Успішні кейси просування в Яндексі. Частина 2. Хитрощі Вікімарта.

На мою Вікімарт показовий приклад багатьох нюансів внутрішньої оптимізації. Заходимо, припустимо, на Що бачимо в шапці? Бачимо купу всякої всячини:

Тобто, наприклад, менюшка «Каталог + Бренди + Вибрати подарунок + Перший раз на Вікімарте? + Доставка та оплата + Для магазинів ».

Цінно таке меню з точки зору SEO? Немає.
Ось хлібні крихти цінні:

хлебние крошкі

Вони з тематичних товарів прокачують, припустимо, ключевік «подушки», та й «Natures Подушка 'Нічна гармонія' 70 ? 50" там зовсім не текст, а замаскована під текст посилання на цей самий товар, в яких ми знаходимося. Цікавий момент, воно посилається не на:

А на:

http://home.wikimart.ru/textile/pillow/model/2579084/

Тобто на редирект. Хто-небудь допер в чому тут фішка? Особисто у мене поки два припущення. Чи це залишки якогось старого ЧПУ. Або Вікімарт врахував, що посилання на саму себе не працює і зробив так, що сторінка посилається не на саму себе, а на склеєну з собою сторінку. Мда, якщо це працює, то це щось нове. ))


Але ми відволіклися. Отже, однакова на весь сайт верхня менюшка з точки зору SEO марна. Як же Вікімарт з нею (та й з усієї шапкою) вчинив? Як годиться марним елементам.

Якщо ви загляньте в текстову копію сторінки в Гуглі (Яндекс то її схоже недавно приховав), то побачите, що верхнє меню в коді знаходиться внизу:

Це досить істотний нюанс, бо верхнім елементам Яндекс дає більшу вагу, ніж нижнім. Але це ще не все. Вікімарт зробив там не зовсім звичайні посилання:

Тобто, урл формується через хеш-код. Навіть не знаю, чи є така конструкція JavaScript? Ну, вага, мабуть, не передається. По крайней мере, в Яндексі, а Гугл то буде явно хитріше, що доводить у своїх експериментах Девака.


Але Вікімарт ховає від ботів не тільки зайві посилання, але і зайвий контент. Бачите блок тексту з інформацією про доставку:

Як у коді виглядає цей блок? А ось так:

І це нормально. Так як «доставкові» інфа постійно дублюється. Що ще цікаво - характеристики товару приховані аналогічним чином. Я маю на увазі ці:

І ось це ось вже спірно ... все ж в характеристиках міститься цінні штуки типу наповнювача, матеріалу і типу товару. Але з іншого боку, ці хлопці явно нічого не роблять на шару, так що, будемо вважати, що воно виправдане.

Забавно, але там навіть логотип з посиланням у вигляді такої ж херовіни. ))


Знаєте куди вони дівають JavaScript файли? На окремий домен 0cw.ru, заборонений до індексації в robots.txt. Вотан:

CSS стилі на тому самому окремому домені.


Що ще цікаво? Ну хоча б те, що вони не перевантажують товарні сторінки десятьма тисячами посилань на інші «схожі» товари. Виходить, що максимум таких посилань 5:
Якщо глянути на товарну сторінку, то які виходить там є посилання, які вікімартовци дозволили пошуковикам індексувати?

1) Хлібні крихти. Ну да, хлібні крихти це святе.
2) Посилання на 5-6 «схожих» товарів.

Еее ... схоже все. Тобто, вони навіть на головну сторінку ваги з внутрішніх не переливають. Таким чином пошуковик бачить на сторінці тільки цільової текст і трохи найбільш важливих ссилочек.


Чи використовують Вікімарт noindex? Так, але не зовсім тривіально. Гляньте на конструкцію:

А така херовіна з метою домогтися валидной верстки. Це явно минуле століття, але за інерцією, мабуть, вирішили потурбуватися. Хммм, я тут задумався, а коли була придумана ця сама валідність? Пошукав. Виявляється в 96 році. Тобто, це виходить приблизно тоді, коли Прінс записав одну з моїх улюблених його пісень за 90-ті роки.

Зветься I Hate U:

Деякі прийомчики ще більш витончені. Пройдемо на сторінку категорії товарів: http://home.wikimart.ru/textile/pillow/

Тут до деяких назв товарів (це посилання на самі товари) ...

... прописані noindex, а до деяких немає. А якщо бути точніше, то до перших 10 товарах ноіндексов немає, а до інших 20 є. Ну, можна було б припустити, що вікімартовци знову ж таки не хочуть, щоб багато ваги йшло зі сторінки, яка між іншим тримає 10-е місце по «подушки» (це не ВК запит і тим не менше). Але припущення сумнівне, бо посилання то прямі і вага все одно витікає. Noindex адже допомагає тільки текст не враховувати, а по посиланнях вага йде.

Але іншої причини я поки не знайшов, бо на http://home.wikimart.ru/textile/pillow/?p=2 (друга сторінка категорії, непродвігаемая) вже noindex на товарах немає зовсім.

Що стосується посилань на бренди:

бренди

Здавалося б, з точки зору SEO це супер корисний блок. Але у вигляді по-замовчуванню він все тим же методом від пошукачів приховано. При цьому. Якщо клікнути на цю дрібну піпка, то виліз купа інших брендів:

І ось ця нова вилізла купа вже як би відкрита для індексації. При цьому бачить її тільки Яндекс, а Гугл, судячи з текстової копії, не бачить. Навіщо так зроблено? Навряд чи вікімартовци щось цілеспрямовано хотіли приховати від Гугла. Я думаю, що просто якісь бренди має сенс відображати потенційним покупцям, а якісь ні ...


Ну гаразд, йдемо далі. Я ще помітив, що на http://home.wikimart.ru/textile/pillow/ зображення до товарів хоч і є посиланням на ці самі товари, але на ділі оформлені зовсім не посиланням:

img_goodurl mch_link mch_type_pic src = »http://img.wikimart.ru/img/catalog_model/f352/3514379/1_2493_mid1.jpeg» />

Коротше кажучи, навіщо вазі перетікати по картинках? Правильно, це ні до чого. Вага в ідеалі повинен перетікати тільки по заголовкам поста/товару, але на практиці у більшості він розбавляється посиланням «Читати далі» або «Повний текст статті». В ідеалі це потрібно правити.


Ще на сторінці категорії, як ви бачите, онуча тексту. Але насправді вона в ноіндексе. Але онучі не скрізь закриті. Припустимо, на товарних тегах вони індексуються.


Взагалі, підхід Вікімарта, звичайно, імпонує. Вони як дизайнери, які обмірковують кожен піксель. Загальна суть думок команди Вікімарта ясна: робимо так, щоб пошуковик бачив лише значимі з точки зору SEO внутрішні посилання і тексти. Ви скажете, що істина стара, але ж такий ступінь оптимизирования це рідкість.

Опубліковано: 09/07/11 @ 05:57
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Дайджест тижня, 8 липня
Інтерв'ю з Райцин: "Гроховський - мені не рівень, а тематика працює", тому-то. Скільки майданчиків на Міралінкс роблять більше 1к $ / міс? Кілька сотень.
Знову про прайс-агрегаторах або чому у нас немає Google Shopping?
А / Б тестування цільових сторінок за допомогою безкоштовного сервісу LP Generator
Ну як там, в Google +?