Search Bot - одкровення Пошукового Робота (PR), або хто шукає, той завжди знайде

1. Робот не може заподіяти шкоду людині або своєю бездіяльністю допустити, щоб людині була заподіяна шкода.
2. Робот повинен коритися всім наказам, які дає людина, крім тих випадків, коли ці накази суперечать Першому Закону.
3. Робот повинен піклуватися про свою безпеку в тій мірі, в якій це не суперечить Першому і Другому законам. (С) А. АзімовС величезним задоволенням представляю вам: Дизайнер нелюдських взаємин, російський дауншифтери, антисоціальний експериментатор і багато чого ще - Сергій, він же Search Bot, він же

* Все тут опубліковане є хаотичною компіляцією вмісту інтернету, пропущеної через програмний алгоритм poiskovyi_robot. Якщо в процесі ознайомлення з сгенерованими текстом ви відчуєте щось близьке і рідне - майте на увазі: вам здалося.
Відповідальність за асоціації, що виникають у момент читання, лежать цілком і повністю на головному мозку читача.

Сергій , що таке "Лог пошукового робота ", чим цей проект унікальний і які цілі переслідує?

"Лог пошукового робота" - ще недавно це поняття означало хронологію відвідувань сайту роботами пошукових систем. Ці записи зберігаються в серверних логах. Однак тепер практично всі ПС впевнені, що самий релевантний відповідь на запит "Лог пошукового робота" - це посилання на мій блог. (Я зараз подумав, що треба було назвати блог "Блог Дмитра Медведєва", ну да ладно).

Унікальність цього проекту, як і будь-якого іншого блогу, звичайно ж в особистості ведучого.
Різні люди (і навіть роботи) можуть писати на одну і ту ж тему, вносячи в неї щось своє - бачення зі своєю унікальною точки зору. Зауваж, що тільки склавши разом бачення багатьох, можна отримати більш-менш повну картину. Це і називається унікальністю.

Цілі ... Якщо б я, створюючи блог, задався якоїсь певної грошової метою, то це було б викликано бажанням потрапити до бомжеленту: туди приймають тільки матеріально цілеспрямовані блоги. Але насправді я вважаю, що мета блогу і заробіток все-таки дещо різні площини буття. Блог - це просто інформаційний ресурс, що розкриває різні теми, цікаві мені, в тому числі і тему заробітку в інтернеті. Якщо комусь цікаво читати те, що я пишу (а на сьогодні це близько 500 абонентів), то вважаю, що мета блогу вже в якійсь мірі досягнута. Друге - це мотивація. Завівши блог, адже туди треба щось писати. Причому писати регулярно, цікаво, адекватно і злободенно. Це саме по собі мотивує до руху і розвитку.

Твоя стаття "Блогун: ми зробили рекламу в блогах неефективною "викликала бурхливу реакцію, в твітері в тому числі. Невже тільки потерті коменти з'явилися стали причиною холівара? Напевно коріння ситуації йдуть набагато глибше. Твій прогноз, що чекає Блогун в майбутньому?

Щодо Блогуна - Блогун, як здається не тільки мені, веде себе по-свинськи по відношенню до тих, хто приносить йому гроші - до рекламодавців.
Причому ще недавно все було добре, але з введенням ними нових правил, де вони відкрито відмовляються від гарантій і перекладають розгляду з блогерами-шахраями на плечі рекламодатлей, все раптово змінилося. Погодься, це дуже серйозні і дуже негативні тенденції. Це може означати або те, що блогун дуже впевнений у своїй непотоплюваності, або те, що господарі Блогуна вже готові закрити проект, перейшовши на запасний beagent. Або ще що-небудь:)

Багато рекламодавців вже обпеклися на Блогуні. Якщо моя стаття допоможе не зробити помилку ще комусь, то свою мету вона виконала. А небажання Блогуна обговорювати у відкриту проблеми своєї біржі говорить саме за себе.

При цьому я не кажу, що працювати в Блогуні неможливо: просто треба використовувати чужий негативний досвід і думати головою. Щоб звести ризик до мінімуму, можна, наприклад, через сервіс prodavatel.ru відібрати тільки ті блоги, які не видаляють куплені посилання і працювати з ними спокійно.

