Делитанта про політику, веб-два-нуль-ності і Лі.Рушечке

Приховують Ніки імена,
Але проступають наші душі,
Як ніби просять: - «І мене
Прочитай, будь ласка, послухай!»
(с) Петро ДавидовДо тих пір, поки я не познайомився з ним, моє ставлення до безкоштовних блог-платформ було неоднозначним. Завдяки його порад, я навчився отримувати задоволення від інтернет-роботи. Знайомтеся, цікава людина, високо ерудований співрозмовник, грамотний монетізатор і, мій хороший віртуальний друг - Дмитро aka Delitant.

Дмитро, я постійний читач твого блога на Лі.ру - "делитанта: про гроші, сайти, SEO і Google ". Хотілося б знати, чим був обгрунтований твій вибір саме цього безкоштовного сервісу?

Я б міг розповісти про то який Ліру чудовий сервіс, як багато там цікавих людей, і як комфортно я себе на ньому почуваю. Але все було не так. В інтернет я «прийшов» у 2005 році, з чіткою метою заробити грошей. Вчився, тестував різні напрями інтернет-маркетингу, поєднуючи таке практичне освіту з реальним життям, навчанням і роботою.

Перепробував майже все від автосерфінгу і дизайну до створення сайтів і SEO. А два роки тому (перший запис у блозі - 25 грудня 2007 року) раптом зрозумів, що рунет змінився. Настала ера веб-два-нуль-ності (web 2.0) і мені терміново необхідний свій блог.

Що і як потрібно робити я тоді представляв мало, тому в рейтингу Яндекса переглянув найбільш популярні безкоштовні платформи (грошей на незнайоме справу було шкода). ЖЖ - мені не сподобався, а от ліру - сподобався, тим більше я щільно використав на сайтах їх статистику.

Сьогодні я вважаю, що ліру - це вже зовсім не платформа для блогу, як, наприклад, blogspot. Ліру в процесі блог-еволюції виросла до повноцінної соціальної мережі, по можливості і функціоналу (з точки зору маркетингу) залишивши далеко позаду і однокласників і вКонтакте. Правда помітили це не багато.

Для мене ЛіРушний блог делитанта - майданчик для експериментів. Така собі віддушина (від слова душа). Я пробую різні теми, і ділюся досвідом, як вдалим, так і не дуже.

Повсюдно ведуться розмови про неможливість нормальної монетизації безкоштовних платформ, або принаймні їх низької прибутковості. Чи так це насправді?

Якщо зациклиться на Sape і Блогуні може бути. А от якщо намагатися думати, абсолютно немає. Для мене перше правило інтернет-маркетингу прибуток прямо пропорційна трафіку. А по відвідуваності деякі блоги з безкоштовних платформ в лідерах не один рік. Все залежить від стратегії монетизації.

Я уважно стежив за двома твоїми проектами: "Заробити на святах" і "Заробіток на файлообміні". Розкажи докладніше, чого вдалося досягти і природно мимохідь спали пару-трійку тем.

Завжди важко підводити підсумки своїх справ. Бачиш недоліки, знаєш, що зробив би по-іншому. Тим більше все змінюється. Гроші, отримані за весь торішній «подарунковий проект» - тоді мені здавалися великими. Зараз, я їх отримую за два тижні, нічого неделанія.

Секрет успішності сайту або блогу стоїть на двох китах - ніша і контент. Все! Останнє проходить.

Вчора подивився Google - мої безкоштовні «подарункові» блоги, зліплені «на коліні» два роки тому, знаходяться на перших місцях видачі по ключових запитах, під які вони створювалися. Місяців 9 ними не займався, а вони залишають позаду інтернет магазини і портали з серйозним бюджетом.

На «подарунки» я вчився виходити в ТОП за короткий час. Складати правильні SEO тексти. Перевіряв монетизацію статей. Сьогодні це фундамент, для майбутніх проектів. Файлообмінники, навпаки, стабільний, з часом збільшується дохід. Таке собі вкладення капіталу, робота на перспективу.

Але, ні подарунки, ні файлообмінники сьогодні не принесуть багато грошей відразу. Те про що я розповідаю - лише технологія, а не готовий рецепт.

Хочете багато грошей? Прислухайтеся до себе! Вся справа в ідеї і талант. Як зі скрипками (фільм «Візит до Мінотавра»).

Ти в своєму блозі і періодично пишеш про Українську політику в інтернеті. Крім інтересу громадянина своєї країни, ніж тобі цікава ця тема?

