Генеральний директор Microsoft Україна Дмитро Шимків: «Bing не є пошукачем»

На останньому в цьому сезоні Microsoft Minicamp розповідали цікаві речі: про досвід відеоподкастінга (Kyiv Cast), найпростіше книжкове видавництво (Prostobook), інтеграцію телебачення та інтернету (MTV), а також про технології недалекого майбутнього, представлених Дмитром Шимківа.

Нагадаю, Minicamp - це щомісячні зустрічі в київському офісі Microsoft в напіврозважальних стилі. Три-чотири доповіді на тему інтернет-бізнесу, кава-брейк, networking (по-російськи - обмін візитками) і різноманітні конкурси.

Організовує це все менеджер з онлайн-маркетингу Максон Пуговський , а спонсором виступає Internet Explorer 9.

(Прямо зараз, коли я це набираю, переді мною лежить подарункова флешка із записаними на неї IE і Microsoft Essentials. Нарешті у нас в офісі з'явиться нормальний антивірус.)

Сьогоднішній мінікемп, шостий за рахунком, можна назвати особливим з кількох причин. По-перше, цей останній. Заходів такого формату більше не буде. Команда Microsoft буде щось міняти або придумувати нове.

По-друге, був введений дрес-код - гавайський стиль одягу, який чудово співпав з дощовою суботою.

По-третє, в перервах між доповідями були вручені призи за проходив протягом місяця онлайн-квест Microsoft (головний переможець отримав 33 333 гривні) і рюкзаки за конкурс ретвітів.

По-четверте, залу була надана нечаста можливість задати будь-які запитання (дурні і не дуже) гендиректору Microsoft Україні Дмитру Шимківа . Поряд з його презентацією це і було найцікавішою частиною. Відповідав Дмитро довго, докладно і максимально коректно.

Відеоподкастінг очима Kyiv Cast

Перший доповідь була присвячена відеоблозі Kyiv Cast . Це проект, присвячений Києву, що відбувається в ньому подій і цікавих місцях.

Його засновниці - Аня Юрченко та Дарина Росюк - розповіли, що журналістської освіти у них немає, а їм просто хотілося розвинути свої комунікаційні навички, впевнено триматися перед камерою і займатися тим, що подобається.

Анна Юрченко та Дар'я Росюк

Спершу це був повністю аматорський проект з камерою за 300 доларів. Але потім Аня і Даша обзавелися більш серйозною технікою: наворочена камера, зовнішній мікрофон, штатив, світло - всього близько 2000 USD.

Також вони навчилися професійно монтувати відео, завели відеоблог на «Кореспонденті», почали співпрацювати з виданням «Медіабізнес», знімали разом з дитячою школою сюжети для проекту «Кіндеркаст». Нещодавно до них приєдналися ще дві ведучі.

На сьогоднішній день дівчата відзняли 37 роликів, загальна кількість переглядів на різних майданчиках - майже 70 000 тис.

Аня і Даша запрошують до співпраці всіх, кому цікавий Kyiv Cast. Як кажуть вони самі - «головне бажання, а досвідом поділимося». Єдине, уточнює Даша, повинно бути бажання брати участь у всьому, а не просто світитися перед камерою, тому що монтаж теж займає багато часу.

Видати книгу тепер легше, ніж будь-коли

Другим виступав відомий інтернет-бізнесмен Денис Олейников. Його презентація була присвячена оригінальному видавництву Prostobook.com .

Денис Олейников

Користуючись цим сервісом, будь-який автор може сам себе видати. У Простобуке немає редакційної ради - тобто, немає людей, які вирішують «це піде, а це - ні."

Послуги коректора і літредактора надаються за бажанням замовника (як сказав Денис, для невеликої книги послуги з вичитування і виправлення обійдуться в ~ 200 USD), але можна і самостійно оформити макет для друку по рекомендаціям, викладеним на сайті.

Книга виходить тиражем в 1 примірник. Більше примірників друкуються при наявності попиту, при цьому маркетингові та рекламні рішення лягають на плечі автора.

Ціну за книгу автор встановлює сам. Його гонорар становить різницю між вартістю виготовлення та призначеної ним ціною.

Друкуються книги на промисловому обладнанні. У найближчому майбутньому видавництво планує також випускати повноцінні кольорові фотоальбоми.

В цілому, видавництво справляє дуже приємне враження. Це хороший спосіб зробити комусь приємний подарунок або почати публікуватися самостійно.

Не секрет, що у великих видавництвах книги частенько лягають «в стіл» унаслідок неокупність жанру чи суб'єктивної думки редради. (Як зауважив Денис, 95% поетичних збірок не є комерційно рентабельними.)

Приміром, перший роман про Гаррі Поттера «завернули» свого часу кілька видавництв, поки літературний агент Джоан Роулінг не домігся першої публікації в 1000 екзепляри на гроші з фонду, що виділяється молодим письменникам Шотландським Радою Мистецтва.

