Відповіді на питання # 4: регіональне просування, індексація посилань, перелінковка та інше

З усіх питань, які я отримала за наступний місяць, відповідаю публічно тільки на третю частину. На половину запитань я відповіла відразу поштою, а решта сформульовані настільки розмито, що зрозуміти проблему і, тим більше, допомогти вирішити її, не представляється можливим. Також, на жаль, недавно з'ясувалося, що майже два тижні в грудні форма відправки листів з сайту не працювала, і є ймовірність, що багато питань просто не потрапили в мою скриньку. Так що якщо Ви надсилали мені питання, але я не відповіла на нього ні особисто, ні в блозі - надсилайте повторно. Надіслати мені питання можна тут .

Особливості орфографії та пунктуації авторів питань залишені без змін.

Про прегіональном просуванні в Яндексі

Владислав: Що ви можете сказати про просування сайту по ГЗ в чужому регіоні в разі, якщо йому вже автоматичні присвоєний регіон, взятий з ЯК. У моєму випадку, сайт має регіон Калінінград, а цільової регіон за родом діяльності - москва, пітер і т.д. Монжно узагальнити - цікавить регіон Росія Може варто попросити яндекс прибрати регіон взагалі?

Якщо сайт знаходиться в Яндекс, йому можна привласнити до 7 різних регіонів за умови, що діяльність компанії поширюється на ці регіони (або контент сайту має непостредственно ставлення до цих регіонів). жаль, це не означає, що сайт відразу підніметься у видачі всіх регіонів, які Ви вказали (і, тим більше, у всіх російських ведучих). Просунути корпоративний сайт компанії в декількох популярних регіонах зараз досить складно, і присвоєння кількох регіонів тут не допоможе. Перевага збирати трафік з різних регіонів одночасно зараз спостерігається у тематичних порталів, зміст яких або не має чіткої регіональної спрямованості взагалі (напірмер, клуб водіїв BMW), або орієнтоване на декілька конкретних регіонів. А корпоративного сайту фірми, щось б збирати трафік з кількох регіонів, мало просто вказати ці регіони у формі реєстрації ЯК - потрібно концептуально "вирости" до рівня порталу.
P.S. Зараз у Вас в якості основного регіону, до речі, присвоєно СНД.

Ще одне питання про регіональність

Що продовжує оптимізатор. Добрий день. Не могли б Ви написати детальніше про регіональності? У мене виходить так, що проект просувається по Москві, а в регіонах запит в топі. (Це при потрібному регіоні в Я. Вебмастер) Плюс адреса московський на всіх сторінках є.
Наскільки сильний вплив робить регіон донора? Тому що на це при купівлі посилань я уваги не звертаю, а може варто було б?

Проблема в тому, що запит в топі в регіонах, або в тому, що не в топі по Москві? На жаль, Ви не уточнили, в яких саме регіонах сайт у топі, а це має важливе значення при пошуку відповіді на Ваше запитання. Якщо сайт у топі в таких нізкоконкурентних регіонах, як, скажімо, Твер або Тамбов, а по Москві не в топі, то це може пояснюється просто тим, що рівень конкуренції по Москві набагато вище, ніж у зазначених регіонах . Якщо ж сайт в топі в Петербурзі, а в Москві не в топі, то тут ситуація може бути складніше і вимагати додаткового аналізу, так як просування в кожному конкурентному регіоні може мати свої особливості.

Регіон донора не має прямого впливу на позиції щодо певного регіону, але знову ж таки, потрібно аналізувати окрему ситуацію, універсального правила не існує.

Про те, як потрапити в топ "за двома запитам"

Nick: Чи не могли б ви просто сказати як потрапити в топ10 скажімо яндекса і гугла. за двома запитами. Я нуб в цій справі, не могли б не публікувати це питання, якщо взагалі відповісте, і сказати конкретно, що потрібно зробити і тд. заздалегідь благадарю і перепрошую якщо таке питання було

Якщо б у мене був універсальна відповідь на Ваше питання, мій блог називався б не "Оптімізаторша.Ру", а "Мілліонерша.Ру". Пропоную Вам почитати 10 порад початківцям оптимізаторам , підписатися на блоги >Михайла Шакіна , Сергія Кокшарова , Lady Maxima і Олексія Терехова , а також погортати форум та журнали SeoNews та SEO-дайджест . Ще можна почитувати на дозвіллі книги по SEO . Панацею Ви навряд чи знайдете, але якщо у Вас є бажання і інтелект, своє питання зможете вирішити.