Якщо вірити Google, Шарль Монталамбера сказав: «Якщо ви не будете займатися політикою, політика займеться вами». Бачачи, те, що відбувається в нашій країні, залишатися байдужим не виходить. Змінити, звичайно, я можу мало, але обговорювати, мені ніхто не заборонить.

Речі сьогоднішня українська політика - такий собі театр абсурду. Серйозні і заможні люди, прикидаються дурними і смішними, щоб зняти з себе відповідальність. А ми, поглинаючи проплачені медійні продукти (наприклад, Вечірній Квартал), дивуємося «які дурні нами керують".

І, звичайно, політика мені цікава як одна з форм маркетингу. Коли група «професіоналів», так званих політтехнологів бере людини, який і по-російськи і по-українськи говорить однаково, і починає створювати з нього ідол і приклад для наслідування. Але, які професіонали, такий виходить і продукт ...

У кожної людини є який не будь "пунктик". У тебе є такий в мережі? А в оф-лайні?

Що таке «пунктик»? Кожна людина сама для себе повинен бути максимально адекватним. Це запорука гармонії. Про «пунктик», зазвичай говорять оточуючі.

Мені подобається вчиться самому, і навчати інших. Інститут заочно я закінчував з педагогічної професії. Можливо, в майбутньому буду викладати в одному з ВНЗ. Але тільки «для душі J».

Для когось дорвеї загроза, а для кого-то хороші гроші. Безсмертна тема дорвееводства, сателітостроенія і говносайтства тебе торкнулася якимсь чином?

Від дорвеїв я взяв лише назву - «відкриті двері». Я працюю з партнерками, які передають у користування стандартні сайти, просунути які у видачі досить складно. Тому доводиться робити допоміжний сайт або блог, просувати його у видачі, а потім лити трафік на партнерку.

Але сайти, які я роблю, дорвеями, в тому сенсі, який вкладаєш ти, назвати не можна. Це звичайні сайти для людей (хоча цінність їх дуже сумнівна) з оптимізованим контентом, які люблять (тьху-тьху) пошуковики.

Ще, деякий час я пробував сплоги - сайти, автоматично наповнюються контентом. Далеко це не зайшло, але конверт контекстної реклами на них хороший.

Повторюся, але сьогодні для мене основна складова успішності сайту - це контент. На нього й рівняюся.

Зараз ера web 2.0 - web 3.0 не за горами web 4.0 - 23.0 Які напрями в зв'язку з цим ти вважаєш перспективними для заробітку і розвитку?

Як зміниться інтернет найближчим час, мені уявити важко. Чого вартий тільки вихід нової операційки від Google. У плані маркетингу, можуть змінитися технології, але не тактика і стратегія.

Перспективні напрямки - продаж техніки (різні мобільні пристрої) та послуг (освіта, знайомства, спілкування). Варто звернути увагу на використання відео. Як мінімум завести свій канал на youtube.

Головне стежити за новинками і новинами. Вміти реагувати на зміну ринку. Тоді все буде добре.

Ти контактний блогер, багато коментуєш, допомагаєш, співпрацюєш? З ким з блогерів підтримуєш контакти?

Хороше запитання. Інтернет ідеальний для спілкування, яке приносить радість, але забирає час. Я як міг довго тримався осторонь від різних інтернет тусовок, але після появи Twitter, всі мої спроби самітництва закінчилися провалом.

Думаю, перераховувати тих з ким спілкуюся, буде не правильно і не коректно. Дружба - на мій погляд, штука не публічна, і кричати на весь і-нет «ми з тобою одна компанія» не варто.

Для загальної освіти можу порекомендувати profithunter'а і tias'а (vip-prime) .

Так, ти дійсно дуже різносторонній і товариська людина. Давай подаруємо до свят постової від твого імені якого не будь блогу, або блогеру. А всім іншим адресуємо твої Новорічні побажання?

Постовий Роману Немерову. На Лі.ру багато хороших людей , тільки от знайти їх складно.

Всім блогерам хочу побажати, щоб в Новому році у вас виповнилося хоча б одне, але найзаповітніше бажання. І яких успіхів в мережі ви б не добилися - головне, що б все було добре в реальному житті.

З наступаючим 2010 роком!

Хочете повернутися до матеріалу пізніше? Рекомендую додати його в закладки

А так-же,, щоб першими отримувати свіжі публікації!

Опубліковано: 10/03/11 @ 11:02
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Як купувати посилання в сапі (sape)?
Вибір CMS на RIW-2009
Перевірка зайнятості імені профілю в 130 соціальних сервісах
Іду на RIW-2009
Селектори CSS