Вибір CMS на RIW-2009

Подивився я ті CMS, які були представлені на RIW-2009. Навіщо? І сам не знаю. Мабуть, підштовхнуло мене до цього те, що NetCat корпоративної версії безкоштовно роздавали всім веб-розробникам учасникам виставки, на що я і спокусився. Отримав свою коробочку, поспілкувався з розробниками (точніше з їх представниками на RIW), а заодно пройшовся по всіх стендів виставки, які були пов'язані з CMS. У цілому, видно було тільки три CMS: Bitrix, NetCat і UMI.CMS.

Про Bitrix я взагалі говорити не хочу, хоча вони явно домінували. Причини очевидні більшості веб-розробників. Що цікаво, презентуючи інші CMS, їх представники завжди висвітлювали переваги своїх систем управління сайтами в порівнянні з Бітрікс, а на питання про недоліки своїх CMS, говорили приблизно так: "Та ви ще не бачили, як це криво зроблено в Бітрікс" ...

Отже, NetCat. Мені дуже сподобався доповідь на RIW2009 директора компанії-розробника цієї CMS по темі взаємодії замовників сайтів з веб-розробниками. Відразу видно, що він якраз і є в темі. Це й не дивно - CMS NetCat дуже популярна серед розробників. Але ...

Перший раз я насторожився при спілкуванні з представниками NetCat на їхньому стенді виставки. На коробці дистрибутиву в мінімальних вимогах було заявлено PHP 4.3. Але мене відразу ж стали запевняти, що система оптимізована під PHP 5, а дані на коробці застаріли. Ставлю провокаційне запитання: "А чи буде працювати на PHP 4?". Відповідають, що буде (?). "А як же ООП?" - Питаю? "А що таке ООП?" - Відповідають. Проїхали.

Друге. У рекламі заявлено, що система забезпечує максимальну надійність і захист від злому. Потім відкриваю красиву коробочку, дивлюся мануал, розділ установки і налаштування. Там чорним по білому написано: "Для роботи системи в налаштуваннях PHP треба включити: register_globals", а інакше CMS NetCat не буде працювати взагалі. Думаю, що коментарі тут зайві.

Третє. У рекомендаціях з написання HTML-шаблонів є рада взагалі не використовувати ніякі лапки в HTML, щоб вони не конфліктували з кодом PHP.
Погортав далі, подивився можливості, способи нарощування системи, способи дописування своїх модулів і пр. І подумав, так - система, яку мені подарували на виставці, коштує більше 20 тисяч рублів. А де б я міг це використовувати? Для простих проектів - простіше написати все вручну, ніж возитися з настройками, шаблонами та ін пропрієтарними речами, + отримати на майбутнє малі шанси з нарощування системи. А якщо мова йде про складні проектах - то там тим більше не можна використовувати більшість типових CMS. Так до чого мені потрібен NetCat?

Інша система UNI.CMS (поки не бачив її зсередини і не бачив в роботі), хоча і є молодий, але, на мій погляд, більш приваблива. Писана вона відразу на PHP 5, на 4-й версії працювати не буде, є надія, що писана вона на правильному варіанті ОВП (ура! Представники цієї CMS на виставці знають, що таке ООП). Крім того, коштує вона дешевше, підтримує UTF-8 (NetCat - тільки win-1251), має більш зрозумілу API, молодша версія розповсюджується абсолютно безкоштовно і т.д. і т.ін.

Мені особисто і UNI.CMS не дуже підходить, але от якщо б я не міг писати код сам і мені потрібна була CMS, а вибір б здійснюється тільки на основі того, що було запропоновано на RIW-2009, то вибір однозначно на користь UMI. CMS.

Опубліковано: 09/03/11 @ 11:03
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Перевірка зайнятості імені профілю в 130 соціальних сервісах
Іду на RIW-2009
Селектори CSS
Пародія на FaceBook (і всі соціальні мережі) - серіал Комп'ютерники
Яким браузером Ви користуєтеся?