Обговорюємо з Кроликом Роджером: де ж, мати їх, гроші в Інтернеті?

Сьогоднішнє інтерв'ю мені здалося куди цікавіше попереднього . Обговорюємо партнерські програми в Рунеті + успіхи Кролика на інших теренах типу створення своїх проектів. Він пацанчік реальний, не підер там якийсь з двору. Ну, а в кінці інтерв'ю вас чекає те, що мене в ньому радує найбільше.

MaulNet: Отже, значить, ти - Кролик?

Кроль: Він самий. :-) Кролик Роджер, якщо точніше. Завжди тяжів до довгих нікнейми, хтось може пам'ятати мою діяльність за часів Web 2.0 під ім'ям Іван Спарк. Мені завжди були цікаві нові ринки, що розвиваються. Спочатку Web 2.0, потім CPA мережі на заході, зараз от російські CPA.

MaulNet: Окей. Я щось ностальгічне пам'ятаю про те, що тебе хтось вбив або підставив. Це правда?

Мертвий кроль завжди краще живого

Кроль: Прекрасний фільм, прекрасний персонаж, до мене не має ніякого відношення. Просто однофамільці.

MaulNet: Шкода, я то думав, що тебе хтось підставив, кінокар'єра закінчилася, після чого ти вирішив поткнуться в Інтернет. Ну, тим не менш, розповідай про свою діяльність у CPA. Зокрема, ти в основному заробляєш в буржунете або Рунеті? Давай акцент на справи в Рунеті.

Кроль: Заробляю в буржунете, розповідаю про це у рунеті, все ніяк не можу визначитися, де ж краще. З одного боку розвинений ринок, усталені правила, великі обсяги і величезний потенціал для заробітку. З іншого боку - відсутність мовного бар'єру, особисте спілкування, повна відсутність конкуренції. Виходить, що працюю на два фронти. У якийсь момент все це сильно набридло, і я спробував обійтися без рунетовського спілкування, закинув блог і присвятив себе перетворенню одного долара на два, в промислових масштабах.

MaulNet: І як успіхи? Наскільки все погано?

Кроль: За доходами виходило добре, по комфорту не дуже. У якийсь момент починаєш розуміти, що тебе поступово перетягує на темну сторону сили.

MaulNet: А темна сторона це що?

Кроль: Великі гроші в CPA завжди перебувають у сірих областях. Або по самому рекламодавцеві, або за методами просування. Якщо взяти будь-яку західну мережу, видно, що пропозиції чітко діляться на дві групи. Меншу, де все біле і пухнасте, начебто покупки заявок на освіту або страхування, і більшу, начебто коштів для схуднення, тулбаров, безкоштовних зразків за $ 1.99 з подальшою підпискою на сотню доларів на місяць і так далі.

Мертвий кролик голосно плаче
Упустили в річку м'ячик

MaulNet: В Рунеті існує взагалі біла сторона сили? Як твої успіхи в інтернеті?

Кроль: Біла сторона є скрізь, питання в тому, чи хочеться її шукати. :-)

Коли пару років тому я заглянув на найпопулярніший рунетовських джерело по партнерських програмах - розділ форуму SearchEngines, 10 з 10 пропозицій становили оффер з порушенням закону. Порушення авторського права, торгівля медикаментами без рецепта, продаж контрафактних товарів тощо. Рік тому ситуація не сильно змінилася, правда з'явилася купа смс-партнерок, вибрати щось потенційно прибуткове було і раніше, складно.

І ось, зовсім недавно почали з'являтися Cost per Action мережі, спочатку Admitad, потім Gameleads і потім пішло-поїхало. Це приблизно збіглося за часом з появою у ВКонтакте гарної системи контекстної реклами. Тоді-то я й почав замислюватися, а не сумістити мені приємне з корисним, і перебратися нарешті в рунет назовсім, разом з блогом, сервісами для веб-майстрів, ну і звичайно самому попрацювати на зростаючому ринку.

Що стосується успіхів. Я завжди вимірював прибутковість ніші за максимально можливого обороту за одну добу. Коли в рунеті $ 1000 в день стала для мене досяжною - інтерес з'явився і не відпускає мене досі.

MaulNet: Ну, твоя місячний прибуток (!) від Рунета так в середньому за останніми місяцями перевалила за 10к $?

Кроль: Є й такі місяці, коли прибуток від рунета становить $ 10к. Ці обороти вже проводяться через фірму, укладається договір з партнерською програмою, 6 відсотків податків, всі справи.

При виборі партнерського маркетингу як засобу до існування потрібно дуже чітко розуміти одну річ. Це дуже нестабільний джерело, де правила можуть кілька разів змінитися за дуже короткий час, і, тому, говорити про середню прибутку з якогось ринку або ніші досить складно.

