Я купив собі E-Book, а допоміг мені в цьому Друг

Дуже люблю читати ... У поїзді, машині, метро, перед сном, за сніданком/обідом/вечерею ... Скрізь і завжди, як тільки представляється можливість. Але останнім часом стає невигідно купувати книги, ціни - жах.


А так як я весь минулий 2009 рік, був дуже хорошим і слухняним, побажав собі до Нового Року: e-reader - пристрій для читання електронних книг. От тільки невдача, знайомих Дідів Морозів у мене не виявилося, так, тільки пара - трійка Снігуроньок (але вони подарунками не завідують), з цього я так і продовжував гвалтувати свої очі читанням книг за допомогою мобільного телефону.


Тим не менше бажання обзавестися читалкою не пропадало, а навпаки посилювалося з кожною прочитаною книгою. Я наполегливо продовжував лопатити мережу в пошуках прийнятного варіанту придбання. І як це не дивно звучить, щастя виявилося так близько - у моєму рідному місті (Харків). Twitter звів мене з тобою. Слово за слово і виявилося, що Микола не тільки мій земляк, але так само займається популяризацією та продажем електронних книг.


Звісно, я не зміг пропустити таку можливість і засипав Миколи купою всіляких питань: Яку модель краще вибрати? Які переваги та недоліки має той чи інший e-reader? Які формати можуть відтворювати книги? І ще багато-пребагато аналогічних «Запитання». Зрештою Микола дав мені на тестування пару «читалок»: PocketBook 301 і PocketBook 302.

Тактико Технічні Характеристики моделей:


PocketBook 301

PocketBook 301 Plus

Габарити: 118x188x8, 5 мм

Дисплей: 6 "E Ink ® Vizplex, 166 dpi, 800x600

Матеріал екрану: скло

Кількість градацій сірого: 16 зображення/4 текст

Колір: чорний, сірий, рожевий, салатовий

Батарея (активного читання): Li-Polymer (1000 mAh), 8000 сторінок

Процесор: Samsung ® S3C2440 400MHz

Оперативна пам'ять: 64 MB

Flash-пам'ять: 512 MB

Інтерфейс: miniUSB (12Mb/s)

Слот пам'яті: SD

Аудіо-вихід: 2.5mm stereo

Формати книг: FB2, «FB2.ZIP», TXT, PDF, DJVU, RTF, HTML, PRC, CHM , EPUB, DOC, TCR

Формати зображення: JPEG, BMP, PNG, TIFF

Формати аудіо: MP3

Вага: 174 г


PocketBook 302

PocketBook 302

Габарити: 130x190x13, 8 мм

Дисплей: 6 "

Матеріал екрану: скло

Кількість градацій сірого: 16 зображення/4 текст

Колір: чорний, білий

Батарея (активного читання): Li-Polymer 3,7 V, 2050 mAh, 16000 сторінок

Процесор: Samsung ® S3C2440 400MHz

Оперативна пам'ять: 64 МB

Flash-пам'ять: 1GB

Інтерфейс: USB-host (12Mb/s), miniUSB (12Mb/s)

Слот пам'яті: MicroSD

Аудіо-вихід: 3.5mm stereo

Формати книг: FB2, «FB2.ZIP», TXT, PDF, DJVU, RTF, HTML, PRC, CHM , EPUB, DOC, TCR

Формати зображення: JPEG, BMP, PNG, TIFF

Формати аудіо: MP3

Вага: 280 г

гиродатчик: Є

Сенсорний екран: Сенсорна панель над екраном

Бездротова зв'язок: Wi-Fi, BlueTooth


Перше враження від використання цих пристроїв перевершило всі мої очікування. Після читання з дисплея мобільника, монітора комп'ютера і (ворогові не побажаєш) роздрукованих на принтері книг - використання цих пристроїв можна порівняти хіба що з поїздкою у дорогому автомобілі.


Активно включившись в тестування я став приміряти закладений в букридер функціонал на себе. Помічати гідності і вишукувати недоліки. Яких до слова сказати виявилося дуже мало. І знову-таки, дивлячись що вважати недоліком?


Взяти хоча б ціну пристроїв - від 340 $ до 400 $: Здавалося б ціна для «книжки» висока, але, порахувавши скільки грошей витрачалося мною на придбання паперових примірників я зрозумів що вкладені в e-book кошти окупляться протягом півроку. А якщо уявити ще скільки дерев я зможу зберегти ... (Це вже лірика)


Крихкий скляний екран: А що заважає, використовувати чохол-обкладинку для влаштування та стежити де залишаєш читалку? Крісла, дивани - зони підвищеного ризику.


