут (раптом) його помітив ассесора, високо оцінивши. Але я в це не вірю. По-перше, сайт самий звичайний. По-друге, в такому випадку SeoBudget мав би видавати посилання з анкорним статусом n/a. Мовляв, що посилання в якихось джерелах знайшлася, але зараз її на сторінці не видно.

Третій варіант . Може, трюк із дзеркалами, але дзеркал я не бачу.

Четвертий варіант . За новою (і сирої) технології Спектр Яндекс міг порахувати, що цей сайт відноситься до якоїсь рідкісної потреби. Це частково підтверджує те, що в статистиці запиту на MegaIndex. ru сабжа ще немає. Значить, якщо MegaIndex.ru не глючить, а просто рідко оновлюється, то сайт з'явився в топі відносно недавно.

П'ятий варіант . З одного боку він самий нереальний, а з іншого і найлогічніший. Спочатку на LI centr-konsult.ru статистика закрита, але можна таким способом http://counter.yadro.ru/hit?t27.1; uhttp:// centr-konsult.ru - подивитися співвідношення хостів та хітів.


За 31 день 212 хостів та 40к хітів. Тобто, 200 кліків на людину. :-) Явна накрутка користувацького фактора, але тут є свої заковики.

По-перше, невже Яндекс настільки тупий, що не може виявити настільки явну накрутку? Це було б дуже-дуже дивно.

По-друге, адже серед цих 212 хостів велика частина явно реальна, тому що є топи на кшталт «юридичні послуги», «земельні суперечки», «юридичні послуги в москві» - у новорічний період якісь крихти з них повинні були переходити. Значить, накрутка йшла дуже маленькою кількістю ботів, що якось зовсім просто для вилову.

До речі кажучи, не дивуйтеся, що при 9-му місці запиту «юридичні послуги» спостерігається так мало трафіку. По-перше, свята. По-друге, подивіться на 5-е місце, а точніше сайт www.jurmg.ru. Там за місяць кількість хостів щось трохи більше:


А ви що думайте?

Опубліковано: 05/05/11 @ 04:07
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Дайджест тижня, 7 січня
Вивчаємо молоді сайти з Топ. Частина 2. Торжество рерайта і перелінковки.
Вивчаємо молоді сайти з Топ. Частина 2. Торжество рерайта і перелінковки.
Кращі пости блогу cyber-promo.ru за 2010 рік
Які кнопки соціальних мереж вибрати?