Відповіді на питання # 5: дублі контенту, юзабіліті, призначені для користувача фактори.

Традиційно раз на місяць відповідаю на запитання користувачів з просування сайтів. Дуже радує, що крім посилань, текстів і перелінковки люди починають цікавитися юзабіліті і поведінковими факторами - кожен раз отримую все більше запитань на цю тему. Як би не лаяли Яндекс за мінливість і непрозорість його алгоритмів, не можна не помітити дуже важливу позитивну тенденцію - вебмайстра, оптимізатори і їхні клієнти стали прагне робити свої сайти краще і зручніше для користувачів. Мабуть, крилатий повчання Платона Щукіна "Покращуйте свій сайт, працюйте над якістю його информаци ..." дійшла до свідомості широких мас сеошників і розробників.

Як завжди, питання цитую зі збереженням особливостей орфографії та пунктуації їх авторів.

Загальні питання

Федір про схему аудиту сайту:

Доброго дня, Олена! Чи існує форма, анкета для аудиту сайтів? Можете дати посилання на подібну форму.

Думаю, таку анкету кожен фахівець повинен складати сам в залежності від того, які йому потрібні дані від клієнта для проведення аудиту. Я, наприклад, для початку зазвичай прошу детально викласти мету аудиту (вивести сайт в топ по проблемним запитам, скоротити бюджет на просування, підвищити трафік і т.д.). Якщо мета аудиту - вивести сайт в топ з проблемних запитам , я прошу список запитів з розбивкою по просуваються сторінкам, історію робіт, експорт посилань і доступ до панелі вебмайстра (по можливості). Якщо мета аудиту - збільшити трафік , відповідно потрібен доступ до лічильників. Загалом, все залежить від конкретної ситуації.


Стас про відстеження позицій сайту :

Є ось таке питання: за допомогою яких інструментів ви порадите відслідковувати позиції сайту? Вже пробував самі різні програми і всі вони дають різні результати, а якщо вже почнеш вручну перевіряти і порівнювати, то брешуть немилосердно.

Я відстежую позиції через наш сервіс Seolib.ru - там є можливість перевіряти позиції у всіх пошукових системах, в різних регіонах Яндекса, з будь-якою глибиною і періодичністю (можна перевіряти щодня, можна раз на тиждень, скоро запуститься можливість перевірки після апдейтів). Крім того, там можна відслідковувати щоденна кількість переходів з пошукових систем по кожному запиту за допомогою інтеграції з GoogleAnalytics. Це дуже зручно, оскільки допомагає визначити, які запити дають великий ефект у плані трафіку, а які не стоять наших зусиль і грошей. Крім того, там можна налаштовувати гостьовий доступ і розсилку клієнтам, дивитися ефективність показів, перевіряти якість посилань та ще багато всього.Питання по внутрішній оптимізації

Альона про 301-м редірект проти бана :

Купила домен, встановила на нього сайт, а домен опинився в лазні у яндекса. Гугл же сайт чудово проідексіровал і пішов трафік. Питання таке: якщо зараз перекинути весь вміст сайту на новий домен і встановити 301 редірект Яндекс не приклеїть бан зі старого домену до нового?

Новий домен в Вашому випадку купувати не обов'язково. Додайте свій сайт в панель вебмайстра (webmaster.yandex.ru) і напишіть листа в техпідтримку Яндекса з проханням зняти фільтр у зв'язку зі зміною власника домену. Якщо новий сайт не містить порушень, фільтр в таких випадках зазвичай знімають на протязі декількох апдейтів.


Sergey про те, як правильно оновлювати сайт :

Сайт оновлюється, змінюється його движок, контент, структура і т.д., але зі збереженням домену. Як це буде впливати на його позиції в пошукових системах, і зворотні посилання на вже неіснуючі сторінки, загалом, на всю проведену роботу щодо його оптимізації? І як зробити оновлення менш болючим в плані пошукової оптимізації?

Найголовніше правило - URL внутрішніх сторінок при зміні двигунця і дизайну бажано не міняти , особливо якщо на внутрішні сторінки припадає велика частка пошукового трафіку. Якщо все-таки доведеться змінювати URL, тоді потрібно обов'язково налаштувати 301 редірект зі старих сторінок на нові.