У мене немає власної партнерської мережі, в мене немає рекламного агентства. Все що я заробляю - результат власних зусиль, в основному в області покупки реклами. І не буває такого місяця, щоб щось по конкретному напрямку не зламалося.

Те рекламодавець закриє свою програму, то рекламна мережа підніме ставки, то CTR впаде нижче рівня прибутковості, зміняться правила рекламування, партнерська мережа просить відкласти платіж у зв'язку з проблемами, закінчуються обігові кошти разом з появою перспективних оффер - постійна боротьба з вітряними млинами .

А-я-яй, добра пташка з'їла мозок кроля

MaulNet: Братан, твій перший абзац був набагато цікавіше другого, не відволікайся. Скажи, в останні місяці в Рунеті ти працюєш з якими партнерками?

Кроль: У рунеті працюю з 5 CPA мережами, Admitad, Gameleads, Myragon, Ad1 і CPANetwork. Радий би працювати з кимось ще, та більше нікого немає. :-)

MaulNet: Тобто, в основному це ігри?

Кроль: У рунеті зараз три основних напрямки в CPA - ігри, кредити/страховки і дисконтні купони. Якщо у відсотках за прибутковістю в мене виходить приблизно так: купони 70%, гри 20%, кредити - 10%.

MaulNet: Купони це ті самі знижкові сервіси для голодних студентів і хіпстера?

Кроль: Ігор найбільше, їх рекламують на всіх майданчиках, але там дуже вибагливі рекламодавці. Варто почати працювати з великими обсягами - відразу ж намагаються недоліки своїх ігор перенести на партнера. А при купівлі трафіку будь-яка реєстрація на рахунку.

Ага, Групон, Бігліон, КупіКупон. Як сходити в кіно за один долар, безкоштовно стрибнути без парашута, всі намагаються освоїти свої бюджети на рекламу і готові за це платити.

MaulNet: І з якою CPA краще працювати за купонами?

Кроль: Дуже цікавий оффер - КупіВіп, з ним працює CPANetwork. Там оплата за реєстрацію в районі 80 рублів, правда до співпраці допускають не всіх. Компанія, яка стоїть за цією пропозицією нещодавно отримала черговий транш від інвесторів і зараз усіма силами намагається його витратити. :-) Партнерам це тільки на руку.

MaulNet: А ти трафік звідки переслідуєш? Невже все обмежується ВКонтакте і Фейсбук?

Кроль: ВКонтакте основне джерело, але є у мене і секретна зброя, правда вже на двох з партнером. Безкоштовна програма для користувачів соціальних мереж, з рекламним модулем в подарунок. Десь третину трафіку йде звідти.

Google AdWords теж пробую, але швидше поки в рамках експерименту. Ніколи не вмів готувати пошукову рекламу.

О, його вже почали поїдати сонечка

MaulNet: Тобто, у тебе не додаток, а саме програма?

Кроль: Так. Я думав про додатки для соціальних мереж, але спочатку мене зупиняло відсутність гарного флеш-програміста під рукою, потім я захопився купівлею реклами, а потім, буквально за пару тижнів, зробили з партнером кілька розширень для браузерів, оформили їх у вигляді додатку, щоб не ускладнювати користувачам життя і запустили.

MaulNet: Розширення для браузерів? Тобто все ж таки це не програма, а тулбар?

Кроль: Ну навіщо ж відразу тулбар. :-) Тулбар це така мерзенна штука, яка від'їдає у користувача половину екрану непотрібними функціями, та ще й усіляко перешкоджає своєму видаленню. У нашому випадку це розширення стандартної функціональності соціальної мережі. Робота з фото, підпису, додаткові функції в меню.

Втім, зараз починаємо співпрацю з Яндексом, користувач може встановити тулбар Яндекса разом з нашою програмою.

MaulNet: Це мабуть вже щось велике. А ти мені потім в приваті скинеш лінк на неї? А то я залив на ВКонтакте купа своїх фото і тепер сиджу думаю - як же мені з ними почати працювати. І ще все життя мріяв про додаткові функції в меню.

Кроль: Обговорю з партнером, він не великий шанувальник публічності в software справах, вже не знаю які у нього на це причини.

MaulNet: ОК. Наскільки я знаю, в ігрових партнерках можна працювати з оплатою за реєстрацію і з оплатою за% від прибутку від гравця. Ти як вважаєш за краще?

Кроль: Мені здається більш чесною і більш прибутковою схема при оплаті за%. Однак, це в ідеальному світі, де партнерські мережі не закриваються, компанії чесно платять відсоток і не кидають партнерів. Поки намагаюся працювати з негайною виплатою там де це можливо, з іншими ділимо прибуток.