Про втрату трафіку з Google

Вадим: 4 місяці я працював над розвитком свого сайту і вобщем все було не погано, поки я не змінив ключові слова першої сторінки. Через 3 дні дядько google перестав зі мною вітатися. Трафік зник, але індесірованние сторінки залишилися і ось вже днів 10 сайт лежить не дихає. Слова я відразу ж тоді через 3 дні повернув. Питання: я помер чи це кома і все відновиться? І коли?

Якщо Ваш сайт порівняно молодий (6-8 місяців), тоді турбуватися з приводу різкого падіння позицій і зниження трафіку в Google не варто - такі ситуації трапляються досить часто, трафік повертається через деякий час. Якщо ж сайт не новий, причиною зникнення трафіку могли стати якісь ваші дії з сайтом. Не зрозуміло, що Ви маєте на увазі під зміною ключових слів для першої сторінки - зміна семантичного ядра? тега keywords? щільності в тексті? У будь-якому разі, не думаю, що причина в цьому. До речі, я колись вже писала про те, що робити, коли падають позиції в Google та про фільтри Google .

Про складання анкоров для під Google

Andriy: У топіку http://optimizatorsha.ru/master-classes/anchor/ описано складання анкоров (судячи по всьому для Яндекс), яке отличее у складанні анкор аркуша під google.com. ua, ru? ... і як все це справа совмещять якщо потрібно просувати одночасно і в Яндекс і в Гугл? Спасибі.

Алгоритм Google.ru/com.ua не так чутливий до анкор-листу, як поточний алгоритм Яндекса. Для того, що б отримати стабільні топові позиції у всіх пошукових системах, раджу при внутрішній оптимізації орієнтуватися на живого користувача, а при складанні анкоров - на Яндекс. І не варто забувати про природні посилання.

Про 301 редірект

Ася: Підкажіть, будь ласка, якщо сайт знаходиться за двома адресами - з www і без www, як краще налаштувати переадресацію? Як ви вважаєте, яку адресу правильніше зробити основним?

Якщо сайт не новий, то основним слід робити те дзеркало, яке Ви вже почали просувати. Якщо сайт новий, то різниці немає. Переадресація налаштовується за допомогою 301 редіректу .

Про перелінковці для інтернет-магазину

Михайло: Прочитав Вашу статтю і виникли запитання. Питання по магазинах на Shop Script: чи потрібна їм перелінковка (враховуючи факт наявності розгорнутого меню категорій на всіх сторінках сайту)? Друге: якщо потрібно, то чи є специфіка, стосовно саме до цього движку?

Кращий метод перелінковки для інтернет-магазину - це посилання зі сторінки конкретного товару на інші супутні товари. Наскільки я знаю, у Shop Skript така можливість є. А ось розгорнуте меню цього движка є скоріше недоліком, ніж перевагою. По-перше, при великій різноманітності товарних груп (наприклад, біля магазину, який торгує всіма видами побутової техніки та електротехніки), користувачеві не завжди зручно знайти в меню потрібний йому товар. По-друге, таке велике меню, у кілька разів перевищує за обсягом контентну частину html-документа (основний текст), шаблнізірует сторінки і заважає просуванню. Вплинути на внутрішню релевантність конкретної сторінки через величезні наскрізних блоків в такій ситуації досить складно.

Про аудит сайту

Вадим: Здравствуйте. хотів запитати з чого складається аудит сайту, і які статті варто почитати про це вид послуг?

Не пригадаю, що б мені траплялися статті про аудит сайту. Якщо Ви бажаєте навчитися робити аудит самостійно, можете подивитися мої приклади аудиту тут та тут .

Про різкий приріст посилань

Антон: Купую посилання через агрегатор. Тижня 2-3 тому закупив близько 800 посилань з різними ТІЦ і PR, і в минулий апдейт позиції сильно впали. Чи може це бути пов'язано з покупкою посилань, і якщо так, то що мені тепер робити - знімати посилання?