Припустимо, у Вас за запитом «рожеві слони» просувалася сторінка http://site.ru/rozovye-slony.html, яка після зміни движка буде мати нову адресу http://site.ru/slon/rozovyi.php . Значить, необхідно буде налаштувати 301 редірект зі сторінки http://site .ru/rozovye-slony.html на сторінку http://site.ru/rozovyi.php. Це дозволить зберегти контрольний вага старих сторінок і допоможе вашим постійним відвідувачам, які додали сторінки в закладки, відразу потрапляти на потрібну сторінку навіть після зміни URL'ів.

В іншому потрібно дотримуватися базових правил розробки сайту. Цікава стаття про те, які аспекти потрібно враховувати при редизайн сайту , є у Геннадія Карманова .


Юлія про закриття лічильників до індексації :

Чи варто закривати від індексації встановлені на сайті лічильники лівінтернета, гугл аналітікс, яндекс метрики і т.п.?

Я закриваю, хоч і не думаю, що вони критично на щось впливають - багато разів бачила в топах сайти з незакритими лічильниками і метриками.


David про боротьбу з дублями в індексі пошуковика

В індексі гуглі з'явилися сторінки з посиланнями:
site.com /? top_pro_cat
site.com /? top_pro,
 але вони дублікати головною тобто за цими посиланнями відображається головна сторінка. Питання таке чи варто з цих посилань ставити 301 редирект на головну або взагалі видалити їх з індексу через панель веб майстрів?

Спочатку потрібно усунути причину появи таких дублів (швидше за все, доведеться копатися в настройках CMS). А то Ви їх будете видаляти, а вони будуть повертатися. Потім можна видалити їх через панель вебмастера та налаштувати 301 редірект (одне іншому не заважає).


Азіз про ключові слова для головної сторінки:

Здравствуйте Олена мене звуть Азіз я з Ташкента. У мене таке питання я роблю сайт про Узбецьку кухню ну не як не можу визначитися по яких запитах просувати головну сторінку сайту думаю просто по Запиту "Узбецька кухня" ну думаю треба ще щось можете порадити прописати в title головної сторінки і за якими запитами просувати? ... Заздалегідь дякую вам.

ВЧ-запит «Узбецька кухня» можна доповнити СЧ-НЧ запитами типу «рецепти узбецької кухні», «страви узбецької кухні» і т.д. Також можна додати і інші запити загального характеру, наприклад, «узбецькі страви» + НЧ. До речі, дуже люблю узбецьку кухню. Коли буде готовий сайт - надішліть ссилочку, я буду Вашим постійним читачем.


Сергій про неявних дублях контенту :

Питання виникло з внутрішньої оптимізації сайту budkvartal.org.ua Сайт робив для себе, наповнюю тільки унікальними читаються статтями. Сайт на Друпал. Виникло питання про внутрішню оптимізацію, а саме про неявних дублях контенту. Припустимо, якщо задати в Гугл запит ("Перед тим, як говорити про характеристики та переваги лінолеуму, ми повернемося до його історії. Лінолеум був винайдений в далекому 19-му столітті. У той час його виготовляли виключно з натуральних продуктів"), то ми побачимо 18 результатів. Це, напевно, багато. Підкажіть на моєму прикладі, що треба закривати в роботс.тхт. Чи треба закривати всі теги, якщо по деяких з них йде трафік з гугла і яндекса? Чи потрібно закривати додаткові сортування (наприклад, посилання сайт/news покаже всі статті за датою їх додавання, і вона висить у головному меню сайту). Заздалегідь вдячний за відповіді. Сергій

У Вашого сайту є дві проблеми з внутрішніми дублями:
1) Одна і та ж стаття доступна під різними адресами. Виправити це можна за допомогою модуля для Drupal Taxonomy Redirect (дозволяє налаштувати редиректи з різних URL на один);

2) Кожна стаття дублює своє утримання на різних сторінках у вигляді анонсів (на головній сторінці, на сторінці рубрик, тегів і т.д.). Краще прописувати унікальний анонс для кожної статті - в базовому едітор Друпал є спеціальне поле для анонсу.

Теги закривати немає необхідності (пошукові системи вже навчилися нормально до них ставитися), а ось сортування раджу закрити - дуже вже у Вас багато різних сторінок з практично однаковим змістом, складається з анонсів статей.


Юлія про просування інтернет-магазину :

Олена, добрий день. А розкажіть про просування великих інтернет-магазинів.
Кажуть, що в таких випадках достатньо перелінковки, але якщо сторінок тисячі, а конкурентність у них не така вже й слабка (не за моделями, а по розділам скажімо), то найчастіше перелінковки кільцем і покупки посилань не завжди буває достатньо. Та й сторінки другого рівня зробити проблематично.
Чи є якісь особливі нюанси просування таких сайтів?