Власне це і всі виявлені мною «недоліки», які з лишком покриваються достоїнствами і перевагами які дають пристрої для для читання електронних книг:


Велика кількість форматів книг вражає, всі самі широковживаних і популярні, в букридер відтворюються коректно. Я правда злегка заплутався з PDF - перегляд таких файлів викликає деякий дискомфорт, поки не розберешся з масштабуванням тексту. З малюнками мабуть все складніше, але графіки, карти, атласи мене особливо не цікавлять.


Однозначно порадував вбудований словник. Чи не гугл-перекладач звичайно, але із завданням перекладу слів, справляється добре. Пізніше я дізнався, що виявляється є модель Pocketbook 360 Lingvo з цілим набором вбудованих словників для поліглотів.


Окремої уваги заслуговує енергоспоживання. Енергія витрачається тільки в момент перегортання сторінки. Мені здається що виробники скромно, вказавши ресурс в 8000 сторінок для PocketBook 301 і 16000 для PocketBook 302. На ділі в мене вийшло в два рази більше для кожної з читалок. Правда я не слухав музику і не грався в іграшки які до речі, так само зашиті у пристроях.


е-рідер зручно управляти як лівої так і правою рукою. До того ж в PocketBook 302 є гіроскоп, який дозволяє вертіти читалку як захочеться а текст тим не менше буде залишатися в горизонтальному положенні. Функцію можна відключити і тоді любителі читання в краваті лежачи на боці, так само не будуть відчувати дискомфорту. У PocketBook 301 гиродатчик відсутня, але зміна розташування тексту відбувається в 3 натиснення і займає 1-2 секунди.


Перегортання сторінок тексту відбувається дуже швидко, за швидкістю порівнянно з перегортанням паперових сторінок.


Досить корисною для мене виявилася функція e-book - Вибране. Яка дає можливість робити тимчасові відмітки і примітки, здійснювати пошук по тексту і ставити закладки. Крім того, завжди можна продовжити читання з того місця, де зупинився в минулий раз.


Варто відзначити, що PocketBook 302 має Touchscreen екран. З цього можна керувати пристроєм за допомогою стилуса або дотиком пальця. Саме завдяки технології тач-скрін, у цій моделі є функція малювання. Можна робити різні начерки, навіть пальцем.


Підключення до комп'ютера проходить в лічені секунди, за допомогою USB-порту. Додаткових драйверів не потрібно, комп бачить книгу як ще один знімний диск. У PocketBook 302 є Wi-Fi і BlueTooth, але через непотрібність я ці способи підключення не використовував, хоча з мобільника через BlueTooth один файлик скинув - вийшло.


При комутації «читалки» c комп'ютером, підключеним до мережі Інтернет, є можливість оновлювати і зберігати в пам'яті книг новинні RSS-потоки для подальшого автономного перегляду. Виходить така собі цифрова газета новин.


Інтерфейс інтуїтивно зрозумілий, простий у використанні і приємний на-віч. Програмне забезпечення (наше рідне - адже букридер PocketBook , це розробка української компанії PocketBook Global) працює чітко, коректно і нарікань не викликає. Тим більше що виробники постійно працюють над його поліпшенням. Причому в тісному співробітництві з користувачами, що радує.


Як бачите, гідності читалок незаперечні, що остаточно схилило мене до придбання того славного девайса. Для себе я вибрав модель PocketBook 301 Plus, керуючись вищеописаними факторами і власною потребою в тих або інших функціях.


Так що тепер - Я купив собі E-Book, а допоміг мені в цьому Друг!


Для зв'язку з Миколою можете використовувати його рахунок у, або безпосередньо звертайтеся в інтернет магазин ibooki .


Хочете повернутися до матеріалу пізніше? Рекомендую додати його в закладки

А так-же,, щоб першими отримувати свіжі публікації!

Опубліковано: 20/03/11 @ 05:21
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Perfect Money - ваш надійний партнер для ведення онлайн бізнесу.
Конференція з Zend Framework в Санкт-Петербурзі
Конкурс про 5 етапів життя блогера
Як підняти ТІЦ за допомогою біржі статей Liex?
Питання просування сайту (для замовника SEO-послуг)