Ольга Ларіна: «До речі, відставка Лужкова і трагедія в Домодєдово остаточно показали, що телевізор мертвий."

Сьогодні у нас в гостях цікава, яскрава жінка - копірайтер та PR-консультант Ольга Ларіна. Прийшовши з журналістики у зв'язку з громадськістю, Ольга три роки надавала послуги за допомогою свого сайту olga-larina.com , створивши таким чином персональний бренд.

Ольга працює PR-директором компанії SMM Group і займається просуванням в соціальних мережах, а крім того, викладає в різних проектах, зокрема, в першій українській школі політтехнологій Polit-PR.

- Оля, як ти прийшла до цифрових комунікацій?

- Перехід був цілком логічний. Тренди диктують нові правила гри, і якщо раніше говорили: «Вас немає у« жовтих сторінках »? А чи є ви взагалі? »- То тепер це ж можна сказати про представництво компанії в соціальних мережах.

- Які інструменти ти використовуєш для інтернет-PR?

- Все залежить від завдання. Одне можу сказати точно: СПАМ-технології й раніше не були особливо ефективними, а зараз вони остаточно перестали працювати. Тому якщо хтось надумає просунути продукт-компанію за допомогою «завуальованої» реклами оной, буде глибоко розчарований. Зараз інший час. Якщо продажі - то face2face, якщо маркетинг - то тільки Marketing 3.0.

- Якщо завдання бізнесу - «світитися», що для цього підходить? Я пам'ятаю, на цю тему була цікава стаття (PR в Red Keds ) Віталія Бикова ....

- Все, що перерахував Віталій, і підходить. На жаль, клієнти часто підміняють поняття. Мало створити просто інформаційний шум. Він повинен бути правильним.

- А технічно - які сервіси допомагають в інтернет-PR?

- Зміна інформаційного простору - це все-таки скоріше «ручна», тонка робота. А от технічні засоби, такі як Google Alerts або Яндекс Блоги (в тому числі і Google Reader) можна використовувати для того, щоб не витрачати свій час на відстеження змін інформаційного простору.

Дані сервіси можна налаштувати таким чином, щоб оперативно отримувати інформацію про нові публікації або відгуках щодо необхідної тематики, які з'являються в інтернеті.

- Рекламщики вважають digital додатковим каналом комунікації, для них тут занадто маленькі бюджети. Спецілізірованние цифрові агенства, напевно, бачать в digital майбутнє. Як ти думаєш, хто правий?

- Нещодавно читала результати ісследованіяю Ain'e. Так ось, там наводилися цікаві цифри: рекомендаціям із соціальних мереж вірить більше 70% користувачів, а традиційній рекламі - менше 15%.

- Люди спілкувалися завжди. У соціальних мережах є щось нове?

- І так, і ні. Соцмережі дозволяють одночасно перебувати на зв'язку з десятками сотнями тисячами людей. Це колосальна економія часу, а й, на думку моралістів, - знецінення самої суті живого щирого спілкування. Завдяки соцмережах ви можете познайомитися з людьми, з якими навряд чи просто так зустрілися на вулиці. Ну і новини, звичайно.

Якщо у вас грамотний твіттер - ви не читаєте портали. Ви вже підписані на тих, хто їх читає і вибирає для вас краще. До речі, відставка Лужкова і трагедія в Домодєдово остаточно показали, що телевізор мертвий. Всі новини люди отримували по хештегам за лічені хвилини.

- Як ти розумієш механізм вірусної реклами?

- У вірусняк головне ідея. А от із цим в Україні, на жаль, поки що дуже туго. Та й гідних фахівців мало. Це по-перше.

По-друге, рівень запитів від клієнтів теж низький - тому що компаніям і так є поки чим зайнятися. Тим більше, що хороше вірусне відео дійсно обходиться дорого.

Ну і, по-третє, мало кому вдається ненав'язливо зв'язати цікаву провокацію і сам бренд.

- Але ідея повинна бути побудована на чому? Знаєш, як у телевізорі: Секс, Страх, Смерть, в копірайтингу - слова-зачіпки ... Для вірусів є аналогії?

- Так, працюють ті ж інструменти. Інша справа, що елегантно пов'язати це з брендом практично ні в кого не виходить. Тому й виглядає це досить незграбно.

- Як побудувати на Facebook лояльне співтовариство для невеликого бренду?

- Я завжди кажу: будьте цікавими, і ви станете корисними. Не кажіть про бренд - говоріть про новини ринку, тренди, експертів та, звичайно, про своїх улюблених споживачах.

Розміщуйте фото і відео. Залучайте їх у своє життя! Створіть мотивацію - нехай на сторінці буде трохи більше інформації, ніж на інших майданчиках - така додаткова корисність відмінно працює.

- А приблизні строки?

- Мінімум 3 місяці. Тоді можна буде підбивати перші підсумки.

- Що там повинне відбуватися? Вже ясно, що мільйон фанів - не обов'язково гарна конверсія.

- Спілкування. Взаємне, цікаве, живе спілкування. Перший позитивний дзвіночок - коли ваші користувачі починають самі генерувати контент і розміщувати на ваших майданчиках. Одна з ключових завдань SMM - сформувати навколо бренду лояльне коммьюніті онлайн і вивести його в оффлайн з подальшою конвертацією в гроші.

- Які завдання із соціального просуванню тобі ставлять клієнти?

- Дуже різні. Ті, хто розуміють, що соцмережі в першу чергу вирішують репутаційні та іміджеві завдання, ставлять питання правильно. Багато хто хоче моментальних продажів. З такими ми не працюємо. Соцмережі - це канал спілкування, а не продажів. І ми не відділ продажів, щоб цим займатися.

- Як ти оцінюєш результат просування, за якими критеріями?

- Є маса способів і методик. Це знаходиться поза зоною моєї відповідальності, так що конкретикою не порадує. Крім виконання всіх KPI, клієнт повинен бути задоволений. Це головний критерій!

Крім цього, для досягнення оптимальних результатів необхідно підходити до проблеми комплексно і не обмежуватися тільки онлайн. Ну і, безумовно, об'єктивно оцінювати внутрішні бізнес-процеси. Тому що якщо у вас відсутнє нормальне гарантійне обслуговування, а у вашому колл-центрі хамлять - соцмережі вас не врятують.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 01/06/11 @ 07:00
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Відстеження відвідувань сторінки 404 в Google Analytics
А ви проходили Тест Тьюрінга?
Ольга Ларіна: «До речі, відставка Лужкова і трагедія в Домодєдово остаточно показали, що телевізор мертвий."
Work5.ru - партнерська програма для монетизації лінивих студентів
ПК помер, хай живе ОК