Купівля такої великої кількості посилань за короткий проміжок часу може призвести до так званого "посилальної вибуху" - накладенню неформального фільтра, який обнуляє вага всіх посилань, куплених за певний період. Але якщо донори до того ж і низької якості (тІЦ і PR - далеко не головні показники якості посилань ), то последсвий можуть бути горазно серйозніше, аж до сильного просідання сайту по всіх запитах.

Що б точно дізнатися, взаємопов'язане чи падіння позицій Вашого сайту з покупкою посилань, перевірте, який відсоток з куплених посилань вже проіндексовані Яндексом і виводиться в Yandex.Webmaster
(Перевірити це автоматично можна за допомогою модуля Аналіз покупних посилань - блок "Видимість посилання"). Якщо більше половини посилань вже потрапило в ЯВ, ймовірно, саме вони стали причиною просідання позицій сайту. І хоч кажуть, що різке зняття посилань теж може утруднити просування, я вважаю, що посилання потрібно зняти. Не раз спостерігала ситуацію, коли при різкому зняття "поганих" посилань, позиції сайту закономірно поліпшувалися.

Про індексацію посилань

Олег: Хочу задати Вам питання щодо індексації посилань на сайти користувачів в профілі користувачів інтернет змі. Чи впливають такі посилання на вагу (PR або Тіц) і індексуються чи посилання укладені в тег div. Мене зокрема цікавить ЗМІ портал "Newsland" http://www.newsland.ru/. Наприклад, на сторінках акаунтів цього ЗМІ "Newsland" є графа - Сайт): і там посилання на сайт користувача виглядають так само:

Соціальні мережі:
Мій світ

Якщо сторінки з профілями користувачів є в індексі, то посилання з них можуть передавати вагу, якщо тільки вони не відзначені аттрібутом rel = "nofollow" . Тег

на передачу ваги ніяким чином не впливає. Зараз сторінки профілів Newsland.ru нормально індексуються і Яндексом, і Google, але посилань на сайти з цих сторінок я не бачу. Ймовірно, адміністрація в какойто-то момент вирішила їх прибрати, що б обмежити втрату трафіку зі свого сайту.

Про виявлення вихідних посилань

Олена: Підкажіть, будь ласка, як виявити Однопіксельні гіперпосилання, крім попереднього перегляду в поштовому клієнті? Мається на увазі в коментарях (старі).

Є хороший сервіс Solomono.ru. Запит типу [from d simesite.ru] допоможе отримати список всіх посилань з зазначеного домену.

Про автопрогони по каталогах і дошках оголошень

Дмитро: Скажіть, будь ласка, наскільки ефективні в плані приросту посилальної маси сучасні інструменти по автоматичної розсилки оголошень по дошках і каталогами в порівнянні з ручною реєстрації в даних ресурсах. Чи дійсно варто їх купувати саме для цих цілей?

Автопрогон по всіх без розбору дошках оголошень і каталогів дасть набагато менший ефект (якщо взагалі дасть), ніж ручна реєстрація. Звичайно, ручна реєстрація займає набагато більше часу і сил, але л учше вибрати з автобази 20-30% добрих каталогів і зареєструватися там вручну, ніж проганяти автоматом по всьому підряд.

Про тексти для автопрогона

Ольга: Хочу замовити автопрогон по 1200 каталогах. Підкажіть, чи можна реєструвати в усіх каталогах один і той же текст і опис, або краще кілька текстів (скільки саме?)

Автопрогон з однаковим текстом може не тільки не дати ефект для позицій, але й ускладнити подальше просування (може порушитися, так би мовити, "карма сайту"). Так що якщо Ви не хочете нашкодити своєму сайту - робіть як можна більше унікальних описів, якщо бажаєте отримати хоча б мінімальний ефект - робіть всі описи унікальним. А якщо хочете отримати реально відчутний ефект - не користуйтеся автопрогоном, реєструйтеся вручну.

