Інтернет-маркетинг на всі 100%

Хороші посібник з просування компанії в інтернеті для маркетологів і керівників. Змушує думати про завдання та цілі інтернет-проекту ще перед його створенням.

Ігор Манн - широко відомий на території СНД спеціаліст по просуванню бізнесу, автор і видавець книг (своїх і чужих) в одній особі. Саме він придумав слово «маркетеров» або «практикуючий спеціаліст».

Одна з книжок його видавництва "Манн, Іванов і Фербер» і потрапила мені в руки - це «Інтернет-маркетинг на всі 100%». З'явився цю працю в результаті ініціативи І. Манна і ще декількох експертів з інтернет-просування. Незважаючи на те, що книга вийшла в 2009 році, теми, які в ній піднімаються, все так само актуальні.

Маркетинг в інтернеті

На початку книги автори чесно попереджають: книга написана швидше для маркетологів, знайомляться з інтернетом, ніж для успішних онлайн-практиків. Однак якщо згадати, що повторення - мати навчання, то книгу однозначно варто прочитати навіть фахівцям, щоб в черговий раз розкласти все по поличках і подивитися - не упустили чи чого.

Проблема сучасного інтернету як раз у тому, що досить часто при створенні сайтів та просуванні бренду в інтернеті проходження певним правилам підміняється розмитою і аморфною масою туманних припущень «це працює» або «це не працює ».

Чудово відомо, що теорія сама по собі - річ хороша, але повну віддачу вона дає лише при скрупульозному дослідженні висловлених в теорії фактів.

З цієї точки зору міцна база оффлайн-маркетингу, адаптована під онлайн дає бізнесу неоціненну користь - тому що вчить застосовувати відточені прийоми (конкурентний аналіз, позиціонування, сегментацію аудиторії та інші) для досягнення необхідної ефективності та конверсії інтернет-проектів.

А правильно побудована зв'язка з:

Може вирішити питання системного управління компанією за допомогою веб-інструментів.

Прим.: цікава відеозапис дискусії між Ігорем Манном і Артемієм Лебедєвим на тему CRM (форум Microsoft CRM 2008)

Важливо визначити цілі проекту на самому початку

На початку Інтернет-проекту (для бізнесу і не тільки) автори радять перш за все виділити мети його створення і розвитку. Це потрібно, щоб створити УТП (унікальна торгова пропозиція) для компанії і її продуктів.

При чіткому формулюванні завдань може з'ясується, що компанії і не потрібний сайт, або потрібен, але не таких масштабів, як гадалося.

Також, за їхніми словами, потрібно приділити увагу конкурентного аналізу. У західній практиці це займає до 80% усього проектного часу (нарівні з аудитом ); а коли сайт буде запущений, оперативно помічати хороші конкурентні нововведення і, якщо можливо, переймати їх, адаптуючи «під себе».

Питання етики автори називають досить спірним - все одно будь-який вдалий функціонал рано чи пізно розходиться досить широко.

Список завдань (для сайту компанії) можна складати, виходячи від звичайних для корпоративного ресурсу - це позиціювання компанії і її продуктів, базова інформація, продажу, спілкування з клієнтами і т.д.

Користувальницькі завдання

Потрібно структурувати свої цільові аудиторії (клієнти, конкуренти, здобувачі, держ. органи тощо), тому що різні люди будуть по-різному шукати інформацію на сайті.

Автори наводять приклад вдалого структурування: один підприємець при створенні сайту попросив усі відділи своєї компанії (управлінці, продажу, виробництво) написати, що вони хочуть бачити на сайті. Вийшов вичерпний документ, який відповідає на багато питань по проекту.

Спеціаліст з маркетингу повинен чітко формулювати користувальницькі завдання (покупки, заявка на послуги, консультації, тощо) Всі функції сайту існують тільки для ініціювання та підтримки цих дій. Надалі, при підрахунку Сtr можна визначати ефективність вкладень.

Далі в книзі йдуть практичні поради по створенню механіки сайту, опис методів просування і інша корисна інформація.

Придбати книгу.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 07/06/11 @ 11:32
Розділ Різне

Рекомендуємо:

28.04.2011 Апдейт Тіц-а і мій День народження
Чи варто займатися розмноженням статей?
Інтернет контролює користувачів - жесть!
Якщо набридло витрачати час на рутину - seolib.ru на допомогу
19 Київський міжнародний автосалон SIA 2011