Рекламна площа - мозок!

Класичне визначення Інтернет-реклами - це подача інформації про компанії засобами Інтернет. Визначення настільки ж брехливе, як і безглузде.

Проблема в тому, що «засоби Інтернет» - це не деяких набір майданчиків і носіїв, а свідоме - масове або точкове - заселення нашого з вами життєвого простору чиїмись комерційними ідеями та завданнями.

Вважається - і це перше, що ви прочитаєте на будь-якому сайті, що пропонує послуги Інтернет-реклами - що тут легше за все, найдешевше і результативніше всього досягти користувача. Але давайте порахуємо.

Очевидно, що в офлайні боротьба за покупця, ще не усвідомив свою потребу в товарі Х (тобто, такого, яким цей товар категорично не потрібен) давно програно, і це те поразка, від якого компанії ніколи не зможуть оговтатися. Ще б: ми перемикаємо канали, відвертаємося від білбордів і, не замислюючись, прокрутити рекламні розвороти улюблених журналів. Вважається, що в Інтернеті все це подолати легше. Ще б пак - такі можливості, така технологія.

Однак чомусь саме на просторах Інтернету розгорнулася найпотужніша боротьба за право жити без реклами. Чи замислювався хто-небудь, що будь-яка телевізійна реклама, будь-яка зовнішня реклама, будь-яка радійка, що потрапила до того, хто її не шукав - є по суті тим, що називається «спамом»? Проте популярність і дику ненависть це поняття одержало тільки в інтернеті. Чи часто ми боремося за те, щоб власті зняли і заборонили білборд, повішений біля нашого під'їзду? Один раз на багато десятків тисяч. Але з якою люттю ми реагуємо на маленький, що сплив у кутку екрану байрік! Якщо хтось викупив весь перший поверх нашого будинку, ми потиснемо плечима. Але якщо створення сайту якоюсь фірмою призвело до заняття того доменного імені, яке ми облюбували для себе - швидше за все, ми влаштуємо якусь милу, але зовсім не безневинну хакерську пустощі.

Чому?
Тому що Інтернет ми (після перших 10-15 візитів) сприймаємо як свою територію, і до появи там реклами, в якій ми не зацікавлені ставимося так само, як до появи усміхненого комівояжера прямо посеред нашого подружнього спальні.

А за свою спальню ми будемо боротися, тому ставлення «рекламодавець - рекламовоспріемнік» більше всього нагадують відносини «вірус - антивірусна програма». Будь-яка спроба зламати наше ПЗ нами сприймається рівно так само, як спроба «зламати» нашу голову, розмістивши туди непотрібний нам банер, нецікаве нам листа, або навіть таку красиву, але безглузду для нас річ, як стильний сайт візитка компанії з продажу святкової чесалку для лівого вуха. Нам не треба - а значить, згодував чесалку «Касперському»! Це війна не на життя, а на смерть, адже це визвольна війна від мерзенних комерційних інтервентів. Не розуміти цього - те ж саме, що йти на російські села з ідеями французького просвітництва холодною зимою 1812 ...

Так що ж робити? - Запитаєте ви. - Сидіти в Парижі і чекати, коли рассейскій мужик сам прийде за флакончиком який-небудь шанелі? О ні. Завжди є декабристи, одержимі мрією загинути за право трішки просвітити свою темну і нещасну країну. І, якщо потрібен переклад назад на мову Інтернету - сконцентрувати свої зусилля не на божевіллі показів та кліків, не на нищівній хвилі директ-мейлів, поставити на перше місце не створення сайту , величезного, як« Титанік »і такого ж приреченого, а просто пошукати того, кому це дійсно потрібно. І поговорити з ним. Зрозуміло. Особисто. Весело. Інтернет - він для цього.

Хочете повернутися до матеріалу пізніше? Рекомендую додати його в закладки

А так-же,, щоб першими отримувати свіжі публікації!

Опубліковано: 14/03/11 @ 11:01
Розділ Безпека

Рекомендуємо:

TDS (Traffic Directing System) - система управління трафіком, система розподілу трафіку.
Якість послуг хостингу та вимоги до них
Advego Plagiatus - перевірка унікальності тексту
Ukr Tweet - перший всеукраїнський твіттер-баркемп в Запоріжжі
Allpa, покажи цицьки!