Дівчата, які вибирають програмування

Останнім часом мені приходить багато листів від дівчат, які хочуть програмувати, вибирають спеціалізацію. .

Листи мені пишуть, тому що я веду блог , присвячений програмуванню на С + +. Я - програміст, зараз займаюся розподіленими системами, працюю в компанії Майкрософт. До цього займалася розробкою ігор.

Так от, питання в цих листах повторюються і картина складається дещо абсурдна.

З одного боку, жінок у програмуванні дуже мало і є усталена думка, що з цим треба щось робити і дівчат і дівчаток-підлітків всіляко намагаються зацікавити програмуванням і інформаційними технологіями в цілому. Серед наших користувачів люди різних національностей, і чоловіки, і жінки, і взагалі дуже різні люди, тому нам теж потрібно таке ж розмаїття, це допоможе нам працювати з нашими такими різними клієнтами. Англійське слово «diversity», що позначає цей підхід, я чую дуже часто.

Ця точка зору поширена не в Росії, підозрюю, що з України така ж історія, проте всі тенденції до нас рано чи пізно добираються, так що будемо спостерігати. Я дуже добре пам'ятаю час, це був кінець дев'яностих, коли я намагалася знайти свою першу роботу. У вакансіях можна було вказувати підлогу, і він, не повірите, був чоловічим. Я пам'ятаю, як перегортувати оголошення про прийом на роботу і там скрізь було.
стать: чоловік
стать: чоловік
стать: чоловік
...

Зараз такого практично немає і потихеньку ситуація стає все краще і краще.

Зараз все набагато простіше з доступом в Інтернет, де можна знайти такі проекти як Debian Woman . Я не вітаю об'єднання фахівців за статевою ознакою, але розумію, що дівчинка-підліток буде себе почувати комфортніше в такому ком'юніті. Або ось, наприклад, Google оплачує поїздки на конференції . Ще є всякі місцеві ініціативи, які діють, наприклад, тільки в Штатах, це не дуже цікаво.

Серед позитивних тенденцій, які добралися і до кращих російських компаній - можливість віддаленої або частково віддаленої роботи, що зручно коли погано себе почуваєш або хтось із рідних хворіє. Ну і звичайно високі зарплати, причому рівні і для чоловіків, і для жінок.

Отже, з одного боку у нас IT-компанії і різні громадські організації, які зі шкіри геть лізуть, щоб розрекламувати програмування перед дівчатами, а з іншого боку у нас самі дівчата, які перебувають у повній упевненості, що їм тут не раді . Все ще зберігається міф про те, що програмісти - це суворі бородаті мужики, які сидять в прокурених підвалах і приймають рішення під кухоль пива.

Також існує міф про жахливо напружений робочий графік. Взагалі не знаю де як, в Росії законодавством закріплена 40 годинний робочий тиждень. Переробки трапляються, наскільки часто залежить від того, наскільки грамотно поставлена ??робота в компанії. Ну і взагалі, історії про те як «ми з мужиками п'ять років по 16 годин на день орали без вихідних» треба сприймати з деякою часткою скептицизму.

У результаті багатьох потенційно прекрасних фахівців ми втрачаємо в дуже юному віці, ще на етапі вибору професії. Це при тому, що у нас зараз набирається серйозний дефіцит фахівців, ознак поліпшення ситуації я не бачу, та й Міністерство Оборони не дрімає.

Так що будемо сподіватися, що різні ініціативи щодо залучення дівчат в IT в що-небудь виллються. Тому що було б дуже добре, якби нас було трохи більше.

Опубліковано: 11/07/11 @ 06:47
Розділ Блоги Програмування

Рекомендуємо:

Задайте мені запитання на форумі Seobuilding.ru
Успішні кейси просування в Яндексі. Частина 2. Хитрощі Вікімарта.
Дайджест тижня, 8 липня
Інтерв'ю з Райцин: "Гроховський - мені не рівень, а тематика працює", тому-то. Скільки майданчиків на Міралінкс роблять більше 1к $ / міс? Кілька сотень.
Знову про прайс-агрегаторах або чому у нас немає Google Shopping?