Просування інтернет-магазинів з великим асортиментом товарів має масу нюансів і, сподіваюся, я знайду час присвятити цій темі окремий пост. Питання розкрутки магазинів дуже добре розкритий у Глобатора , а я трохи стосувалася цього питання в статті про навігацію сайту .


Влад про посилання з внутрішніх сторінок на головну :

Олена, прекрасна стаття про помилки . Тільки зараз, здається, зрозумів чому мій сайт вилетів з 2-ої позиції на 15-18 за основним запитом. Третій пункт - про заспамленность АНКОР - це до анкорами з внутрішніх сторінок на головну теж стосується?? Подивися, будь ласка, сайт www .*****-*****. ru Майже з усіх внутрішніх сторінок йде посилання на морду. Всі анкор унікальні, але скрізь використовуються ключевики. Це вважається СПАМом? Спасибі

Ми теж використовуємо такий тип перелінковки для кількох наших клієнтів, у тому числі і для сайту тієї ж тематики, що і у Вас (тільки в іншому регіоні). Всі сайти стабільно знаходяться в топі вже давно, так що навряд чи причиною зниження позицій Вашого сайту могла стати перелінковка. Потрібно шукати причину в іншому. Посилання перед падінням не купували? Тексти міняли?


Ілля про зберігання зображень :

Скажіть будь ласка, якщо я використовую сторонній сервіс зберігання зображень для свого сайту, це позначиться на розведенні тІЦ і PR? Заздалегідь дякую!

Я не знаю точно, як впливає такий спосіб зберігання зображень на тІЦ і PR, але робити так я б точно не стала - з точки зору пошукових систем це може говорить про те, що графічна інформація належить не Вашому сайту і не є унікальною . Це може нашкодити трасту сайту .Просування сайту в регіонах

Ася про просування сайту в декількох регіонах :

Здравствуйте, Олена.
Нещодавно знайшла статтю про три способи просування сайту компанії по декількох регіонах:

1) створити для кожного окремого регіону свій сайт - затратно, але зручно при подальшому просуванні;

2) зробити для кожного регіону свій піддомен - менш витратним, але в підсумку максимум 7 регіонів з Яндексу (навряд чи підійде для компанії, що працює в більшій кількості регіонів);

3) створити на сайті розділ з назвою міста, де розміщувати інформацію регіональної спрямованості (наприклад, виду http://site.ru/volgograd/content/).

Є питання саме по третьому способу: якщо необхідно просувати сайт більше, ніж на 7 регіонів, причому є відповідні адреси фірми в різних містах, чи може просування в такому випадку бути ефективним? Якщо створені саме розділи з назвою міст, а не піддомени або окремі сайти.

Чи були у Вашій практиці випадки, коли вдавалося успішно просувати сайти в подібних ситуаціях?
Заздалегідь дякую за відповідь!

Сайт підприємства (магазину, заводу, фірми - будь-який комерційний сайт компанії) просунути в топі одночасно в багатьох регіонах дуже непросто. Справа в тому, що при поточному алгоритмі збирати трафік з різних регіонів - це привілей великих порталів (як правило, не мають геопривязку взагалі). Тому немає стовідсоткової впевненості, що Ви зможете досягти своєї мети, пробуючи просувати сайт технічними прийомами типу розкрутки регіональних розділів. Тут все залежить від коммерціалізірованності Вашої тематики і типу Вашого сайту. Відносно способу, згаданого в пункті 1, у мене теж є сумніви - мені відомі випадки, коли такі дії призводили до накладання фільтра аффіліатов (незважаючи на те, що сайтам були присвоєні різні регіони).

Тому рекомендую Вам працювати над концепцією самого сайту. Хочете збирати трафік з різних регіонів - розвивайтеся до рівня порталу. А створені спеціально для просування розділи можуть навіть перешкодити, якщо реальна користь від них для реальних відвідувачів буде дорівнює нулю.


