А ви проходили Тест Тьюрінга?

Я думаю, всі пам'ятають настирливу скрепочку з Ворда. Або анімованих помічників Windows. Або будь-яких інших. Питання в тому, наскільки вигідно використовувати їх замість нормальних консультантів сьогодні, і коли це з пустощів стане серйозним сервісом.

Тест Тьюрінга: якщо людина в розмові з машиною подумає, що розмовляє з іншою людиною - значить, машина пройшла тест. Ідея запропонована Аланом Тьюрінгом у статті «Обчислювальні машини і розум» (англ. Computing Machinery and Intelligence), опублікованої в 1950 році в філософському журналі «Mind».

інфи давно мене цікавили. Нещодавно я натрапив на згадку про віртуальних помічників в найцікавішому інтерв'ю Олександра Ольшанського і вирішив познайомитися з цією технологією ближче.

У ролику Discovery «Життя в 2057 році» показаний приклад персонального штучного інтелекту. На 2 хвилині 52 секунді з комп'ютера хлопчика вискакує веселий оранжевий дельфін ... а далі дивіться самі.

Віртуальні помічники сьогодні

Технологія штучного інтелекту III.ru - це взагалі світової проект, там мільйон користувачів. Ви тільки вдумайтеся: у нього немає жодного аналогу в світі!

А. Ольшанський

(Прим.: хоча відомо, що і Google, і інші компанії Силіконової долини вкладають великі гроші у розробку ШІ. За словами Ларрі Пейджа, ми отримаємо «помаранчевих дельфінів» набагато раніше другої половини століття.)

Після такої заяви дуже важко було втриматися і не полізти шукати цей самий III.ru . Я і не втримався.

На сайті нас зустрічає ознайомча флеш-сторінка - «Гараж», де можна поспілкуватися з різними інфамі: роботом, дівчинкою-блондинів, Алієн і т.д. Всі інфи теж зроблені під флеші.

Зареєструвавшись, можна безкоштовно зробити собі віртуального помічника, перенісши його на сайт або в соціальну мережу. У налаштуваннях задається зовнішній вигляд і варіанти відповідей на різні питання. При бажанні можна поставити блокіратор на нецензурну лексику.

Згодом віртуальний помічник запам'ятовує все більше реплік; розробники планують підключити до нього словники та бібліотеки.

Ми професійно займаємося штучним інтелектом і вважаємо, що через деякий час всі ми будемо спілкуватися з комп'ютерами на природній мові.

Наносемантіка

Всі розмови записуються. Я уявив, як регочуть програмісти «Гаража" або інші люди, читаючи логи своїх сайтів.

Враження

Поговорити з інфамі цікаво ... але близько трьох хвилин і лише на загальні теми. Відповіді повторюються або «не потрапляють» за змістом, а періодично інф вас «не розуміє». До речі, на злобні і єхидні питання помічники відповідають чудово - мабуть тому, що розробники приділили таким найбільше уваги.

Дійсно, при спілкуванні з Інфом так і хочеться поставити якийсь каверзне питання, вказавши набору скриптів «своє місце». Це дуже схоже на поведінку глядачів в зоопарку, коли ті кривляються і будують пики мавпам.

Це, до речі, відзначають і критики використання цієї технології - мовляв, реальні клієнти приходять не розважатися, а отримати відповіді по суті. А для приколу можна придумати багато чого-іншого, крім того, інф займає досить багато місця на головній сторінці.

Самі ж розробники акцентують увагу на плюсах: час взаємодії користувача з інфамі та банерами (побудованими за такою технологією) від трьох до п'яти хвилин. За їх словами, інфи збільшують конверсію і лояльність клієнтів, знижують навантаження на продавців і технічну підтримку.

Є й платні інфи - у бізнес-розділі. Звичайно, вони набагато складніші, а варіанти відповідей опрацьовані більш ретельно.

У портфоліо розробників вказані великі проекти (MTC, Yota, RuCenter, тощо). Я трохи поговорив з роботом Йоти - враження більш приємні, манера розмови і продумані відповіді більше налаштовують на діловий лад, ніж балаканина з free-версіями.

Втім, це не дивно. Як вказують розробники, можливості інфов обмежені тільки нашою фантазією. А фантазія, як відомо, знаходиться на дні гаманця.

Потрібно?

Схоже, зараз інфов можуть ставити на свої сайти тільки великі компанії, в яких від цього «не убуде». Або користувачі - для розваги в особистих облікових записів і групи в соціальних мережах.

Що стосується тих компаній, де сервіс тільки-тільки напрацьовується (або на ньому все і тримається), то тут використання інфа поки не виглядає привабливо. Особливо для ситуацій з широким вибором варіантів. Якщо жива людина не завжди відповідає поняттям якісного сервісу, куди вже там анімованої базі даних.

Але через деякий час живим консультантам, схоже, потрібно буде починати хвилюватися. Інфи не вередують, не хворіють, і чисто фізично не можуть зробити «поганий сервіс». Якщо когось коробить думка про те, що людину можна замінити програмою, не турбуйтеся - нове покоління вже до цього звикла.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 31/05/11 @ 07:00
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Ольга Ларіна: «До речі, відставка Лужкова і трагедія в Домодєдово остаточно показали, що телевізор мертвий."
Work5.ru - партнерська програма для монетизації лінивих студентів
ПК помер, хай живе ОК
ПК помер, хай живе ОК
Інтернет-маркетинг на всі 100%