Знову про прайс-агрегаторах або чому у нас немає Google Shopping?

Google якось нерівномірно просуває свої сервіси, особливо це стосується сервісів електронної комерції по відношенню до російськомовного інтернету. Наприклад, запущені в 2010 році Google Покупки не витримують ніякого порівняння з Яндекс.Маркет та іншими агрегаторами, при цьому в Google.com є відмінно функціонує торговий каталог Google Shopping або Product Search.

Що «у них» є, чого у нас немає

Прайс-агрегатори дуже корисні для інтернет-магазинів, тому що видають по запиту (наприклад «нетбук acer one 110») безпосередньо товарні пропозиції з цінами, фотографіями і адресою магазину, а не просто всі результати, які знайшлися в загальному пошуку.

Сервіси такого роду для України і Росії - Яндекс.Маркет, Mail Товари, Price та інші. В одному з минулих матеріалів (інтерв'ю з Галиною Вітюк ) можна прочитати про функціональність Яндекс. Маркету, а зараз я хочу трохи докладніше розглянути пропозиції Google - Google Покупки і Google Shopping. В Україну обидва сервісу не працюють, а навіщо мені знадобилося до них звертатися - постараюся пояснити нижче.

Ідею мені подала стаття на searchengines про рекламних списках товарів . На жаль, вони теж поки працюють тільки в західному сегменті, незважаючи на те, що запущені були ще в листопаді 2009.

Ще (електронної комерції) у Google.com є «смачний» Commerce Search , але це вже зовсім не наш рівень. Я не можу собі уявити підприємця з СНД, який погодиться платити від 25000 USD на місяць за можливість інтегрувати пошук Google у свій магазин, нехай навіть з автозавершенням запитів, рекомендаціями, інтегрованим Аналітіксом, своїм дизайном в пошуку, створенням категорій для фільтрації та іншими пляшками.

Google Покупки

Були запущені в лютому 2010, викликавши тоді деяке пожвавлення, а у деяких навіть думка, що це гідний суперник Я. Маркет.

У офіційній заяві розробники зробили акцент на те, що це «рідна» розробка (зроблено в московському відділенні Google), яка працює тільки в Росії, а іншим країнам недоступна. Дійсно, навіщо російськомовним користувачам і бізнесменам відмінний Product Search .

Відмінності GПокупок у порівнянні з Я. Маркетом:

1. Для додавання своїх товарів в базу Яндекс.Маркету потрібно вивантажити інформацію з вашої товарної бази в файл (формат YML або XML), потім відправити заявку про додавання магазину на модерацію і відкрити доступ до оновлень позицій.

У випадку з GПокупкамі пошукової робот сам обходить інтернет, скануючи товарні пропозиції і додаючи їх до бази онлайн-каталогу. З одного боку, зручно, з іншого - для відображення нормальної видачі елементарну оптимізацію все одно доведеться зробити, як і відповідають в довідці :« спробуйте додати більше сторінок в Sitemaps ».

2. Я. Маркет порівнює дані, що надаються магазином. Якщо раптом різко змінюється ціна, пропозиція знімається, тобто, це контролюють. У GПокупках, як сказано вище, всім завідує робот, а значить, можна ухитрятися в періодах між індексацією.

3. Візуально видача Я. Маркета теж виглядає приємніше, всі картинки на місці. У Google покупки часто мелькає такий значок:

Хоча якщо перейти за посиланням у магазин, то з фотографіями все нормально. Мабуть, GПокупкі іноді чомусь не додають картинку.

Крім цього, видача Я. Маркета містить характеристики товару:

Тоді як GПокупкі просто підтягують назва, ціни та опис з description:

4. Фільтрація. У Я. Маркета є сортування за:

У GПокупок тільки ціна.

5. На завершення можна згадати ще популярні відгуки Я. Маркета, відображення магазинів на карті з одночасними товарними показами і вказівку регіону, порівняння моделей і інші корисні функції.

І найбільше в GПокупках мені подобається нижня плашка, що рекомендує сходити за потрібним товаром на інші сервіси.

Google Shopping

Цей сервіс теж працює за принципом надання товарного файлу в форматі xml і txt і модерації. Додати сюди фід можна, зареєструвавшись у Mercant Center c допомогою цих інструкцій . Втім, Україна та Росії в списку країн для додавання очікувано немає.

(прим.: хоча деякі, напевно, додають. Дуже часто по російськомовному запитом випадають позиції з посиланням на український агрегатор AVA.ua.)

Дивимося, що є в Google Shopping:

1. Видача з характеристиками, магазинами, відгуками і порівнянням цін.

Відгуки діляться на редакційні (професійні огляди) і призначені для користувача. Відгуки, в свою чергу, можна сортувати за датою та релевантності.

2. Фільтрація товарів по:

та інші характеристики, яких більше, ніж достатньо.

3. Сервіс підключений до системи онлайн-платежів Checkout.

4. Можна задати своє місце розташування.

5. Можна змінювати візуальне відображення сортування (список або обкладинки).

Тобто, функціонал більш ніж приємний.

?

Навіщо були запущені Google Покупки, які більше року висять недопрацьованими, коли є робочий Google Shopping? Я вже мовчу про те, чому їх немає в Україні.

Чому відразу не можна було адаптувати Product Search для Україні і Росії замість того, щоб вигадувати велосипед? Тим більше, що просуваємо сайти ми в двох пошуковиках, всім відомих, і в одного з них є нормальний російськомовний онлайн-каталог, для якого власники ІМ можуть оптимізувати сніппети, а в другого - ні.

Звичайно, адаптована версія була б полегшеної, хоча б тому, що спершу виникли б з Google Checkout, а потім ще з чим-небудь.

(В Україну з платіжними системами взагалі проблеми. Буквально днями Нацбанк заявив , що Яндекс.Деньги на території країни працюють незаконно, то ж саме можна сказати і про WebMoney, а c висновком грошей з PayPal пов'язані певні труднощі.)

Але Яндекс.Маркет і Mail Товари ж у нас працюють, і нічого страшного не відбувається.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 06/07/11 @ 02:38
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

А / Б тестування цільових сторінок за допомогою безкоштовного сервісу LP Generator
Ну як там, в Google +?
АП Google Page Rank від 27.06
Як Google визначає першоджерело контенту
Юха Крістенсен, Cogniance: допомагаємо компаніям створювати інноваційні продукти