Прогноз - так швидше за все нічого не зміниться. Хочеться вірити, звичайно, що Блогун одумається, але загальна глобальна тенденція не дає такої можливості. Багато рекламодавців підуть або змінять тактику роботи (ті, хто вважає свої гроші і ефект від роботи), багато хто прийде ... Навряд чи в існуючій ситуації щось докорінно зміниться. Якщо тільки не з'явиться з нізвідки новий гравець з великими грошима, який зможе всіх переманити до себе. Однак такі дива трапляються рідко, тому особливих надій на поліпшення я не маю.

Рубрика твого блога "Соціалки ", одна з найбільш матеріало-насичених, що зайвий раз підтверджує твоє небайдуже ставлення до соціальних медіа. Чи так вже привабливі соціалки для роботи вебмайстра/оптимізатора? Чи є у тебе соц-улюбленці і відповідно, опальні ресурси?

Соціалки на сьогодні - це те місце, де є люди. Іноді людей там навіть більше, ніж в реальності (наприклад, Вконтакте, де у багатьох по декілька акаунтів). Вконтакте - це взагалі якийсь "паралельний" інтернет, який абсолютно не залежить від диктату пошукачів, до речі. Там інший диктат - розробників, яким диктують власники. І цілком можливо, що ВКонтакте - це діюча альтернативна модель розвитку інтернету. Тоталітарний Інтернет, що надає свободу відвідувати будь-який сайт, за умови, якщо це буде сайт Вконтакте:)

Звичайно, не всі соціалки однаково корисні. Порівняємо, наприклад, віддачу соціалок по кількості переходів на ту ж статтю про свинство Блогуна. Лічильник окорачівателя посилань u.nu показує 360 переходів Статистика Гугл Аналітікс, правда, коригує цю цифру до 156, але все одно непогано. На другому місці переходи з liveinternet.ru - це спрацював анонс дилетанта. І тільки потім з великим відривом йдуть спеціалізовані СЕО-соціалки і форуми: korica -35 переходів (і всього 2 Діггі, новина не потрапила у топ), armadaboard.com - 28, sloger - 24 (при цьому новина в топі - порівняй з корицею :), make4you.net - 12.

Обов'язково треба враховувати тематику соціалок. Наприклад, в ЖЖ безліч тематичних співтовариств, пости в якому свої анонси, можна отримати не тільки посилання, але і дуже багато зацікавлених відвідувачів. При цьому ніякої метушні з оптимізацією, очікування апів видачі та іншої мури, яка теж необхідна, але, на жаль, діє з великою часовою затримкою. Соціалки теж вимагають грамотної роботи, але це робота не з роботами, а з людьми, і плоди її видно відразу.

Тому можна прямо сказати: якщо вам потрібний трафік тут і зараз, грамотно підібраний набір тематичних співтовариств і соціалок - Це єдине, що вам допоможе.

Давай не будемо лицемірити і скажемо: - "Так, я прийшов в інтернет для того, що б ..." ;)

Це що, звинувачення у лицемірстві? Роботам, на щастя, лицемірство не властиво, адже роботи все на одну особу - чого тут міряти? ;]

Насправді я прийшов в інтернет для того, щоб зрозуміти, як тут все влаштовано. Всі починають з позиції спостерігача, тільки більшість задовольняються, освоївши електронну пошту і Вконтакт, а інших тягне вперед. І мені здається, ми всі тут з таких.

А знання, механізму дозволяє цей механізм використовувати у своїх цілях.

Тому, наприклад, ми можемо використовувати механізми пошукачів лише в тій мірі, в якій ми знаємо їх пристрій. Зрозуміло, що знання пошукачів про нас, користувачів мережі, незрівнянно вищий, оскільки це їх робота - знати про нас усе. І їхні можливості з використання нас у своїх цілях грандіозні. Зрозуміло, що виграш особливо щасливих вебмайстрів в боротьбі з пошукачами - це тимчасове явище і треба щосили працювати, поки така можливість ще є.