MTV тепер не «мьюзік»

Чесно кажучи, практичної цінності з доповіді представника MTV я для себе не виніс жодної. Скоріше це був міні-звіт про присутність каналу в соціальних медіа.

Щось на зразок того, що MTV подобаються соціальні медіа, у них непогана кількість фанів на Facebook, Twitter і Вконтакте, і вони з ними активно взаємодіють.

Вконтакте, на їхню думку, живе сама лояльна аудиторія каналу (школярі та молоді хлопці, просто кажучи).

Між іншим, прес-секретар Вконтакте Владислав Циплухін не згоден з цим поширеною думкою (про те, що Вконтакте - притулок «школоти »):

«Все дуже закостенілі у впевненості, що« ВКонтакте »- це студенти і школярі. Але треба згадати, що мережа була запущена в 2006 році і за п'ять років студенти вже встигли відучитися і стати дорослими людьми. А звичка користуватися «ВКонтакте» залишилася. "

В. Циплухін в інтерв'ю «Часкору»

Єдине, що було цікавим - MTV змінює логотип. Канал перестає позиціонуватися як «мьюзік телевижн». У нього заберуть значну частину цього «мьюзік телевижн», додавши натомість більше фана і развлекуха.

Музиканти, каже представник MTV, вже нецікаві - альбоми там мов. Цікаво те, що відбувається з музикантами - наприклад, Емі Уайнхаус валяється де-небудь п'яною. Ось так.

Технології майбутнього від Microsoft

Перед виступом Дмитра Шимківа Максон включив «визионерский» ролик, завдяки якому аудиторія на п'ять хвилин відчула себе технічно відсталою.
Що цікаво, майже всі з показаного вже існує в реальності в лабораторіях Microsoft. На початку червня група журналістів з'їздила туди і переконалася в існуванні цих гаджетів і технологій.

Більш докладно про це можна прочитати у статті « Гості з майбутнього. Microsoft відкриває завісу над своїми новітніми розробками » на Кореспонденті.

Докладно переказувати виступ Дмитра я не буду, обмежусь цікавими моментами.

1. Трендові технології недалекого майбутнього:

2. Natural User Interaction - яскравим прикладом є Kinnect, саме що продається технологічне пристрій в історії (10 млн. примірників за 3 місяці).

За словами Дмитра, Microsoft зуміла також за досить короткий термін зробити Kinnect доступним - кілька років тому такий контролер коштував 15 000 USD, тоді як тепер його можна придбати за ~ 150.

Офіційно Kinnect в Україну купити не можна (не торкаючись Петрівки і магазинів, вивізши пристрої з-за кордону) через деякі труднощі виведення продуктів на український ринок. Це питання, можливо, проясниться до осені.

Багато продуктів Microsoft (і інших компаній) не потрапляють на український ринок через проблеми з піратством і комерційної невигідності.

Через це і проблеми з офіційними продуктами, багато компаній навіть не відкривають в Україні свої представництва. І розробники, і дистриб'ютори не хочуть з нами працювати.

3. Bing, за словами Дмитра, не є пошуковиком і з самого початку не позиціонувався як такої.

Це інструмент для підказки, який все більше працює з персоналізацією пошуку, щоб давати вирішення проблеми конкретного користувача замість набору посилань. Ідею проштовхував Стів Батіш, один з головних інженерів Microsoft Research, колишній співробітник Yahoo.

(Прим.: зізнатися, не бачу тут явного першості Microsoft, в тому ж напрямку працює і Google.)

Я задався питанням, як Microsoft дивиться на зусилля сеошників оптимізувати видачу Bing в інтересах своїх клієнтів. Адже будь-яка по-справжньому персоналізована підказка повинна бути нейтральною.

Якщо я правильно зрозумів відповідь Дмитра і його колеги, то рекламне розміщення нікуди не дінеться, але з розвитком персоналізованого пошуку впливати на видачу буде все складніше, цей алгоритм включає в себе величезну кількість чинників і постійно вдосконалюється.

4. У Microsoft є не особливо афішуються сайт Microsoft Research , де компанія безкоштовно викладає свої напрацювання і результати деяких досліджень. Туди ж можна звертатися і всім новаторам, яким є що запропонувати.

5. Максим Саваневський (керівник Watcher.com) задав питання про цінову політику при продажах Windows. Також його цікавила пропажа Windows Family Pack.

Відповідь була досить несподіваним - український офіс Microsoft не впливає на ціноутворення. Вони кажуть дистриб'юторам рекомендовану ціну, але що потім з нею відбувається, від них вже на залежить.

А Family Pack, який співробітники українського Microsoft з величезною працею вивели на ринок, майже ніхто не купував - тому його і зняли.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 26/06/11 @ 09:13
Розділ Блоги Пошуковики Реклама

Рекомендуємо:

EuroPython-2011
ДОУ Хакатон - Одеса: ми хочемо ще!
Огляд хостинг провайдера ukraine.com.ua
Ще один потужний і ефективний метод мотивації
Статистика ключових слів на Яндексі, підбір ключових слів і аналіз в Словоебе.