Корпоративний блог: похмура обов'язок або оригінальний щоденник?

Перше приходить на думку багатьом співробітникам, які «добровільно» пару раз на тиждень публікують що-небудь у корпоративному блозі - щоб створити сяку-таку активність. Висловлюючись образно, це квіточка, який, як тільки він починає засихати, кроплять трохи водою, і так залишають до наступного разу.

Цільова аудиторія корпоративних блогів

Інші (маркетологи) і раді його вести, просто занадто звикли до традиційних методів подачі інформації. Корпоративний блог повинен відрізнятися більш «живим» обличчям. Хороший корпоративний блог - це прекрасний інструмент для зворотного зв'язку, місток між компанією і її клієнтами. Як зробити його таким?

Тематики корпоративних блогів

Ведення за розкладом і тематичний план

Якщо статті публікуються в один і той же час (середа, п'ятниця), читачеві не потрібно заходити і перевіряти - чи не з'явилося що-небудь нове. В кінці-кінців, це йому набридне. Це розраховано на людей, які поки ще не стали вашими передплатниками.

Корисно давати читачеві анонси на тиждень вперед, і самим знати, про що ви будете писати, тобто, заздалегідь готувати матеріал - як роблять зазвичай у редакціях.

Короткі абзаци і довжина постів

Нагадаємо, що друкарський і інтернет-текст відрізняються. Перший читають, другий - сканують, пробігаючи очима навскоси, щоб швидко виділити для себе найцікавіше. Тому довга, важка стаття («простирадло») швидше за все, буде проігнорована. А якщо ще й без картинок ...

Перегляд сайтів, дослідження 2007 року« Банерна сліпота »

Перед текстом треба писати вступ, текст розбивати на короткі абзаци, і писати кожному заголовок, максимально інформативний, щоб читач відразу побачив, що він отримає, прочитавши абзац.

Трохи про кількість:

Бувають, звичайно, пости і на 10 тис. знаків, але це повинні бути дуже цікаві пости. Як варіант - розбити велику статтю на кілька маленьких, перетворивши в серію.

Що з картинками?

Без картинок - нікуди. Мало того - потрібно підібрати картинку, «співзвучну» з темою посту.

  1. Картинка з дією краще, ніж статична. Як приклад - не професійне фото людини (сидить у кріслі, ретуш) а те, де він на конференції з ким-то емоційно розмовляє. Хоча налаштування контрасту, кадрування і освітлення ще ніхто не відміняв.! Зверніть увагу, що в нашому блозі кожен пост прикрашає аватарку автора. Те ж саме і в розділі Співробітники.Інтерес до сторінок, на яких є фотографії реальних людей (не стокові) набагато вище, про що писав Я. Нільсен (Фотографії, як контент веб-сторінок ).

    Якщо потрібно вставити намальовану картинку, краще не полінуватися і попросити ілюстратора посидіти 15 хвилин, ніж тягнути з інтернету.

    Фоторепортаж зі Студії А. Лебедєва

  2. Деякі картинки потребують підпису. Не завжди читач зрозуміє саме те, що ви хотіли картинкою сказати.

Прес-релізи - до розділу «Новини»

Прес-реліз - це новина, написана журналістом у привабливому для компанії ключі. Його мету - привернути нових клієнтів і привернути увагу до нових продуктів. Блог носить більш персональний характер. Зверніть увагу, що в корпоративних блогах мало коментарів, тому що люди (жорстока правда) не люблять офіціоз і компанії в цілому, а прес-релізи, в першу чергу, асоціюються з корпоративним стилем.

Просити зворотний зв'язок у читачів

Корпоративний блог - відмінна майданчик для підвищення обізнаності та зворотного зв'язку. Раніше компанії витрачали пристойні бюджети, щоб привернути до себе увагу самими різними способами - починаючи від замовних статей у ЗМІ, закінчуючи промо-акціями, опитуваннями, виставками і т.д. А ще на це йшла купа часу.

! Дешево і сердито: робот з відеокамерою в редакції Esquire .

У соц. медіа це завдання спростилася і ускладнилася одночасно. Завдяки facebook і twitter деякі компанії взагалі відмовилися від call-центрів (заощадивши до 20% всіх витрат) - користувачі із задоволенням дають зворотний зв'язок, що їм подобається в послугах і продуктах компанії, що не подобається. Зворотна сторона - цей процес дуже складно контролювати, і непопулярні рішення компанії можуть підняти хвилю обурення (анти-PR).

Тому потрібно не тільки просити зворотний зв'язок, але й відповідати на коментарі читачів. Але це повинно відбуватися саме від імені компанії, а не окремого співробітника, що висловила свою думку (нехай навіть в особистому блозі - це може стати широко відомою новиною). Є ризик бути звільненим.

Октавія Наср

! випадок з Октавією Наср, редактором CNN на близькому Сході. Звільнена за неофіційний коментар з приводу суспільної події (смерть одного з лідерів Хезболли) у своєму обліковому записі twitter. Випадок з трьома співробітниками Volvo. Звільнено за висловлювання на адресу компанії на Facebook.

Ще трохи про зворотний зв'язок: Dell Hell

Найцікавіша історія сталася свого часу із західним блогером на ім'я Джарвіс. Вона доводить, що будь-яка компанія повинна прислухатися до соціальних медіа.

Dell - HellУ Джарвіса постійно ламався ноутбук Dell. Сервіс нічим не міг йому допомогти; співробітники сервісу навіть писали неправильно його ім'я і прізвище в зворотних листах. Джарвіс розлютився і створив блог Чортова Делл (Dell Hell), в якому кожен день писав про недоліки компанії і публікував історії, які йому надсилали інші незадоволені покупці.

Скоро ця тема стала настільки популярна, що компанія, щоб повернути свою репутацію, виділила 100 млн. доларів на сервіс.

Корпоративні блоги: статистика

За матеріалами Rumetrika за 2009 рік

is a post from: Aweb-Blog

Реoкомендую також прочитати наступні статті

Опубліковано: 20/02/11 @ 03:13
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Як зробити сайт зручним. Юзабіліті за методом Стіва Круга
Інтерв'ю з Олександром Тодосійчук
Абсолютно унікальні відвідувачі vs. Унікальні відвідувачі в Google Analytics
Тепер блог SeoKiev.com в Яндекс Каталозі
Апдейт PageRank все-таки відбувся, хоч і дивний