Google Analytics: визначаючи ROI в соціальних медіа

Щоб краще зрозуміти соціальні медіа, потрібно сегментувати і відстежувати їх трафік. З набором фільтрів, кількох цілей і призначеним для користувача звітом Google Analytics ми зможемо побачити, з яких джерел трафік приходить на сайт, і які з них заслуговують збільшення інвестицій.

Фільтруємо трафік із соціальних медіа


Спочатку створимо в настроюваннях проекту фільтр для перенаправлення трафіку з соціальних медіа в окремий канал (скріншоти з нового інтерфейсу.)

У налаштуваннях вказуємо ім'я фільтра, для Сampaign Source прописуємо потрібні соціальні медіа.

Я вибрав Facebook і Twitter. Можна додавати будь-які інші джерела, розділяючи їх знаком |.

Налаштування мети в Google Analytics

Наступний крок - настройка мети в Google Analytics. Відстеження досягнення цілей може допомогти оцінити ефективність джерел трафіку. Переходимо на вкладку цілей і натискаємо «+ Goal».

Можна створити кілька цілей для різних завдань. Детальніше про налаштування цілей можна прочитати в статті Олега Гаврилюка « Відстеження цілей в Google Analytics » .

Якщо потрібно робити перехід на сторінку http://site.com/directions/ - треба вводити/directions в якості URL-цілі.

Можна відстежувати послідовність переходів по URL, щоб подивитися, наприклад, скільки користувачів досягли контактної форми після прочитання інформації про ваші послуги. Для цього потрібно ввести свою контакт-сторінку в якості мети, а сторінку послуг як необхідний крок.

Як тільки цілі та фільтри налаштовані - створюємо звіт, що складається з необхідних параметрів оцінки джерел.

Створення користувацького звіту

У нашому користувацькому звіті буде інформація про унікальних відвідувачів, кількість переглядів сторінок, виконаним завданням по руху трафіку.

Створити звіт, вибрати параметри та показники для його кореляції можна перейшовши за цим вкладці (Сustom Reports, верхня панель навігації Google Analytics).

Зображенням нижче наведені налаштування для користувальницького звіту, який дозволяє порівнювати руху трафіку на основі кількості виконаних завдань.

Після вибору всіх необхідних метрик залишається тільки зберегти звіт з даними по них.

Установка фільтрів та налаштування цілей у Google Analytics допомагає відслідковувати, з яких соціальних медіа на сайт приходять відвідувачі, і яка їх частина виконує необхідні для конверсії дії. На основі цих даних можна провести оптимізацію сайту. Простіше кажучи, Google Analytics виступає в ролі компаса, за допомогою якого веб-майстер ловить вітер у ті вітрила, в які йому потрібно.

P.S. Авеб надає послугу по правильному налаштуванні і використанню систем аналітики.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 09/06/11 @ 01:05
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Перли з проектного обговорення
Нове ВКонтакте за травень
GGL змінили дизайн!
Якої шкоди завдають рекламні пости
11 способів, змусити читача повернутися.