Відступати нікуди: за нами - обнал

Питання - а чому ПДВ шкідливий? Ну збільшіть суму ваших послуг на ці 20% і все, тим більше покупцям ПДВ ці 20% ляжуть в суму відшкодування (що їм буде вигідно). Виходить, що особливого впливу (крім деякого збільшення грошової маси) наявність або отсуствие цього податку в IT послуги на ділову практику надавати не повинно

Це було б так, якби в Україні діяла одна система оподаткування, але на практиці у нас одночасно працюють і конкурують між собою дві економіки: легальна і нелегальна. У чому особливість IT галузі - в тому, що нелегальна економіка тут виявляється в значно більш конкурентному становищі, ніж легальна, оскільки IT послуги є «крайніми» в ланцюжку доданої вартості: їм нікуди подіти вихідний ПДВ.

Виходить, що якщо IT підприємство отримало дохід на внутрішньому ринку, то при роботі «по-чесному» воно відшкодовує якийсь мізер і майже 20% ПДВ відразу оплачує, а «по-нечесному» - користується послугами конвертаційних центрів (що це таке: див. наприклад статтю в контрактах ) для отримання готівки зі значно меншими видатками . Разом при однаковій зарплаті персоналу, собівартість якогось проекту у «чесного» підприємства буде майже на 20% вище, ніж у «нечесного». При цьому ментальність української ділового середовища така, що поза IT сфери дуже багато підприємств ПДВ мінімізують і дивляться на «чесних» колег як на ідіотів, адже ризик попалити і понести заслужене покарання не дуже великий для людей, які вміють «вирішувати питання».

Коли IT послуги не обкладалися ПДВ, IT-шники могли сказати: «Ці ігри нас не стосуються, ми" залізно "без ПДВ: у кодексі записано», і бути відносно чесними.

Зараз ось таким відносно чесним IT-шника, якщо вони працюють на внутрішньому ринку, доведеться або шукати конверти і брати на себе нові ризики (а в світлі наступної інформації - досить значні), або дивитися як їх більш ризикові (або більш« наближені ») колеги витісняють їх з бізнесу.

Опубліковано: 10/06/11 @ 11:04
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Обмін посиланнями, як засіб просування сайтів
Джерела трафіку для фарм
Особливості платіжної системи Z-Payment
Seo toolbar-и для вебмайстрів
Як шукати dofollow блоги?