ПК помер, хай живе ОК

Ера ПК - персонального комп'ютера - закінчується. Ми вступаємо в «хмарну» еру, де нас, як апостол Петро біля воріт Раю, зустрічає Google.

У Google, схоже, зуміли піймати хвилю, на якій компанія обжене і Microsoft, і Apple на ринку операційних систем. Я вже писав про Сhrome OS , яку« викотили »на нетбуки; впевнений, функціональність цієї системи буде тільки розширюватися, і вона повністю завоює ринок ПК.

Самі ПК теж зміняться. Поняття «персональний комп'ютер» сьогодні має інший зміст - закритість. Але механізм використання додатків слідом за інтернетом змінюється від персоналізації до соціалізації (відкритість), прикладом чого бум соціальних мереж.

Ідея Chrome OS випереджає Windows хоча б тому, що вона заощаджує час. Не потрібно кожен раз ставити потрібні програми, робити вибір між тим офісом або цим редактором, всіляко добудовувати і налаштовувати свої «вікна». У наш час прискореного потоку інформації і снек-культури це має велике значення.

Багато хто вже оцінили зручності, які приносить така проста процедура, як синхронізація закладок в браузері. Приходиш додому - всі закладки тут. Ідеш на роботу - всі закладки там. По суті, людині потрібен тільки монітор і клавіатура, як фізичні засоби введення, а інформація доступна з будь-якого місця.

А раз так, то й фізичні носії теж стають непотрібними. Навіщо флешки і портативні HDD, якщо є віддалені файлові хостинги? Зберігати дані на жорсткому диску можна тільки в цілях безпеки.

Йдемо далі. Персоналізація в комп'ютері зачіпає не тільки софт. Це ще й та коробка, яка стоїть під столом і блимає лампу освіт. Але якщо софт можна перенести в хмару, чому не можна апаратні потужності? Тим більше, сьогодні вже існує кілька таких рішень.

Якщо згадати, що хмарна система працює за принципом економії, то оренда потужностей виглядає дуже прибутково.

Те, що відбувається зараз - битва за покупця і маркетингові війни в процесорної гонці-по суті, веде в нікуди. Дуже небагато користувачі можуть повністю завантажити шестиядерні процесори (а на підході вже восьмиядерні).

Як правило, це професійне використання в моделюванні, відеодизайн, розрахункових операціях. Звичайній людині для перегляду Full HD та ігор цілком вистачає двоядерного.

Що стосується офісних рішень, то й тут використання схеми «1 співробітник - 1 комп'ютер» виглядає неефективним.

Наприклад, в офісі працюють два користувачі на двох комп'ютерах. Один з них щось отрісовиваєт в Photoshop (пристойна завантаження процесора і пам'яті), але другий при цьому друкує список у Блокноті (майже ніякої завантаження). У другого простоює 90 відсотків апаратної потужності, більше того, він міг би використовувати для Блокнота ресури першого комп'ютера.

А орендуючи потужність, можна заздалегідь вказати, з яким застосуванням людина збирається працювати; відповідно, йому виділиться необхідна розумна кількість апаратних ресурсів. У рамках організації це дозволяє оперувати ресурсами для обчислень, перекидаючи їх туди, де вони потрібніші за все і уникаючи простою.

Також можна орендувати собі потужності за певним тарифом. Якщо людині потрібен на місяць просунутий комп'ютер, йому зовсім не обов'язково купувати high-end комплектуючі.

Думаю, в недалекому майбутньому ПК зникнуть, вірніше, стануть ОК - що означає «суспільний» або «хмарний» комп'ютер. Все, що йому потрібно буде - монітор і клавіатура. Процесор, відеокарта, пам'ять і все інше буде знаходиться «десь» там, як і файлові хостинги.

І чомусь мені здається, що першопрохідцем у цій сфері теж буде Google - адже саме вони зараз ближче всього до концепції відкритого користування, не дивлячись на те, що хмарами серйозно займаються інші компанії (наприклад, Microsoft в цьому році виділила на ці технології близько 40% відсотків своїх бюджетів).

Просто ідея хмарної OS, швидше за все, однією тільки OS не закінчується.

is a post from: Aweb-Blog

No

Опубліковано: 06/06/11 @ 01:19
Розділ Різне

Рекомендуємо:

ПК помер, хай живе ОК
Інтернет-маркетинг на всі 100%
Інтернет-маркетинг на всі 100%
28.04.2011 Апдейт Тіц-а і мій День народження
Чи варто займатися розмноженням статей?