Пробуємо прогнозувати трафік: похибки та підвищення CTR

Маленькими кроками, копіткою роботою і довгими днями терпіння, але ми вивели результати, які показують, як відбувається поділ кліків в ТОП-10 видачі пошукових систем. На даний момент ми маємо: пошукові фрази, "точне" кількість їх запитів по всіх пошукових систем, відсотковий розподіл кліків в ТОП-10. Здавалося б, все є і що ще потрібно? Воно так, але не знаю, як у вас, але крім результату, практичного застосування, моя мета - це аналіз, мені подобається аналізувати, тому я приготував ще й цей матеріал, в якому ми розглянемо, що і яким чином впливає або може вплинути на частки кліків в результатах пошуку.

Фактори похибок

1. Типи запитів. Насамперед хочу виділити саме цей фактор. У нашому експерименті всі дані були усереднені і як не крути вже з урахуванням всіх-всіх похибок, які тільки можуть бути. Але все ж таки, давайте згадаємо попередні експерименти, які були опубліковані тут . Про всяк випадок наведу результати експерименту за типами запитів сюди:

Номер позиції Інформаційні Навігаційні Транзакційні
1 26,90% 32,90% 27,20%
2 17,10% 19,20% 20,40%
3 15,00% 12,30% 13,10%
4 8,90% 9,20% 8,30%
5 7,10% 4,90% 7,80%
6 4,70% 5,80% 4,70%
7 5,60% 5,40% 5,10%
8 5,10% 4,30% 4,80%
9 4,70% 2,90% 4,40%
10 4,70% 3,10% 4,30%

Звертаю увагу, таблиця наведена для прикладу, у нас є нові дані - більш точні й актуальніші!

Як ми бачимо з таблиці, дані по кожному типу запитів різні, у нас же результати без уточнення типу запиту, що вже є похибкою. Швидше за все, саме з цієї причини, такий великий розкид у кілька відсотків майже по кожній з позицій. Я думаю, що якщо б запити були поділені на три групи або були обрані запити з однією з груп, результати були б більш точні.

2. Роздільна здатність екрана. Інші можуть посперечатися, але я вважаю це реальною психологічної і чисто людської похибкою. У наших результати "цікавими" є 7-10 позиції, оскільки саме там постійно відбувається щось "магічне": то сьома позиція з'їдає значно менше кліків, ніж її сусіди, то десятий позиція краде кліки інших позицій за рахунок того, що вона остання . Мені чомусь завжди це хочеться списати саме на дозвіл екрана і ефект "прокрутки".

Скільки посилань у вас вміщається на перший екран видачі Google за умови відсутності у видачі відео, картинок, карток/організацій (щоб домогтися такої видачі - потрібно задати якийсь довгий НЧ запит)? У мене в "чистому" Chrome поміщається рівно сім повних позицій і маленький шматочок восьмий. Взяти FireFox з плагінами та доповненнями виходить і того менше. Загалом, виходить сім позицій і це при дозволі екрану 1280х800 (wide-дозвіл) пікселів. При цьому в Україні, наприклад, самим популярним дозвіл екрану за грудень 2010 року є 1280х1024 пікселів - 35,19% користувачів, за ним йде дозвіл 1024х768 пікселів - 23,77% користувачів (у минулому це найпопулярніше дозвіл екрану) і гуртом буквально переслідують всі інші не стандартні дозволи (швидше за все туди увійшли всі широкоформатні дозволу ноутбуків, нетбуків і т.д., моє там є) - 21,24% користувачів.

Тобто ми бачимо, що як не крути вся видача не вміщається на перший екран монітора і доводиться її прокручувати. Навіть той факт, що у мене сім повних позицій, але сьома позиція в самому низу екрана, то щоб клікнути по ній, мені хочеться її підняти по середини монітора або настільки, наскільки вона підніметься. Саме в такі моменти часто проскакують і пропускаються кліки за результатами, які знаходяться в тій частині сторінки і часто клікають на останню замість сьомий, восьмий або дев'ятій позиції - так зручніше.

Сервіс Google Browser Size

У компанії Google є сервіс, який називається Google Browser Size . Цей сервіс не такий ужстарий (хоча все в нашому житті відносно) і він дозволяє нам подивитися який процентна кількість користувачів гарантовано побачать задану область сторінки. Не дарма виділив, ключове слово - гарантовано! То якщо ви відкриєте цей сервіс, то саму першу і саму малу область побачать 99% користувачів, другу область 98%, третю - 95% і так далі. Сервіс, як ви могли помітити, містить горизонтальні і вертикальні поділу. Ці поділу - це і є ваше дозвіл екрану (тільки менше за рахунок не беруть участь частин вашого браузера та частин, які перебувають за його межами).

