Конференція з Zend Framework в Санкт-Петербурзі

Днями ми c Ігорем Селівановим відвідали першу не тільки в Росії, але і у всьому світі, можна навіть сказати перший у всій zend'овской історії конференцію з Zend Framework, яка відбулася в Санкт-Петербурзі. Конференція була одноденною, проходила в суботу і очікувався аншлаг, який, власне, і мав місце бути.

Кілька сотень людей зібралися для того, щоб послухати доповіді, обговорити між собою перспективи розвитку фреймворку, познайомитися один з одним особисто - адже багато знали один одного тільки заочно. Варто зауважити, що поки співтовариство розробників на Zend Framework в Росії не така велика. Хоча ... все ще попереду ...

Олександр Верем'є на ZFConf 2010Ітак, по порядку ... Перша доповідь на конференції припав на ту людину, заради знайомства з яким вже і досить було їхати за сотні кілометрів. Я кажу про Олександра Веремьева, який є одним з трьох членів Zend Framework Core, іншими словами з кодом якого в ZF ми стикаємося часто-густо. Саша докладно розповів про життєвий цикл «пропозицій», що виникають у процесі розвитку Zend Framework'a, дав кілька цінний рекомендація про те, як правильно подавати такі пропозиції і як посприяти його якнайшвидшого розгляду та реалізації, відповів на масу цікавих питань.
Враження про конференцію складалося позитивне, тим більше що інші теми були вкрай цікавими. І тут ... все несподівано змінилося. А сталося ось що - рівень всіх, справедливості заради слід зауважити, що все ж таки не всіх, але багатьох наступних доповідей був приголомшливі низький. Складалося враження, що або доповіді нав'язувалися випадковим людям або, що швидше за все, самі доповідачі вважали свої доповіді дуже цікавими, але було видно, що ні досвіду презентації матеріалу, ні навіть досвіду участі в нормальних конференціях у них не було. У багатьох не було і впевнених знань про те, що вони говорили. Вже те, що як правильно вимовити багато важливих терміни деякі доповідачі не були в курсі - говорить про те, що вони про них тільки десь читали, не більше. І хай би вони говорили про php, що це ПеХаПе, а http - це ХаТеТеПе - з цим ще можна було мірятися. Але іноді зустрічалися такі перли - що доводилося перепитувати сусідів про те, що зараз мав доповідач на увазі. Також дуже часто аудиторія вибухала сміхом після чергової заяви з "трибуни", але більшість доповідачів відносили це на рахунок своєї чарівності й почуття гумору.

Ні, не беруся критикувати самі доповіді - є можливість переглянути їх в живій трансляції на сайті (особливо рекомендую для відчуття моменту подивитися 2 доповіді Степана Танасійчука), а також потім, я сподіваюся, завантажити самі презентації.
Просто хочу відзначити найцікавіші, на мій погляд, виступи. Отже, як я вже сказав - Саша Верем'є і не міг за визначенням виступити гірше, ніж на 5 з плюсом. Олександр Махомет - дуже хороша доповідь по продуктивності Zend Framework. Багатьом також сподобався провокаційний доповідь Анатолія Ларіна з критикою фреймворка в ретроспективі використання його для проекту E-Штаб. Хоча більшість не погодилася з висновками Анатолія, але доповідь було зроблено дуже професійно, був дуже корисний, цікавий, змусив багатьох подивитися на фреймворк в новому світлі наростаючої конкуренції.
Природно, що центральним доповіддю стала доповідь Надії Блінової про те, що нового буде в Zend Framework 2.0. Зрозуміло, що основна частина матеріалу належала того ж Веремьева, під патронажем якого доповідь створювався, та й на питання із залу довелося відповідати йому. Тим не менше - доповідь була дуже цікавим, корисним. Багатьох сильно змусив задуматися. Так, про відсутність зворотної сумісності знали багато хто. Але щоб у таких обсягах. Крім цього, поки деякі нововведення здаються не настільки актуальними, точніше багато такої не бачили. Сподіваємося, що розробники Zend Framework всі ж знають, що роблять, і гра в кінцевому підсумку буде коштувати свічок (схоже, що свічки будуть гемороїдальними).

Для себе я відзначив наступні нововведення:


Ось така видалася конференція. Однак, все ж вона є великий прорив. Росія показала великий інтерес до Zend Framework'у і Zend це авансом оцінив (а інакше б Верем'є не був на конференції з доповіддю). А тому величезне спасибі треба сказати організаторам конференції - пітерської компанії Wizartech. Хай перший млинець, як завжди, вийшов грудкою. Але це тільки початок. Рівень конференції буде зростати, вона стане популярнішим, доповідачі будуть відбиратися більш ретельно і все піде як треба. Головне, щоб цей перший млинець не справив на Сашу Веремьева таке гнітюче враження, що Zend буде змушений махнути на нас рукою, як на безперспективний регіон. Якщо цього не станеться - все буде ок і будемо вважати, що все обійшлося цього разу.

Ось така погода була в Пітері . А в Москві вже зовсім тепло!
Зауважу цікавий момент - у кулуарах вже анонсувалася наступна конференція з Zend Framework, яка з великою часткою ймовірності буде в Харкові у вересні ще цього року. Її організацію обіцяв взяти на себе відомий у вузьких колах Антон Шевчук. У мене підозра, що він зуміє витягти всі уроки цієї конференції і проведе другу на прийнятно високому рівні. Тим більше, що багато хто вже автоматом пообіцяли приїхати.

Опубліковано: 20/03/11 @ 09:47
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Конкурс про 5 етапів життя блогера
Як підняти ТІЦ за допомогою біржі статей Liex?
Питання просування сайту (для замовника SEO-послуг)
Де взяти унікальний контент, та ще й заощадити
3 найбільш значущих невірних ідеї в SEO, які багато хто вважає головними правилами