Як пережити «чорну смугу» у житті.


Лист від читача-аноніма:

Привіт, Олена. Давно за тобою спостерігаю і ризикну запитати, як тобі вдається уникнути труднощів у житті? Успішно ведеш блог, керуєш сервісом, заробляєш гроші. Судячи з інтерв'ю, в особистому житті теж все в порядку. А в мене ніколи нічого не виходить, за що не візьмуся - відразу починаються труднощі, які не дають мені рухатися далі. Може, це карма така? Все життя - суцільна чорна смуга. Скажи, що робиш, що б у тебе все виходило і як зробити так, що б не було труднощів?
Спасибі.

Цього листа я отримала далеко не в самий вдалий момент мого життя - саме в розпал своєї «чорної смуги». У мене відвели поштову скриньку і стали розсилати з нього замовлення на копірайт. Заодно був зламаний Яндекс-гаманець на іншому обліковому записі, відновити який шансів практично немає. Ще зламали доступи до моїх профайлам в соцмережах і облікових записів з реферральний накопиченнями. Саме в цей момент перестав працювати Seolib.ru , так як в ДЦ на два дні відключили наш основний сервер для профілактики, забувши нас про це попередити. При цьому від нас вирішив піти один програміст, а інший виявив бажання терміново взяти відпустку. І, на додачу до всього, на сервері, де розміщувався мій блог, вийшов з ладу диск, в результаті чого не працювали ні сайт, ні пошта.

Ви все ще думаєте, що у мене не буває труднощів? Вони є у всіх. Але невдахою людину роблять не труднощі, а ставлення до них. Якщо будь-які невдачі сприймати як карму, то вони ніколи не закончаться (читали закони Мерфі ?). Але якщо переконати себе, що будь-які труднощі є тимчасовими, то після чорної смуги обов'язково настане біла. Я не можу порадити, як уникнути труднощів, але можу розповісти, як навчитися на них спокійно реагувати і навіть отримувати користь для себе.
Основний принцип - це сприймати труднощі як можливість розширювати свою зону комфорту і вчитися чомусь новому.
Коли у мене труднощі, я намагаюся:

1) Робити висновки.

Я не фаталіст і вважаю, що у будь-яких неприємностей є причина, і в 90% випадків ця причина - мій людський фактор . Якщо б у мене був локалізований ящик на своєму домені, я б відновила його за пару хвилин. Якщо б я не використовувала до всіх сервісів однаковий і дуже простий пароль, можливо, нічого б не зламали. Якщо б я проявила наполегливість на перенесення сервера в іншій ДЦ ще після того, як стали виникати перші проблеми, не довелося б два дні поспіль пояснювати клієнтам, чому не працює сайт. Якщо б я більш уважно ставилася до співробітників, знайшла б спосіб їх мотивувати. І так далі. Причину будь-яких проблем треба шукати в собі, але не з метою самобичування, а для того, що б зрозуміти, чому виникли ці проблеми і як уникнути їх надалі.

2) Купувати досвід.

Все, що нас не вбиває - робить нас сильнішими. Банальна, але правдива фраза. Успішно пережитий період труднощів робить людину старше в особистісному плані і більш впевненим у собі. Коли у мене все добре, я розвиваюся набагато повільніше, ніж коли вирішую якісь проблеми. Рішення неприємних запитань змушує мене розширювати свою зону комфорту і змінювати звичні шаблони поведінки, набувати нового досвіду. Не було б проблем - не було б прогресу.

Ще один корисний досвід, який набувається в проблемних ситуаціях - вміння розпізнавати людей . Коли у тебе все добре - навколо завжди багато псевдо-друзів, які на словах готові прийти на допомогу в будь-яку складну хвилину. І тільки коли ця хвилина настає, відразу стає зрозуміло, хто твій справжній друг. Цікаво, що допомога часто приходить не від близьких, а від абсолютно чужих людей, яких за звичайних обставин ми навіть не помічаємо.
Вирішення проблем - це стимул для прогресу.

3) Шукати світлу сторону.

Все просто. У вас проблеми з бізнесом? Це означає, що у вас єбізнес - у більшості людей його немає - всі працюють на таких «дядьків», як ви. На стоянці подряпали ваш новий лексус? Але такої проблеми можна було б 100% уникнути тільки у разі, якщо б у вас не було нового лексуса. Іншими словами, більшість проблем, крім тих, які стосуються здоров'я, відповідають соціальному і фінансовим статусом людини . Це як у словах зі пісні про тітку з фільму «Іронія долі»: якщо у вас немає тітки - вам її не втратити, і якщо ви не живете - то вам і не вмирати.Єдиний спосіб звести проблеми до мінімуму - сидіти вдома, плисти за течією і нічим не займатися. Вам підходить такий спосіб існування? Якщо ні - сприймайте неприємності як ознака того, що ви не деградіруете.

4) Цінувати те, що маєш.

Ми всі помічаємо погане, а хороше сприймаємо як належне, як життєвий стандарт. Це стосується предметів, людей, відносин. Тільки коли розбивається улюблена чашка, починаєш розуміти, як вона тобі подобалася. Коли з дому тікає кіт, розумієш, як був до нього прив'язаний. Коли йде співробітник, усвідомлюєш, що він приносив реальну користь компанії. Коли втрачаєш друга, розумієш, що тобі з ним було добре. Якщо в житті постійно все добре, ми просто перестаємо цінувати те, що у нас є і з часом втрачаємо вміння радіти життю. А в контрасті з труднощами починаємо цінувати самі звичайні речі - це і є смуга біла, смуга чорна. А взагалі будь-які труднощі, які не стосуються вашого здоров'я або ваших близьких - це дрібниці життя.

Взагалі до труднощів потрібно звикнути і сприймати їх як своєрідне перезавантаження для мізків, яка змушує переосмислити ситуацію і рухатися далі. У труднощі можна бачити як привід для виправдання відсутності власних досягнень, так і стимул до чогось прагнути. Вирішувати вам.

С ув, Олена Камська.

Опубліковано: 08/04/11 @ 03:28
Розділ Блоги

Рекомендуємо:

WebCamp 2011 - кращий варіант маївки для web-розробників
Як знайти хорошого SEO-фахівця на роботу в офіс
Пару слів про РІФ + КІБ 2011
Кнопка Google "+1" - нове соціальне SEO.
Експеримент - вплив унікальності контенту на позиції в Яндексі