Бліц-опитування: прогнози ринку розробки ПЗ на 2011 рік

Лілія Погоріла (HR Manager) і Сергій Малий (Bizdev), Itera Consulting

Світовий попит на послуги software-аутсорсингу зростає. Це пов'язано як зі зростаючими потребами компаній в інформатизації, більше не покриваються локальними фахівцями, так і з вимогами ринку до ефективності бізнесу.

У 2011 році ми очікуємо зсув попиту з аутстаффінгу та аутсорсингу завдань до аутсорсингу проектів та програм. Також ми розраховуємо на підвищення попиту на високотехнологічні сервіси, розраховані на залучення більш кваліфікованих фахівців.

Попит на послуги українських аутсорсерів буде підвищуватися, замовники будуть довіряти їм більш складні і, відповідно, цікаві проекти.

Все так само будуть затребувані фахівці з. Net, Java, а також QA професіонали. Плануємо розвивати також SharePoint компетенцію в нашій компанії і ведемо переговори про нові цікаві проекти, пов'язані з мобільними технологіями і Web розробкою.

Поки складно сказати, як практично будуть впроваджені податкові зміни. Для того, щоб і працедавці і співробітники відчули позитивний ефект від змін, ймовірно, повинні бути проведені реформи пенсійної системи, соціального забезпечення і трудового кодексу і створені сприятливі умови для ведення бізнесу, а не тільки зміни у схемі оподаткування.

Микола Басанін, Директор Serena Software Ukraine

Минулий рік був для нас цілком вдалим. Оскільки Serena в цілому компанія продуктова для нас було дуже важливо і позитивно що ці ринки почали поступово виходити з кризи.

У 2011 сподіваємося світові економіки оговтаються від кризи і будуть поступово переходити у фазу росту. На нас можуть вплинути зміни в Податковому Кодексі щодо СПД, але поки вони «в процесі». Сподіваємося на краще і здоровий глузд нашого уряду

Михайло Завілейській, DataArt , генеральний директор

На ринку збуту очікуємо дуже помірне зростання, тому що відкладений «кризовий» попит виплеснувся в 2010 фактично весь. Вартість праці зростатиме, а ось кому дістанеться надлишок - буде залежати в тому числі і від нового Податкового Кодексу.

Взагалі зростання податків мабуть не уникнути, головне щоб вони росли поступово і правила гри були посильними і спільними для всіх. Інакше індустрія почне розвалюватися, підуть нові «схеми», нові «наїзди», зростання невизначеності, що знижує цінність в очах клієнтів, а це найнебезпечніше - тут втрачають усі.

При поступовому зростанні система адаптується, частину податкового тягаря ляже на замовників, частина на співробітників, частина на акціонерів, і залишиться тільки сподіватися, що регіон збереже привабливість в цілому.

Що стосується попиту на програмістів, затребувані фахівці за новими технологіями. На ринку зазвичай гострий дефіцит, тому переучувати «своїх», а «втрати» заповнюємо з ринку. У підсумку виявляються потрібні всі, хто має гарний розумінням «комп'ютерних наук» взагалі і, що ще важливіше, володіє хорошим характером.

У нашій компанії помітний тренд в поступовому відході від чистих fixed price і T & M проектів до змішаних, найчастіше agile-сумісним відносин, більш чітко визначає відповідальність і зобов'язання замовника і виконавця у всіх ситуаціях.

Опубліковано: 24/02/11 @ 01:13
Розділ Різне

Рекомендуємо:

До кінця 2011 ринок SEO сильно зміниться. Мої прогнози.
Відповіді на питання # 4: регіональне просування, індексація посилань, перелінковка та інше
Як сформувати розширений сниппет в Яндексі
Смачний веб-дизайн сайтів ресторанів
8 причин, чому я виїхав з Америки