Боротьба з накруткою показів

У найближчі години випускаю нову версію Daos (але ще не Daos 2.0) з захистом від накрутки показів і ще кількома приємними нововведеннями. Зокрема з можливістю асинхронної завантаження рядки.

 

Точний алгоритм захисту не буду розповідати, природно, щоб не заохочувати зловмисників катувати удачу, але приблизна реалізація така: у момент показу рядка сам показ і не зараховується, він буде зарахований тільки через N секунд окремим підзапитах. Крім того я зробив захист від вбудовування рядки в iframe на відвідуваному сайті і ще власник майданчика зможе обмежити дозволені для показу домени. Ну і блокування IP додачу.

 

Дякуємо всім учасникам обговорення технологій захисту , особливо без п'яти хвилин женатікі Дружині Сергєєву, його ідея лягла в основу.

 

Податок на хитрість

 

Природно, захист - це додаткові накладні витрати, нікуди від цього не дінешся. І особливо прикро, що всі ці ресурси витрачаються даремно фактично. Все одно що життя страхувати. Нерозумно. Але такий наш світ.

 

У Daos 2.0 планую зробити захист взагалі опціональною, щоб власники сайтів з великим трафіком мали резерв щодо зниження навантаження. Все одно накрутка показів настільки рідкісне явище, що простіше боротися індивідуально з кожним накрутчики. І навіть іноді не технічними методами.

 

Як роблять інші?

 

Багато статей вивчив, в основному використовують блокування по IP і статистичні дослідження вже після факту накрутки. З накруткою стикаються всі, і навіть у мудрих співробітників Яндекса немає ідеальної автоматичного захисту (і не буде ).

 

Заоблачний CTR кращих сайтів рекламної системи Nolix

 

Є й інші способи. Наприклад плагіатор Шепелєв у своєму «безкоштовному» Ноліксе зараховує лише 3 показу з однієї IP (сам сказав ). Двох зайців вбиває - і накрутчики складніше, і недалеких рекламодавців набагато простіше залучати дутими цифрами CTR. Хитро, але недалекоглядно. Це не наш шлях.

 

Знаєте інші варіанти? Пишіть, може спільно ще чого-небудь придумаємо. Хоч і пригнічує сама необхідність міркувати про таку завданню замість корисних справ, все ж це непогана розминка для мозку.

 

Все можна накрутити!

 

Звичайно можна, тільки у випадку з Daos вже набагато складніше. Як відомо, проти лому немає прийому, якщо немає іншого лому. Це класичне протистояння щита і меча, але меча проти щита Daos тепер зможе викувати тільки висококваліфікований технічно грамотний відморозок, а не будь-який дрібний хуліган. Я особисто не знаю таких навіть серед своїх власних Вражка. Чому «навіть»? Про це в одній з наступних нотаток:)

Опубліковано: 19/02/11 @ 11:13
Розділ Безпека

Рекомендуємо:

Нова версія Daos
Чи буде Daos крутити баннери?
Стеж за собою, будь обережний ...
Ох вже ці лапки!
Ніколи не пізно