Експеримент - вплив унікальності контенту на позиції в Яндексі

Іноді все ще доводиться читати на форумах, що унікальність контенту має другорядне значення і отримувати листи з проханням розібратися, чому впав сайт, з позначкою, що контент "унікальний АЖ на 60%". Насправді значення унікальності контенту не варто применшувати . Якщо раніше за неунік в Яндексі можна було відразу отримати АГС, то останнім часом все частіше зустрічаю ситуації, коли за неоригінальні статті на сайті він може просто сильно опуститися без втрати сторінок в індексі.

Розповім нашу ситуацію. Є сайт клієнта (домену 6 років), який просувається рівно по 200 запитам (СЧ, НЧ, ВЧ - все є), запити рівномірно розкидані по різних сторінок (близько 15). Коли сайт надійшов до нас, ми перевірили всі сторінки на унікальність (не тільки просуває - все), переписали всі неоригінальні тексти і почали просування. У перебігу потрібного періоду сайт вийшов в топ по 185 з 200 запитів (за договором ми гарантували 140) і тримався там місяців зо три, поки близько місяця тому не сталося різке обвалення:

Ми проаналізували всі - тексти, внутрішню оптимізацію, посилання - все було ок, крім унікальності контенту - виявляється, наші статті вже встигли розтягнути по всьому рунету, і середній показник унікальності контенту на сайті знизився до 63%. Контент половини сторінок сайту був унікальний менш ніж на 30%. М и вирішили не чіпати внутрішню оптимізацію і посилання, і поекспериментувати тільки з текстами.

Ми переписали неунікальний контент, дотримуючись старих показників нудоти і щільності входжень, не зачіпаючи перелінковку, зовнішні посилання та анкор. Ось який результат ми отримали в черговий апдейт - відразу після того, як нові тексти потрапили в індекс Яндекса:

Повторюю, що окрім заміни неунікальний текстів більше ніяких дій з сайтом ми не проводили. Це доводить, що сайт був знижений у видачі саме через зниження його унікальності . Як видно по скрін, після заміни неуніка сайт повернувся туди, де був.

Є 2 моменти, які я вважаю важливими в описаній ситуації і на які хочу звернути вашу увагу:

1) Після того, як сайт просів, ми аналізували на унікальність всі сторінки і переписували тексти не тільки на тих сторінках, які просуваються, а й на тих, які не беруть участь у просуванні. Є повна упевненість, що на рейтинг сайту впливає не тільки якість контенту просуваються сторінок, а якість контенту всього сайту в цілому . Так що якщо у вас на сайті пару сотень неунікальний сторінок і ви перепишете тільки 10 просуваються, це не допоможе.

2) Коли ми перевіряли контент на унікальність, було відмічено, що всі наші сторінки з неунікальним контентом Яндекс визначав як першоджерело (пам'ятаєте, як перевіряється? ). Висновок - сайт може втратити позиції через неунікальне контенту навіть у тому випадку, якщо він вважається першоджерелом.

жаль, захистити свій контент від злодійства на 100% ніяк не вийде. Можна зменшити кількість копіпастеров, заборонивши в коді можливість виділення та копіювання текстів. Можна обдзвонювати плагіаторщіков і просити їх прибрати текст (іноді допомагає). Можна поставити Copyscape.com для відлякування "живих" копіпастеров або виводити спливаюче вікно з попередженням при спробі копіювання тексту. Це зменшить кількість кількість дублів ваших текстів в Рунеті, але не позбавить від них назовсім - частина текстів завжди доведеться унікалізіровать знову і знову своїми силами.

.

Опубліковано: 10/05/11 @ 11:02
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Чи дає Google перевагу сайтам з Google AdSense
Інтерв'ю - Ілля Кочнєв, автор блогу iterant.ru
Пиу-Пиу! Купували гру в міста? Оновити!
PHP: equal_beginning ()
Генератор ників на вашому сайті