Нові сервіси Google: голосовий пошук, пошук зображеннями, нові опції мобільного пошуку

7-8 червня багато провідні західні видання були запрошені на конференцію Inside Search в Сан-Франциско, де 14 червня співробітники Google, в тому числі, провідний програміст Аміт Сингаї презентували нові сервіси компанії .

До початку конференції журналістів злегка лихоманило; ходили чутки про Панде 3.0 та інших ймовірних сюрпризи. Як виявилося, Google представив нові види пошуку - голосовий, за допомогою зображень, покращений мобільний і так звані «миттєві» сторінки.

Також була організована пряма відеотрансляція , яка стартувала вчора о 9:30 ранку за тихоокеанським часу на YouTube. При бажанні можна звернутися до неї за подробицями.

Що ж приготував нам Google?

Голосовий пошук та пошук зображенням

Компанія оголосила про двох нових інтерфейсах пошуку - голосовому та пошуку зображеннями.

Перший буде відображатися значком мікрофона в рядку введення Сhrome. Натискаючи на значок, користувач може проговорити свій запит. Новий інтерфейс буде реалізований через тиждень для користувачів Google.сom англійською мовою.

До слова, ця функція існувала і раніше, тільки в вигляді безкоштовного розширення .

Компанія очікує, що цей вид пошуку може бути затребуваний як альтернатива складного написання, а також користувачами, у яких в буквальному сенсі зайняті руки.

Пошук зображень для робочого столу грунтується на технології розпізнавання зображень, яку компанія розгорнула раніше на мобільних пристроях в Google Goggles .

Як і в Googles, користувач задає (сканує) картинку, а Google відображає релевантні їй результати разом з іншими схожими зображеннями. Користувач може завантажити або перетягнути картинку в пошук з папки, або ввести її URL. Розширення в браузерах Сhrome і Firefox дозволяють шукати картинкою, клацаючи на правою кнопкою на зображеннях, знайдених в мережі.

Компанія продемонструвала кілька способів, як люди могли б використовувати пошук зображенням. В одному з прикладів людина забула, де саме він сфотографувався у відпустці. Коли фотографію перетягли у вікно пошуку, Google відобразив результати, пов'язані з конкретним грецьким островом.

Пошук найкраще працює для добре відомих пам'яток та інших речей, які часто з'являються в інтернеті візуально. Підтримка функції вже стартувала в усьому світі.

Миттєві сторінки

Google постійно працює, щоб зробити пошук як можна швидше. Для миттєвої сторінки буде завантажуватися перший результат пошукової видачі, якщо пошуковик впевнений, що користувач клацне саме на нього (прим. - чимось нагадує видачу Bing, коли система відображає найбільш підходящий, на її думку, результат вище всіх інших) . Google завантажує всі картинки і зовнішні дані і навіть заповнює javascript, перш ніж користувач клацне на результат.

Ця функція працює незалежно від того, чи включений у вас акаунт Google, чи ні. За словами Аміта Сингаї, миттєві сторінки виграють для користувачів 2-5 секунд пошукового часу.

Єдиний на сьогодні спосіб отримати доступ до миттєвих сторінок, як неважко здогадатися - браузер Chrome.

Цього тижня доступ до функції з'явиться у версії браузера для розробників і Сhrome Beta; в найближчі тижні очікується підтримка мобільних пристроїв і стабільної версії Chrome. Код «миттєвих» сторінок відкритий, і інші браузери зможуть при бажанні включити його в своє програмне забезпечення.

Також стало відомо, що попередня завантаження сторінок не вплине на відображення пошукового трафіку в Webmaster Tools, крім того, пост у блозі Google пояснює, як побачити статистику за попередньою відображенню сторінок вашого сайту.

Нові опції мобільного пошуку

Починають діяти негайно для Андроїда (версія 2.2 +) і iOS (версія 4.0 +) на 40 мовах у всьому світі. Пошук зачіпає:

Місцеві іконки на домашній сторінці мобільного пошуку - одне з найбільших змін. Це дає користувачам можливість проводити швидкий пошук цікавих місць на своїх смартфонах.

Ще одне серйозне зміна, прив'язане до мобільного пошуку - статична карта щодо списку результатів. Варіанти списку можна промотреть докладніше, оскільки кожен результат розглядається в порівнянні з поточним місцем розташування користувача на карті. (Карта не переміщається, лише точки.)

Також значок «плюс» і автозаповнення вже доступні не тільки в пошуку Android і iOS, а й в інших стандартних мобільних браузерах.

Більш докладно про мобільний пошуку (у тому числі, фінансових запитах) можна почитати в мобільному блозі Google.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 15/06/11 @ 09:06
Розділ Блоги Пошуковики Сервіси

Рекомендуємо:

Віталій Черевко на радіо «Медіаняня»
Просування під Google з сервісом ROOKEE
Новинка від Google: +1!
Чи варто купувати інфопродукт?
Як дорвейщики можуть використовувати пошукові підказки