Хм ... "Боротьба з пошукачами" (звучить як "бойове Айкідо") - це цікаво:) У такому випадку, буде чудово якщо ти "покажеш пару-трійку хитрих прийомчиків", які хоч і не приведуть до повної перемоги, але значно покращать становище у видачі .

Бойове Айкідо - насправді досить точне визначення, тому що в айкідо для перемоги треба відчувати наміри противника і використовувати його енергію, не витрачаючи своїх сил. Якщо вийде - респект:)

Я б, правда, не радив спиратися на чиїсь чужі "хитрі прийомчики", оскільки ситуація в пошуку, як і в реальному айкідо, змінюється щосекунди, і прийом, що спрацював для кого -то, швидше за все відмовиться працювати для кого-то другого. Особливо після настання чергового Снєжинська або ще якій новій бубонної чуми. Так що будь-який прийом треба обкатувати на собі, а краще створити власну бойову систему.

А порадити можу тільки одне: ДСДЛ. При цьому вони можуть бути не зовсім на 100% унікальному контенті - на СДЛ часто так і відбувається, не обов'язково мати дорогий дизайн, але вони обов'язково повинні мати хорошу комерційну нішу, за якою в мережі і поза нею багато інформації і по якій багато дорогих рекламодавців в Google AdWords. Ось і все.

Оптимізуйте під НЧ-запити кожну статтю, не забуваючи про оптимізацію графіки, а як тільки з'явиться більш-менш помітний трафік з пошукачів, можна поставити скрипт" Перспектива "від Гальма , який підкаже, за якими напрямками найкраще рухати свій сайт для зростання відвідувачів. Цей скрипт показує запити, за якими, по-перше, на сайт вже є трафік, і, по-друге, за яким мінімальна конкуренція, а значить, поліпшити становище у видачі досить легко.

Роблячи хоча б по одному сайту такого типу в тиждень (беру максимум), можна за півроку вийти на рівень доходу в 600р/день тільки з контексту. При цьому, звичайно, для підтримки та наповнення такої кількості сайтів не обійтися без засобів малої механізації. Я використовую БлогБот, до речі, зараз у них хороші знижки. Але: не треба покладатися на БлогБот на всі 100%. Обов'язково треба писати хоча б по одній унікальній якісної статті в місяць на кожен сайт і просувати ці статті у всіх соціалках, закладочніках, купувати на ці статті постові, посилання. Так що зовсім пасивного доходу не вийде:) І це не великі, але досить стабільні гроші, що саме по собі не погано. А також хороший трамплін для запуску і підживлення нових проектів, що й зовсім добре.

Дякую тобі за цікаву і пізнавальну бесіду! Само собою зрозуміло що обговорити всі нюанси пошукової оптимізації в одному короткому інтерв'ю неможливо, з цього, пропоную всім зацікавленим цієї багатогранної темою,.

І за вже сформованою традицією, давай адресуємо Новорічні побажання всім читачам, а так само, подаруємо постової "імені Search Bota" - хорошому блогеру.

Сергій, спасибі за цікаві запитання.

Хочеться віддячити делитанта , за підтримку моєї статті, я відчув силу соціальної мережі Ліру на собі.

Хочу побажати всім читачам твого блога, щоб у Новому році у всіх нас було побільше приводів для несподіваної радості і трохи менше несподіваних розчарувань. Якщо цей вселенський баланс буде з нашою допомогою підтримуватися, тоді непередбачуваність життя на одній шостій частині суші буде радувати нас трошки сильніше. Розширюйте межі і ламайте стереотипи. Креативних вам ідей, а також сил і коштів на їх втілення!

З Новим Роком!

Хочете повернутися до матеріалу пізніше? Рекомендую додати його в закладки

А так-же,, щоб першими отримувати свіжі публікації!

Опубліковано: 11/03/11 @ 11:02
Розділ Блоги Пошуковики

Рекомендуємо:

BIGxam - Повзу до мети, величезними стрибками
Делитанта про політику, веб-два-нуль-ності і Лі.Рушечке
Як купувати посилання в сапі (sape)?
Вибір CMS на RIW-2009
Перевірка зайнятості імені профілю в 130 соціальних сервісах