Хочеш бути лідером - будь ним!

Зловив себе на тому, що не рідше разу на місяць веду з ким-то розмови про те, як стати лідером. Напишу-но я про це колонку і буду замість спасенних бесід відсилати всіх сюди - хай читають.

Отже, ти - мій підлеглий і прийшов до мене зі словами: «Признач мене лідом.» Це - фейл, мій юний падаван. Звичайно, можна призначити людину на Лидский посаду, і, цілком можливо, це прокатує десь, але не в IT. Якщо ти помітив, то «тут всі друзі» тільки коли ми п'ємо пиво після роботи. А в інших випадках люди куди більше стурбовані хорошим станом проекту (яке гарантує їм їх непогану зарплату і хороший колектив), ніж підтриманням чиїхось амбіційних ілюзій. Тебе з'їдять і не подавляться - місяців за два-три, не більше. І в поїданні візьмуть посильну участь усі - і твої підлеглі, які будуть посилати тебе подалі при кожному зручному (і незручному) випадку, і начальники інших груп, які з радістю перекинуть на тебе купу додаткової роботи, а потім вимагатимуть її виконання. А я не втручуся, бо варто мені спробувати тебе захистити - і ти повністю втратиш всякий авторитет. Ніхто і ніколи в цій команді тебе вже не послухає.

Що ж тепер робити? На жаль, «тепер» уже мало що зробиш, а от що треба було зробити перед:

Для початку, покажи себе лідером. Очоль що-небудь - неважливо що. Створи на роботі групу з вивчення Ruby або CoffeeScript, організуй виїзд на шашлики або похід на футбол, та хіба мало ... Якщо люди йдуть за тобою в малому - то підуть і в більшому.

Доведи, що ти можеш брати на себе відповідальність. Візьми важке завдання і виконай його в строк. Взагалі привчай себе до того, щоб все виконувати в строк - а якщо не виходить, то повідомляй про це заздалегідь, а не за одну хвилину до (і тим більше не через день після) години Ч. Привчи людей в команді, що тобі можна довіряти - і повір, що сумнівів, кого призначити на звільнену Лидский посаду, буде набагато менше.

Повчися теорії менеджменту. Це стане в нагоді, навіть якщо не станеш лідом, а вже ліду це набагато полегшить життя - керувати чимось без знання Project & Time Management дуже складно, а без знання процесів розробки - просто неможливо. До того ж, великий шанс, що при вивченні теорії тобі в голову прийде спосіб поліпшення поточного процесу у твоїй нинішній команді. Запропонуй його - це буде неодмінно відмічено і активовано.

Повчися психології. З приводу цього пункту я сумнівався, чи пропонувати його тобі - на жаль, тренінги особистісного зростання допомагають тільки тим, хто до них готовий, і на даному етапі теорія лідерства або трансакційний аналіз може здатися марною тратою часу. І все ж повчись, потім це обов'язково стане в нагоді.

Нарешті - приходячи до мене, навчися правильно формулювати запитання. «Я хочу стати лідом. Що мені потрібно зробити, щоб цього домогтися? »

І я тобі обов'язково допоможу, тому що головна мета лідера - виростити собі гідну зміну, а самому йти далі.

Опубліковано: 11/06/11 @ 09:49
Розділ Різне

Рекомендуємо:

EPAM Systems збирається залучити до $ 100 млн. на IPO
Перший ДОП хакатонах: все було круто!
CheapTop - швидко та дешево в топ!
Що таке landing page і для чого це потрібно?
Дайджест тижня, 10 червня