Які фактори враховувати при виборі тематики сайту

Тематика сайтуНещодавно я запустив ще один проект, в тематиці якого я розбираюся не дуже добре. Проект я запустив у зв'язку з тим, що беру участь у марафоні Романа Ширяєва. На першому ж уроці потрібно було визначитися з нішею майбутнього проекту. І тут же перед нами стало питання, чи варто створювати проект за тематикою, в якій ми знавці? Роман відразу ж відповів нам, що наші знання в тематиці проекту нічим нам не допоможуть. А якщо ми в якоїсь тематики нічого не шарім, це не означає, що потрібно відмовлятися від ніші. У сьогоднішній статті я хочу розповісти про те, на що слід звернути увагу при виборі ніші, в першу чергу.

1. Комерційна вигода . Найперше, на що варто звернути увагу - це комерційна вигода майбутнього сайту. Можливо, нішу ви знаєте відмінно, а ось заробити на сайті в цій ніші не вийде. Відразу раджу перевірити вартість кліків в Яндекс.Директі, а також подивитися, як монетизуються сайти конкурентів і оцінити приблизний дохід. Адже сайти створюються для того, що заробляти на них, тому варто відразу оцінити, скільки ви зможете заробити на сайті.

2. Конкурентність . Ніша може бути дуже привабливою в плані комерційної вигоди, а ось конкуренти просто не дадуть вам розвернутися в цій ніші, а відповідно, ніяких грошей на своєму сайті ви не заробите. Яскравий приклад такої ніші - працевлаштування . Що толку лізти, якщо хед хантер і іже з ними просто не дадуть вам розвернутися.

3. Трафік в ніші . Комерційна вигода в ніші може бути дуже хорошою, конкурентів може взагалі не бути, от тільки якщо і трафік немає - це погано. Вибитися в ТОП буде дуже легко, монетизувати трафік в обраній тематиці теж легко, але от якщо немає трафіку - толку з ТОПів мало, а заробити на сайті буде дуже важко.

Це три основні пункти, на які слід звернути увагу при виборі тематики вашого майбутнього сайту. Скажу, що не потрібно при виборі ніші відштовхуватися від того, чи знаєте ви цю тематику або не знаєте. З часом, якщо ви будете працювати над проектом, ви зможете легко вивчити вашу нішу і будете розбиратися в ній не гірше інших тем, які вам зараз відомі.

А як ви вибираєте тематику ваших проектів?

Читайте також:

Опубліковано: 02/06/11 @ 06:10
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Спорт в житті блогерів
Google +1
Експеримент з WebEffector. Звіт № 1
Оновлення WordPress 2.9.2 до WordPress 3.1.2
Вийшла версія WordPress 3.2 beta 1