Про розміщення неунікальний статей

Дмитро: Порадьте новачкові. Якщо я розміщу на 5 сайтах одну і ту ж статтю з посиланням. Чи буде від цього користь. Або все ж бажано розмістити на кожному окрему статтю. І останнє. Чи треба розміщувати цю статтю на своєму сайті.

Якщо ви розмістите на 5-ти сайтах одну і ту ж статтю зі своїми посиланнями, Ви тим самим зробите цю статтю неунікальне, що негативно позначиться і на передачі посилального ваги. А якщо ще розмістіть цю статтю на своєму сайті, то поставите під сумнів унікальність його контенту, що негативно позначиться на довірі до сайту з боку пошукових систем. Тому не потрібно розміщувати одну статтю на п'яти різних сайтах і, тим більше, розміщувати її потім у себе.

Про складання семантичного ядра

Олексій: Хочу запитати про кількість НЧ СЧ ВЧ запитів в семантичному ядрі в якій пропорції вони оптимальні. Займаюся розробкою сайту (хочу спробувати себе в онлайн бізнесі). Сайт інтернет магазин з продажу автозапчастин.

Зазвичай при просуванні нового сайту (я так розумію, у Вас сайт новий?) я рекомендую орієнтуватися в основному на СЧ, так як вони приносять найкращий ефект у плані конверсії. ВЧ не раджу тому, що просувати їх важко і дорого, а конвертуються в замовлення вони дуже погано. НЧ при грамотній внутрішньої оптимізації піднімуться самі.

Про галерею для Joomla

Павло: Закінчую роботу над сайтом (joomla). на головній сторінці збоку необхідно зробити автономну міні галерею (чтби вони ще змінювалися, чергувалися). Яким чином це можна здійснити? Заздалегідь дякую!

Виводити вміст галереї на будь-якій сторінці, в тому числі і на головній, можна за допомогою налаштувань плагіна Phoca Gallery (раніше я вже згадувала про цей плагін серед інших корисних плагінів для Joomla ).

Про складання Title

Дмитро: Будь ласка, допоможіть вибрати більш правильне й ефективне рішення в складанні поля Тітлс для мого сайту.
Модуль для Друпал за замовчуванням вставляє такі мітки:
[Page-title] | [site-name]
Тобто титла сторінки і назва сайту.
Я зробив приблизно так, наприклад, у всіх записах у блозі:
[Page-title] | ігровий блог, записи про ігри, статті та міркування, думки, спілкування про комп'ютерні pc ігри, коди, хитрості, проходження, поради

І крім назви запису через вертикальну риску виводиться цей текст частково відображає запис блогу і її складові. На мій погляд це близько до спаму, так як у записі може не бути того, що зазначено в тексті після риси, і в усіх записах в блозі є цей текст.
Але питання в тому, що якщо подібний текст буде відображати всі записи в блозі, але ж він однаковий для всіх записів залишиться, не погано чи буде це для просування сторінок блогів? Чи все ж краще залишити тільки [page-title] щоб вставлялося назва записи в блозі і більше нічого? У цьому випадку сторінка буде релевантні тільки за словами із заголовка запису, але в моєму прикладі вона може бути ще знайдена за іншими фразами, менш мають до нього в даний момент.

Раджу [site-name] взагалі прибрати зі структури title, і залишити тільки [page-name]. До речі, назва сайту можна скоротити як мінімум в 3 рази без найменшого збитку як для користувальницького сприйняття, так і для SEO.

Ще один момент. У минулому році один уважна людина вказав на помилку на блозі - три пости з відповідями на питання в моєму блозі знаходяться в різних розділах, що дуже незручно і нелогічно. Що б не надалі не виникало плутанини, я перенесла всі записи з відповідями в розділ Питання-відповідь .

Нагадую, що задати мені питання можна через цю форму .

Опубліковано: 24/02/11 @ 12:03
Розділ seo Безпека Блоги

Рекомендуємо:

Як сформувати розширений сниппет в Яндексі
Смачний веб-дизайн сайтів ресторанів
8 причин, чому я виїхав з Америки
Новини Google, Яндекса і соціальних сервісів - випуск 8
Інтерв'ю - Злата Алон, веб-дизайнер і автор блогу mislivsluh.com