Цей сервіс може нам допомогти просто проаналізувати видачу Google. І в даному випадку це буде запит "куплю квартиру безкоштовно" і мій дозвіл екрану ноутбука 1280х800 піксельних точок. Отже, результати на картинці (натисни, щоб стало здорово):

Отже, щодо мого дозволу екрану:

На скільки б не була сумна реальність, але вона залишається фактом і з контекстними оголошеннями ми нічого не можемо вдіяти - вони будуть заважати organic-трафіку потрапляти на наші сайти.

3. Контекстна реклама. Контекстні оголошення у видачі - це ще ті мисливці на organic-трафік. Їх розміщення дуже вдале для того, щоб обділити органічну видачу, я думаю, на декілька десятків відсотків від усіх кліків, які відбуваються на цій сторінці. Це стосується, що пошукову систему Google, що Яндекс - скрізь є такі блоки. А оскільки прогрес не стоїть на місці, то такі рекламні блоки зараз присутні практично по будь-якій нормальній пошуковому запиту і в кожному ще й не по одному оголошенню. І зауважте тенденцію: чим більш популярна тематика ->тим більше оголошень ->тим менше переходів на сайт в органічній видачі. Таким чином, отримуємо закон: чим вище популярність тематики запиту - тим менше переходів припадає на сайт в ТОП-10 за цей запит. Так, цікаво виходить: з одного боку зростає, з іншого зменшується, але в загальній масі - зростає і це радує!

4. Карти, картинки та відео. На прикладі пошукової системи Google, скріншоти розкажуть все краще за мене. У наш час існує дуже багато запитів по яких у видачі показуються картинки , відео або організації на карті .

5. Додаткові посилання і результати. У пошукових системах Яндекс і Google є такі поняття, як додаткові посилання - це посилання, які виводяться додатково до якогось авторитетного ресурсу під знайденої сторінкою. У свою чергу вони віднімають не мала увага користувачів від інших результатів видачі, а крім цього ще й частину кліків, які могли розподілитися далі по інших сайтах. Виглядають вони ось таким чином: в Google та у Яндексі . А також дуже часто спостерігаються ось такі додаткові результати у видачі.

6. Шуми в CTR і кількості запитів. Серед отриманих результатів ми маємо частку накручених переходів на сайти, це:

Підвищення CTR своєї позиції

Багато що залежить не тільки від номера позиції вашого сайту у видачі, а й від того, як ваш сайт на цій позиції виглядає. Отже, як же зробити сайт у видачі більш привабливим для користувача уваги і кліка?

1. Фактор, звичайно, "дріб'язковий" але увагу, як не як, приваблює - це пан Favicon (Favorites Icon). У Google він вам не допоможе, але ось Пошукова система Яндекс їх індексує і виводить у своїй видачу поруч з сайтом (зліва від заголовка сайту у видачі).

2. Крім того, для Яндекса в панелі Яндекс.Вебмастер можна вказати регістр написання доменного імені під описом сайту (сниппет):

вказати контактну інформацію:

і додаткові сторінки під назвою сайту у видачі:

3. Але серед усіх чинників, безсумнівним плюсом у підвищенні CTR позиції свого сайту є назва сайту у видачі (title) і його опис (сниппет ). Ці пункти ми розглянемо докладніше.

Назва сайту - це ключовий фрагмент в результатах пошуку. Адже саме на назву найбільшу увагу звертає користувач. Але і тут є свої "фішки": за статистикою користувач у середньому читає перші два слова або 11 символів назви, за версією Jacob Nielsen, www.useit.com . Значить, назва сайту потрібно складати таким чином, щоб ваші ключові слова були в самому початку назви сайту. У даному випадку маються на увазі ключові слова не з точки зору пошукового ранжування, а з точки зору характеристики вашої сторінки. Не дарма першими словами в Title зробили більший пріоритет при ранжируванні, ніж останнім - це важливо, все грунтується на логіці і наближається до людських реаліям. Тому ключові слова, які характеризують вашу сторінку і пошукові ключові слова повинні абсолютно збігатися, в цьому випадку ваш Title буде складено успішно.

Опис сайту - дуже корисний "інструмент", який необхідно використовувати грамотно. Оптимізатор спочатку повинен бути маркетологом, який повинен розуміти, що користувачеві потрібно донести, щоб він перейшов саме за вашою посиланням у видачі. Ну, хоча б лити хоч крапельку креативу, а не бути однотипним з іншими оптимізаторами, які склали сіру видачу - різноманітність має бути скрізь. Тому ключовим моментом опису сайту - це його "продажність" і інформативність.

Візьмемо попарно якісний та неякісний сніппети на тему автомобілів, нерухомості і туризму:

1. При запиті "Куплю Honda Accord":

Неякісний: Купити Honda Accord: все про Honda Accord - характеристики, ціни, відгуки, сервіс.

