Кнопка Google "+1" - нове соціальне SEO.

Кнопка "+ 1" з'явилася в зарубіжному пошуку Google ще в кінці березня, але оскільки в Росії її ще немає, мало хто в Рунеті нею поки цікавиться. Але днями я отримала таку розсилку від Google:

Ми раді повідомити про появу кнопки +1, що дозволяє користувачам з легкістю рекомендувати Ваші матеріали прямо на сторінці результатів пошуку. Кнопка +1 не вплине на рекламні блоки AdSense на Вашому сайті, але може змінити відображення Ваших сторінок у пошуку Google.
В даний час кнопка +1 доступна тільки на сайті Google.com, проте ми плануємо запустити її і в інших країнах - стежте за анонсами. Ми також працюємо над тим, щоб Ви змогли використати кнопку +1 на своїх сайтах.

Google "+1" Button - аналогія "Лайка" Фейсбук і "Мені подобається" від Вконтакте. Мабуть, порівнявши динаміку зростання своїх доходів з динамікою Фейсбук та інших соцмереж, Google вирішив соціалізувати свою видачу. Цікаво, яку вигоду з цього можна буде витягти власникам сайтів.

Відповідно до інформації з офіційного джерела , соціальна кнопка " +1 "- це спосіб публічно висловити своє схвалення ресурсу, який вам сподобався:Що дасть кнопка +1 користувачам?

Принцип роботи Google +1 Button наступний - користувач, який знайшов хороший ресурс у видачі Google, натискає біля нього кнопку "+1", після чого цей "плюс" показується його друзям і знайомим, які шукають те ж саме. Наприклад, ви набрали в пошуку Google запит "куди поїхати влітку", на одній зі сторінок знайшли супер-пропозиція дешево відпочити з сім'єю на безлюдному острові і вирішили публічно висловити своє захоплення, натиснувши кнопку "+1". Після цього ваш друг, знайомий чи колега, який набере схожий запит, побачить, що саме ви "заплюсовалі" цей сайт.

Рекомендації будуть показуватися тільки вашим знайомим. Їх список береться з email-контактів - всі, з ким ви коли-небудь листувалися через скриньку, зареєстрований в Google-акаунті, будуть бачити ваші "плюси", а ви будете бачити їх.

З точки зору Google, рекомендації друзів і знайомих у вигляді "плюсів" допоможуть користувачам швидше знайти саме ту сторінку, яка їм потрібна.

Ось як це виглядає:
Що дасть кнопка "+1" власникам сайтів?

Безумовно, це ще один стимул робити сайти краще. Адже чим більше відвідувачів перейде на "+1" біля вашого сайту, тим більше буде на нього переходів від їх друзів та знайомих.

До речі, з часом кнопку "+1" можна буде розмістити на своєму сайті-вже зараз можна подати заявку на її установку на цій сторінці .Як зробити, що б у видачі Google з'явилася кнопка "+1"

Зараз кнопку "Google +1" можна побачити тільки в зарубіжному пошуку - вона показується і біля основних результатів видачі, і біля контексту. Для того, щоб на сторінках пошуку у вас з'явилася кнопка, потрібно авторизуватися в Google-акаунті і завести публічний профайл користувача . Посилання на створення профайла доступна в Google.com в випадаючому меню у верхньому правому куті: (Create Profile ):

как створити персональний аккаунт Google

Після створення профайла потрібно зайти на цю сторінку і приєднатися до експерименту :

Всі ваші "плюси" будуть відображатися в профайлі - якщо сайт вам разонравітся, його можна буде "разплюсовать":

.Що зміниться у стратегії просування з появою Google +1 Button?

По-перше, буде справжня боротьба за увагу користувачів, яка не обмежиться тільки тайтлах і сніпетів. Ясна річ, що чим більше у сайту "плюсів", тим вище у нього буде CTR у видачі, тому власники сайтів будуть всіма правдами і неправдами намагатися роздобути побільше "плюсів" . І в той час, як одні вебмайстра будуть думати, як зробити сайт краще, що б більше користувач хотіло його "заплюсовать", інші підуть коротким шляхом і будуть шукати можливість накрутки "плюсів". З'являться тисячі фейковие профілів, розсилають спам для отримання зворотного контакту від користувачів, які потім будуть показуватися накликайте "плюси".

По-друге, поки не ясно, чи буде кількість "плюсів" впливати на ранжирування сайту. Цілком можливо, що з часом буде . Якщо у розробників Google вийде налаштувати потужний антифрод-фільтр і відсівати всі фейковие акаунти, то для користувача "плюсування" хороших сайтів буде чудовим джерелом інформації про якість сайтів, яким гріх не скористатися. Наші зарубіжні колеги вже створюють співтовариства, що б клікати на сайти один-одного і таким чином підвищувати рейтинг сайтів.

Я думаю, що якщо й вийде накручувати собі вагу і позиції таким чином, то дуже ненадовго, бо будь-яка накрутка має тимчасовий ефект. Краще витрачати свій час і зусилля на щось більш корисне - наприклад, на аналіз поведінки користувачів на сайті та поліпшення юзабіліті.

.

Опубліковано: 05/05/11 @ 12:50
Розділ seo Безпека Пошуковики

Рекомендуємо:

Експеримент - вплив унікальності контенту на позиції в Яндексі
Чи дає Google перевагу сайтам з Google AdSense
Інтерв'ю - Ілля Кочнєв, автор блогу iterant.ru
Пиу-Пиу! Купували гру в міста? Оновити!
PHP: equal_beginning ()