Чому варто працювати в продуктовій компанії

Якщо ви замислюєтеся над подібними питаннями, то нижче я постарався розкрити цю тему, з боку людини, яка 2,5 роки працював в продуктовій компанії і вже більше трьох років створює свій продукт.

1. Орієнтація на результат, а не на процес.

Працюючи в аутсорсингу, ви в тій чи іншій мірі продаєте свої години роботи, і ваш менеджмент вирішує часом завдання протилежну з бізнес метою замовника. Менеджмент хоче продати якомога більше годин при цьому зберігши обличчя (орієнтується на процес), замовник хоче отримати якомога більш якісний продукт за оптимальні гроші (орієнтується на результат). У продуктовій компанії все орієнтовані на результат - випуск нової версії продукту, і це робить розробку більш правильною, а значить ви працюєте продуктивніше з точки зору здатності створювати кінцевий продукт, а значет ви розвиваєте свою ефективність і стало бути підвищуєте свою цінність як спеціаліста.

2. Близькість до замовника та розуміння бізнес-процесів.

Замість талмудів з технічними завданнями ви можете безпосередньо піти в той чи інший відділ і дізнатися що ж їм потрібно. У першу чергу це перевага для продакт менеджерів, але нерідко це спілкування відбувається і на рівні розробників, як результат ви окрім розвитку в технічному плані, починаєте розуміти набагато більше в бізнес-процесах і те, як своєю роботою ви можете вирішувати завдання бізнесу.

3. Робота над одним продуктом в одній команді.

Для декого це мінус, але якщо продукт хороший, що можна визначити досить швидко, то це надовго, а програмісти дуже цінують стабільність і відчуття контролю над ситуацією. У аутсорсингу команди/проекти перетасовуються досить часто і часто контрпродуктивно, вас можуть перевести з проекту на проект тільки тому, що це підвищує не ефективність вашої роботи, а заробіток на Рейт. Мене наприклад один раз зняли з середини незакінченого проекту, і відправили в інший, так як там не вистачало досвідчених фахівців для кістяка, замовника першого проекту і незакінченого справи було шкода. Тобто поряд із змінами пріоритетів, що є скрізь, ви ще схильні грі менеджменту в оптимізацію ресурсів.

4. Ви бачите бізнес зсередини, а не з-за океану

У хорошій продуктової компанії, від розробників не приховують інших аспектів бізнесу, маркетинг, продажі, підтримка користувачів і при бажанні можна значно розширити свої пізнання в цих областх, вони можуть стати в нагоді, якщо одного разу у вас виникне ідея створити власний продукт. Крім того, у вас будуть знайомі у всіх цих областях з якими в майбутньому можна буде проконсультуватися.

На жаль, у зв'язку з соціальними та історичними причинами, українці більше виконавці ніж творці, і робота в продуктовій компанії дозволяє розвивати творчу складову нашої професії - вміння створювати закінчений продукт, а саме це і створює основну додану вартість в IT. Для прикладу в сусідній Росії обсяг експорту ПЗ (аутсорсингу) в 2010-му році був 3.1B $. Враховуючи те, що мультиплікатори стоімсть аутсорсингових компаній в районі 1, це означає, що вартість усіх аутсорсінгоих компаній Росії працюють на експорт нижчими більш як утричі вартості Яндекса 11B $

Можна скільки завгодно наводити приклад золотої лихоманки, від якої найбільше заробили продавці лопат і одягу, але досвід Росії, не кажучи вже про США каже що потрібно лізти в шахту і мити золото або хоча б прагнути до цього.

Опубліковано: 06/07/11 @ 06:13
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Як додати на сайт кнопку Google +
Олексій Мась: банери не вийдуть цілком продають - це міф
Оновлення до WordPress 3.2
Інтерв'ю з Райцин: «Гроховський - мені не рівень, а тематика працює», так-то. Скільки майданчиків на Міралінкс роблять більше 1к $ / міс? Кілька сотень.
9 липня, Одеса - Ciklum Mobile Saturday