Читачам напевно знайомий сайт знайомств AdultFriendFinder, банери висять на всіх західних ресурсах для дорослих, так от у якийсь момент, у зв'язку з реорганізацією компанії, всі партнери залишилися без своїх залучених клієнтів. Ця історія завжди спливає у мене в пам'яті, коли вибираю виплату. Може бути, це вже параноя. :-)

Приємно, що мережі вводять комбіновані варіанти оплати, припустимо 30 центів за реєстрацію і 3 долара за досягнення певного рівня. Хороший трафік окупається втричі.

MaulNet:

Ми в траншеях рили ямки.
Ми нудьгували по снарядів.
На кордоні бродять янкі.
І не знають, що ми поруч.
А в небі посміхнулися зірки.
Вночі ти завжди граєш.
Ми приший один одному крила.
І я літаю, і ти літаєш.
Сон довжиною в параною.
А-а ...
Я бачу сон довжиною в параною.
Ла-ла ...

Добрі люди влаштували кролям панахиду

Кроль: :-) Це ще не означає, що за вами не стежать!

MaulNet: Скажи, ти думаєш, що у Земфіри тексти цілковита нісенітниця і вона просто наркоманка або глузд все ж таки є?

Кроль: Дружина слухає, я не вслухуюся. Останнім часом рідко трапляються великі тексти зі змістом, тим більше російською мовою. Для передачі змісту зазвичай цілком достатньо 140 символів. :-)

MaulNet: Яке ти бачиш майбутнє в інтернеті? Ну, в плані партнерських ніш конкретних. Що почнуть купувати більше? Що остаточно здохне? Або нічого не думаєш?

Кроль: Думаю, що нинішня аудиторія соціальних мереж почне розходитися по всьому інтернету. Спочатку по посиланнях в групах, потім по рекламі, потім з якихось рекомендацій з стрічки друзів. І ті, хто зараз відвідує тільки однокласники або вконтакте, чоловіки і жінки за 50, почнуть споживати онлайн-товари та послуги. Мами, тата, дідуся і бабусі. І тоді бутербродів з маслом вистачить усім. :-)

Не знаю, що буде рости швидше за все, але точно знаю, що здохне в самий найближчий час. Рінгтони. Величезна ніша на заході, де були зроблені мільйони, трохи не дожила до підписок у рунеті.

Я бачу певну тенденцію на заході, думаю що вона повториться і у нас. З кожним роком нові проекти набирають все більше аудиторії за все менший термін.

Фейсбук на мільйон користувачів знадобилося 4 роки, Твіттеру 2 роки, Foursquare менше року.

Тому, навіть невеликі проекти при вдалому збігу обставин зможуть вистрелити і принести свій прибуток дуже і дуже швидко. Швидкість зростання російських CPA мереж яскравий тому приклад.

MaulNet: А новачкам в Рунеті з чого краще починати? З ігор або купонів або страховки? До речі, як на рахунок жіночого трафіку?

Кроль: Простіше всього зробити невеликий ігровий сайт, розмістити на ньому декілька оглядів і попрацювати над зовнішніми посиланнями. Коли мені потрібна була цільова сторінка для проходження модерації в Adwords - я зробив простий ігровий сайт (maniaclub.ru) з десятка сторінок за один день. При нульовому кількості посилань на нього - трафік з ігрових запитам йде щоденно.

MaulNet: Так, але ж вже все забито цими ігровими сайтами. Новачки туди тепер йдуть. А з приводу жіночого ти не в темі?

Кроль: Буквально пару днів тому я групував оффер з російських CPA мереж за типами. Для жіночого трафіку одні магазини.

Гравців все одно більше, ніж вебмастерів. Набагато більше. І кожен день дорослішають нові. :-)

MaulNet: Одні магазини? А як же всякі онлайн стилісти?

Кроль: Я не розглядаю партнерські програми з оплатою смс або підписками. Як правило, для збільшення конверсії користувача вводять в оману, причому це сильно б'є по його гаманцю, коли послуга нав'язана поза його волею. Мені таких партнерок і на заході вистачило.

Кладовище домашніх кроликів

MaulNet: Зрозумів. А які магазини там найбільш цікаві?

Кроль: О, це питання за адресою. :-)

MaulNet: Сарказм?

Кроль: Ні, якраз немає.

MaulNet: А я думав табличка за спиною.

Кроль: Вчора бачив у фільмі - сарказм є нижча форма дотепності. Подумав, що Шелдон Куперу з Теорії Великого Вибуху ця фраза б сподобалася.

