Повышение конверсии интернет-магазина – увеличение продаж или работа над ошибками? Часть 2.

Продовжуємо статтю про роботу над підвищенням конверсії інтернет-магазину, яка часто виглядає як робота над помилками.

Частина перша.

Методи збільшення конверсії

Технічні

1. В ідеалі - розробити власну CRM (cистема взаємини з клієнтами)

Це потрібно для інтеграції з 1С, ведення документообігу, товарної бази і бази даних по клієнтах. Тут знову постає питання позиціонування та вивчення потреб ЦА. Свій движок можна гнучко налаштувати знову-таки під потрібні завдання.

2. Продумати, як приймати платежі (і який платіжний шлюз встановлювати собі на сайт.)

3. Встановити на сайт інструменти аналітики (Яндекс.Метрика, Google Analytics).

Щоб дивитися - як користувач рухається по сайту, скільки хвилин витрачає на перегляд сторінки, відстежувати кількість відмов (коли людині нецікаво, він швидко закриває сторінку і виходить). Серйозна робота з конверсією неможлива без цих інструментів.

3. Додаткові види консультацій.

Онлайн-чати (віконце, в якому можна друкувати свої питання, а оператор відповідає на них в реальному часі); дзвінок по Skype, консультація по ICQ.

Пошукові, SMO

1. Оптимізувати заголовки і мета-теги сторінок, зробити перелинковку сторінок.

Прописати для кожної сторінки унікальний заголовок, що дозволить сайту підняти позиції, крім того, користувачі легше будуть знаходити товари.

А грамотна перелінковка сторінок буде утримувати користувача на сайті, пропонуючи йому іншу цікаву інформацію або товарні пропозиції.

2. Прибрати з сайту зовнішні посилання.

Це допоможе не втрачати відвідувачів, якщо вони часто переходять по них на інші ресурси (і залишаються там) і зберегти пошукової вагу. Чим менше посилань на зовнішні сторінки, тим менше ваги втрачає сайт.

3. Працювати з форумами або сторінками соціальних мережах.

Можна відкривати теми і створювати сторінки, пропонуючи експертні консультації в тематичних спільнотах.

Приміром, зоомагазин може давати поради з правильного годівлі тварин; від магазину косметики може виступати візажист, даючи поради з догляду за шкірою і т.д.

Звичайно добре підкований власник ІМ може сам виступати в ролі експерта.

4. Додати до опису послуг/товарів кнопки соціальних медіа.

Користувачі періодично показують своїм френдам, що їм хочеться купити. За статистикою, у середнього користувача Facebook ~ 80 друзів; доданий їм товар відображається у них в стрічці і, можливо, викличе чийсь інтерес, тому що рекомендаціями друзів завжди довіряють більше, ніж будь-який іншій рекламі.

Зокрема, прайс-агрегатор Яндекс.Маркет поступово переходить на нову рекомендаційну модель - радить користувачеві товари, які сподобалися його друзям з соціальних мереж (днями був анонсований сервіс Social Market .)

5. Працювати з цільовим трафіком з соціальних медіа.

На самому початку просування потрібно продумати, які соціальні медіа використовувати. Приміром, труби або цегли просувати в Facebook досить марно.

З цим краще йти на нішеві і вузькоспеціалізовані портали. Аналіз SMM трафіку допоможе краще розподілити бюджети.

Також необхідно моніторити інформаційний простір, щоб бачити згадки свого магазину та відгуки про сервіс (наприклад, за допомогою сервісів Topsy.com, Google Alerts, Яндекс.Блогі).

6. Зареєструвати сайт в прайс-агрегаторах (Яндекс.Маркет, Price.ua).

Будь-який магазин може безкоштовно додати в онлайн-каталог свій прайс у форматі YML або СSV, а сервіс кожні дві-три години буде оновлювати товарні позиції.

За словами керівника групи по роботі з магазинами з компанії Яндекс.Україна Галини Вітюк, щомісячна відвідуваність Яндекс.Маркету становить близько 820 тис . користувачів з Україною, крім того, товарні пропозиції відображаються і в результатах пошуку Яндекса (близько 5 млн. користувачів щомісяця).

Правда, розміщення щось безкоштовне, а от за переходи в магазин потрібно платити.

7. Розміщення в Google Maps

Можна додати місце розташування магазину в Google Maps (карти місцевості) та написати йому кілька позитивних відгуків - це добре впливає на пошукове просування.

Сервісні

1. передзвонювати клієнтам протягом 10 хвилин.

Про те, що потрібно мати ввічливого і компетентного менеджера (і оперативно реагувати на замовлення) знають все. Найчастіше ми зустрічаємося з поганим обслуговуванням, самі виступаючи в ролі клієнтів.

Якщо немає необхідності (або можливості) тримати штат консультантів - можна звернутися до аутсорсинговий call-центр.

Його оператори не тільки консультують (після здачі атестації замовнику) але й проводять опитування, займаються телефонними продажами. Середня вартість послуг такого call-центру - 1000 грн на місяць.

2. Зробити оповіщення про статус замовлення по SMS або електронною поштою.

Щоб тримати клієнта в курсі руху його замовлення, і не змушувати передзвонювати. Особливо це важливо для подарункових магазинів (на кшталт доставки квітів за адресою).

3. Тестувати менеджера (- ів) за допомогою Таємного Покупця.

За допомогою логів ICQ, Skype, чатів, записів телефонних розмов. Це допомагає тримати співробітників «в тонусі», а якість сервісу - на рівні. Також за допомогою записів можна скласти FAQ (відповіді на часті запитання) і розмістити його на сайті.

4. Серйозно задуматися над якістю та термінами доставки.

Або віддати її на аутсорсинг службам начебто Postman (як радить ідеолог kniga.biz.ua Дмитро Лаппо.) Прийнятний строк доставки - з сьогодні на завтра.

Доставку по Україні здійснює «Автолюкс», «Нічний експрес», «Нова пошта» - останню власники ІМ часто рекомендують.

Замість епілогу

Це не повний список, оскільки неможливо перерахувати пункти, одночасно підходять під всі завдання. Але, як бачимо, більшість з них вкладаються в первісну маркетингову стратегію, яку потрібно опрацьовувати перед запуском будь-якого інтернет-магазину.

Тому інтернет-магазин, зроблений в поспіху, в більшості випадків ще треба довести до пуття, перш ніж він буде приносити нормальний прибуток.

У тих випадках, коли від seo-компаній хочуть бачити конкретні результати роботи з конверсією, іноді простіше сказати, що краще переробити весь магазин заново, тому що витрати на таку роботу багаторазово покриють прибутку.

Конверсія, як бачимо, це складний багатоступінчастий процес, який не можна витягнути одним пошуковим просуванням, які б бюджети на це не виділялися.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 25/06/11 @ 07:52
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Звіти по +1 в Google Webmaster Tools і Google Analytics
Конференція 8P: український інтернет-маркетинг очима професіоналів
Експеримент з WebEffector. Звіт № 2
Головні події липня
Статистика ключевых слов на яндексе, подбор ключевых слов и анализ в Словоёбе.