Релевантна сторінка.

Релевантна сторінкаРелевантна сторінка - що це таке і з чим її їдять?! Всі хто починає займатися розкручуванням сайтів знають термін "релевантність", але далеко не всі знають що це таке і ще менше людей знають як зробити сторінку релевантною. Для початку спробуємо розібратися що ж все таки релевантність. За даними Вікіпедії: Релевантність (лат. relevo- піднімати, полегшувати) в інформаційному пошуку - семантичне відповідність пошукового запиту та пошукового образу документа. Іншими словами Релевантність це відповідність сторінки пошуковому запиту. Простіше кажучи це найбільш підходяща сторінки для окремо взятого пошукового запиту. Приміром пошуковий запит "СЕО-блог" видасть нам сайт які підходять для даного запиту (на 3 місці буде мій блог). Як же зробити так що б пошуковик думав що сторінка відповідає пошуковому запиту?! Для цього потрібно що б пошуковик при індексації сторінки зрозумів що сторінка відповідає тим або іншим пошуковим запитам. Для цього й існує СЕО. Є досить прості правила як змусити пошуковик думати що Ваша сторінка відповідає запиту. Оптимізація ділиться на 2 частини: внутрішня і зовнішня. Зовнішня оптимізація це по суті посилання (каталоги, Статейное просування, блогерство, постинг ...) Ми ж цю годину розберемо внутрішня оптимізація, тобто як зробити сторінку релевантної запиту. Для цього нам потрібно об'єктивно оцінювати по яких запитах ми повинні просуватися. Розглянемо все той же приклад з СЕО блогом. Спробуємо створити сторінку релевантну запитом "СЕО блог". Я вже писав про найбільш важливі теги для СЕО , зараз спробуємо ті знання перетворити в робочу формулу. І так по важливості для релевантністю почнемо:

  1. Ваш пошуковий запит (у нашому випадку "СЕО блог") повинен бути присутнім у назві сторінки, так званий тег Title. Причому чим менше слів крім самого запиту тим краще. У моєму випадку Тітлі головної сторінки "СЕО блог Саєнко Романа" він не зовсім правильний якби я просував головну сторінку тільки під запит СЕО блог.
  2. Ваш пошуковий запит обов'язково повинен бути в заголовках першого, другого і третього рівня (сила останніх мізерно мала). Найбільш правильним буде якщо на сторінці буде заголовок 1 першого рівня (тег H1) і парочка другого і третього рівня (теги H2 і H3) і у всіх буде присутній ваш пошуковий запит.
  3. Релевантний текст. Тобто текст про пошуковому запиті (в моєму випадку про СЕО блог). Тут все просто і в той же час складно. Суть полягає в тому що б пошуковий запит був найбільш часто зустрічається але при цьому ні в якому разі не можна пере оптимізуватися, буде бан. Особисто я підходжу до цього питання так, пошуковий запит близько 5% від всього тексту (в моєму випадку на статтю 2000 символів я використовую словосполучення СЕО блог 12-13 разів. Від 2000 символів беремо 5% = 100 символів і ділимо на кількість символів у пошуковому запиті). Ще одне потрібно що б слова з пошукового запиту були б найбільш зустрічається. Тобто беремо статистику за словами у тексті і треба б слова СЕО і блог були найбільш велика кількість в тісті. Виняток для стоп слів (їх пошукач не учтивает) таких як: а, в, і він, воно .... Хоча ідеальний текст був би все ж якщо би потрібні слова випереджали.
  4. Акцентування. Тобто ключові слова (пошуковий запит) повинні бути виділені тегами акцентування: жирний текст, похилий тест і курсивом. Не варто виділяти всі запити, буквально 2-5 разів буде достатньо!
  5. Зображення. Дуже корисно поставити 1-3 зображення де прописати пошуковий запит в тегах ALT (альтернативний текст) і Title (тайтл для картинки)
  6. Ключові слова і опис сторінки. Їх практично не враховую, це скоріше правила хорошого тону. Для опису 1-2 пропозиції, для ключевіков 3-8 слів.

Після того як Ви зробите все по цій формулі Ви через тиждень-два побачите як Ваша сторінка вилізе в пошуковій видачі. Звичайно гарантії в ТОП10 ні але іноді внутрішньої оптимізації вистачає щоб сторінка опинилася в ТОП10. Коли цього мало потрібно зовнішня оптимізація, тобто підняття авторитетності сторінки шляхом зовнішніх-вхідних посилань.

Опубліковано: 24/02/11 @ 01:00
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

Стратегії ефективного просування
Коли варто відмовитися від клієнта
Огляд новинного агентства TextReporter
Як створити опитування (голосування) на блозі WordPress
Перший звіт по досягненню мети 1000 уніків до 1 травня 2011