Коли ми оптимізували банери для свого застосування, то вирішили прибирати всіх рекламодавців, у яких EPC (дохід з одного кліка) буде менше ніж $ 0.02. І виявили дивовижну річ.

Всі магазини показували огидний EPC, тому що відвідувачів ніхто заздалегідь не таргетувати, і купувати вони якось не дуже налаштовані, крім одного магазину. Спочатку нам навіть здалося, що він таємно торгує наркотиками або чимось подібним, бо конверсія в деякі дні була краще ніж по реєстрації в іграх.

MaulNet: І що, реально трава?

Кроль: Це онлайн-версія магазина на дивані TopShop. Є в мережах AdmitAd, ActionPay і можна працювати напряму, якщо влаштовують виплати на банківський рахунок в Росії. Середній замовлення - 6 тисяч рублів, партнер отримує близько 15 відсотків, в залежності від мережі.

Купують як скажені. :-)

MaulNet: Слухай, а навіщо тобі блог? Я помітив, що блог в основному ведуть невдахи, підер і ті, хто у всього цього наброду на підсосі. Ну, ще, зрозуміло, я і ти. Що думаєш з цього приводу?

Кроль: Складаю туди думки, яким в голові тісно. Ти, напевно, не про блоги, а про коментарі? Ось там так, вся еліта збирається.

Втім, легко помітити, що через пару років автор або кидає блог або сильно змінює його, весна покаже, хто де наклав.

MaulNet: складаються думки і все? А рефов не набираєш? А твій сервіс CPANetworks.ru взагалі несе в перспективі прибуток? Бачу там рефкі.

Кроль: Рефи на місяць приносять менше, ніж я витрачаю на рекламу на день. Прикро, але так воно і є. Та й всі західні мережі перестали платити реферальских довічно, обмежують зараз 6 місяцями.

MaulNet: До речі, Барсаг використовує чорні методи в Фейсбук типу клоакинга. Ти ні?

Кроль: Клоакінг в Facebook це частина гри. :-) В ВКонтакте не використовую, вважаю що мережа заслужила чесне ставлення до себе.

CPANetworks розглядаю як рекламний майданчик, в основному для своїх сервісів, на зразок Parabum. Взагалі, в ідеалі я б повністю відійшов від партнерського маркетингу на користь сервісів і своїх проектів. Гроші грошима, але хочеться якогось менш нервового заняття.

Чи не це диво ви засмажили минулого літа?

MaulNet: Ти ж не даремно згадав Парабум. Тепер доведеться питати - що це за херь взагалі? Тільки, будь ласка, на пальцях, а то я дурнуватий, ну, а читачі в більшості зовсім безглузді.

Кроль: :-) О, ну це зовсім просто. Будь-яка партнерська програма дає посилання. Якщо засунути її до себе на сайт, опублікувати в чужому коментарі або розмістити в мережі - по ній будуть переходити люди. Ось тільки поміняти це посилання після розміщення не завжди просто. По-перше, вона може бути в купі різних місць, вже й не згадати де. По-друге, не завжди легально її взагалі міняти, або ж зміна зажадає повторної модерації, а у випадку з Google Adwords і втрати історії переходів.

Щоб цього уникнути - посилання додається в Парабум, він дає нову посилання і її вже потрібно використовувати для всіх згаданих місць. У будь-який момент в Парабуме можна поміняти, куди вона веде.

Ну і, до цього купа всяких бонусів, начебто статистики переходів, орієнтування по країнах, обліку продажів у партнерках.

MaulNet: Але це ж по суті спосіб клоакинга? Невже Вконтакт модераторам ще не набрид Парабум або вони не бачать редиректи або що взагалі відбувається в цьому житті?

Кроль: Клоакінг - це коли ми модераторам показуємо одну сторінку, а всім іншим іншу. Якщо це суперечить правилам мережі і ви хочете їх дотримуватись - просто не допускайте такої ситуації. Але навіть у цьому випадку Парабум допомагає перейти від однієї партнерської мережі до іншої. Ось, наприклад, почали ми працювати з оффер в Gameleads, а тут бах - Myragon запропонував більше виплату. Що ж тепер, всі посилання міняти? Сторінка залишилася тією ж, ніякого клоакинга.

MaulNet: Не, ну ти ж розумієш, що використовувати то твій чудо-сервіс будуть і для більш брудних справ? А потім настане блок домену під ВКонтакте.

:-) :-)

Опубліковано: 05/05/11 @ 08:35
Розділ Блоги Заробити

Рекомендуємо:

Work5.ru - партнерська програма для монетизації ледачих студентів
Інтерв'ю з Avangardman: як зробити 2049 сателітів і не зійти з розуму
Про відео-каналі MegaIndex.TV
Безризиковий SEO конкурс
Кліп "Оптимізатор"