Раїса про просування сайту в декількох регіонах :

Підкажіть, будь ласка. У сайту регіон Москва. Просування в основному за Москвою та Пітером. Зараз з'явилися дилери в містах-мільйонниках. Як просуватися одночасно в декількох регіонах? При цьому щоб не обвалитися по Москві? (Майже всі запити - ГЗ)
Тут щось таке казали, що можна привласнити до 7 регіонів - це про що?
П.С. Тільки якщо можна - на пальцях, я не сеошник, я рекламщик)

На частину питання я вже дала відповідь вище. 7 регіонів сайту можна привласнити у тому випадку, якщо він доданий в Яндекс-Каталог, але це не завжди допомагає досягти потрібних позицій у всіх регіонах (див. попередню відповідь).

До речі, досвідом просування в регіонах ділився Терехов , який збирається продовжити цю тему в своєму доповіді на Риф + КІБ (голосуйте і приходьте послухати).Фактори ранжирування

Олена про поведінкових чинниках :

Олена, здрастуйте, у мене ось яке питання: у мене є сайт - інтернет-магазин дитячих меблів, сайт старий і трастовий, але за основним запитом дитячі меблі був на 4 сторінці, коли я його взяла, аналіз посилальної маси показав, що необхідна разбавка анкор-листа, після того як разбавка була зроблена сайт піднявся на 17, пробув там 2 апа і пішов назад на 4 сторінку, стали аналізувати, виявилося що відвідувачі, які прийшли на сайт за запитом дитячі меблі проводили на сайті не більше хвилини, тоді як по інших більш конкретних запитів, наприклад дитячі меблі та назву компанії або серії проводили на сайті набагато більше часу. Тобто можна зробити припущення що спрацювали як раз поведінкові чинники? Як ви вважаєте чи є шанс поліпшити позиції за рахунок інших факторів, посилальної маси з трастових ресурсів наприклад? чи є ще способи ...

Без детального аналізу сайту я не можу точно сказати, чому Ваш сайт не протримався в топі більше 2-х тижнів, але ймовірність того, що тут зіграв роль саме поведінковий фактор, не виключається . Можна спробувати поліпшити позиції за рахунок інших факторів, але я думаю, що в такому разі поліпшення знову буде нетривалим. Краще, що можу порадити в Вашому випадку - попрацюйте над юзабіліті сайту . Спробуйте зрозуміти, чому відвідувачі, переходили на сайт за запитом «дитячі меблі», так швидко залишали його і постарайтеся виправити ситуацію. Є хороша стаття про фактори, що погіршують поведінку відвідувачів на сайті, на блозі Саші Овсяннікова .


Денис про вплив факторів поведінки на цільовий трафік :

Здравствуйте. Цікавить Ваша думка. Провів первинні роботи з оптимізації для сайту випускає журнал офф-лайн. Домігся того що по всіх вибраних запитах він в топі гугл і Яші. Однак зіткнувся з проблемою. Показник відмов дуже високий. (Близько 75%), з чим пов'язано не знаю ... Так само звернув увагу на те, що трафік тупо лежить на близько 1000 користувачів на місяць і не росте, хоча за СЯ все в ТОПі. Хочу додати ще що на сайті представлені анонси статей журналу. І сам сайт пропонує платну підписку на повну версію. Тут я подумав що показник відмов може пов'язаний бути з платної основою сайту. Однак багато же фірм теж на сайті продають свої послуги або продукцію. Невже у всіх продають сайтів такий високий показник відмов? І знову ж таки не розумію, чому трафіку мало так. Всі просунув, а толку немає. Бере злість і розпач.

Кращий спосіб з'ясувати, з чим пов'язаний високий показник відмов - простежити за поведінкою користувачів (весь шлях по сайту - на які сторінки заходили, повертали чи тому, чи намагалися підписати і сплатити підписку). Це можна зробити за допомогою спеціальних сервісів, що дозволяють простежити за діями відвідувачів на сайті (наприклад, WebVisor і його .

Але я б не стала пов'язувати низьку відвідуваність сайту лише з високим показником відмов. Сам по собі цей фактор нічого не означає, але все в першу чергу звертають увагу саме на нього, тому що він легше всього піддається аналізу. Показник відмов може корелювати з джерелами переходів в цілому і типом ключових слів, за якими переходять з пошуку, зокрема.1.

Опубліковано: 05/04/11 @ 11:33
Розділ Безпека Блоги

Рекомендуємо:

Як пережити «чорну смугу» у житті.
WebCamp 2011 - кращий варіант маївки для web-розробників
Як знайти хорошого SEO-фахівця на роботу в офіс
Пару слів про РІФ + КІБ 2011
Кнопка Google "+1" - нове соціальне SEO.