Людина, яка робить транзакційний запит у пошуковій системі "Куплю Honda Accord" вже налаштований на покупку конкретного автомобіля. Він вже ознайомився з його характеристиками і відгуками про це авто. Все, що він хоче зараз зробити і все, що йому потрібно - це ознайомитися з цінами на цей автомобіль і вибрати кращу пропозицію на ринку, де гарний сервіс буде приємним доповненням до низької ціною дилера.

Якісний: Купити Honda Accord від $ 1000 - знижки від 10% Honda Accord будь збірки. Гарантійне сервісне обслуговування.

Дане опис передбачає всі зауваження за попереднім сніппети - у ньому говориться, що на сайті є інформація (або послуги автосалону), де купити автомобіль і за якою ціною, крім того є знижки (про що не згадали вебмайстра попереднього сайту) і до того ж гарантійне сервісне обслуговування - тільки плюси, які позитивно вплинуть на рішення користувача. І нехай буде незрозумілим, що за Honda Accord коштує від $ 1000, можна на сайті написати, що це щомісячний платіж по кредиту або розбита в хлам така машина коштує стільки, а ціла і нова ось стільки - варіантів багато, за те не обман.

2. При запиті "Куплю квартиру в Одесі":

Неякісний: Купити квартиру в Одесі за низькими цінами за 1м ? або купити квартиру в кредит можна у нас - АН "Недвига".

Я хочу купити квартиру в Одесі - шукаю варіанти. Що таке "низькі ціни"? Насправді привабливість є, але чому б не написати краще?

Якісний: Купити квартиру в Одесі від будівельників вартістю від $ 100. Можливість покупки в кредит. Довідки за телефоном +38 098 2244766.

Я хочу купити квартиру в Одесі. Мене приємно здивувало, що можна оформити кредит, в принципі, як і в попередньому описі. І найголовніше - телефон. Людина, який ще не перейшов на сайт, але знає, що це за споруда і знає номер телефону - він обов'язково подзвонить, адже в таких випадках йому сайт стане в нагоді тільки подивитися планування своєї майбутньої квартири, а так завжди краще поцікавитися про все по телефону. Таких людей мало? Вони не переходять на сайт і в чому користь? Пам'ятайте, що ваша користь завжди в користі клієнта, адже добре клієнту - добре буде вам (ви це вже зустрічаєте вдруге, вперше, коли мова йшла про переходи на сайт, а не позиції). Але завжди працює правило: чим більше інформації в надано до переходу на сайт, тим більші шанси, що користувач зробить цей перехід! До речі, з цього номера телефону квартиру не купите, це мій мобільний номер:)

3. При запиті "Тури в Єгипет":

Неякісний: Тури до Єгипту вашої мрії - індивідуальний підбір туру під будь-які побажання клієнта, робимо знижки!

Красиві слова. І це вже не той варіант, коли людина шукає тур до Єгипту і йому не буде цікаво почитати відгуки або подивитися фотографії. Куди краще наступний варіант?

Якісний: Тури до Єгипту - ціни, фотографії готелів, відгуки відвідувачів. Гарячі тури - знижки!

Людина шукає тур в Єгипет , а на сайті крім назв і цін є фотографії готелів та відгуки відвідувачів . Але ж насправді людині потрібно знати, в яких умовах він буде проживати - подивитися фотографії готелів і почитати відгуки людей, які скористалися послугами даного туристичного агентства та відвідали конкретний курорт.

Кінець!

Хочу вам дати один невеликий рада: завжди є розбіг від більшого відсоткового кількості до меншого. Сьогодні ми розглянули похибки, через які виходили не абсолютно точні результати, хоч і не всі, але основні. Також подумали, якими способами можна збільшити CTR позиції свого сайту у видачі. Так якою б не була ваша позиція в ТОП-10 прагнете вичавлювати з неї максимум і прагнути до верхньої межі і максимуму, який може дати вам ця позиція. Вдалою оптимізації зовнішнього вигляду свого сайту у видачі пошукових систем! :)

Даним радою ви повинні користуватися незалежно від того, над яким сайтом ви працюєте, нехай навіть ви продаєте профнастил , завжди можна зробити так, щоб цей профнастил у видачі більш приємно і привабливо виглядав:)

А я, як завжди, за мир у всьому світі і за оптимізовану оптимізацію:) приходьте до нас на форум вебмайстрів - нам завжди є що обговорити і як приємно провести час в бесіді на цікаві теми! До речі, буквально через кілька хвилин ця стаття опиниться в дайджесті блогосфери на цьому форумі, а ще там є цікаві інтерв'ю з цікавими людьми:)

Опубліковано: 16/02/11 @ 03:44
Розділ Блоги Пошуковики

Рекомендуємо:

Апдейт Google PR 21 січня
Соціальні закладки
Bposter сервіс для прогону по соцзакладках.
Як користуватися СЕОПультом?!
Релевантна сторінка.