Як виходять "сеньйори" в 23 роки?

- Програмісти, ви зажрались!

© threefatcats

Так напевно могли б сказати (майже) всі компанії-аутсорсери. І напевно (майже) всі вони так і думають. Але ніколи не скажуть вголос - адже їм доводиться цих програмістів щодня запрошувати на співбесіди і продовжувати вмовляти «розглянути можливість роботи на цікавому для вас проекті».

Та й компаніям, насправді, ціна «ресурсу» не так щоб і важлива - був би клієнт, який оплачує рахунки.

Звідки беруться на ринку «senior java developer, 23 роки»? Підозрюю, що значна частина цих 23-річних пацанів думають, що вони справді такі класні фахівці.

У мене є для вас новина - підвищення зарплат двічі на рік або + $ 500 на новому місці роботи дуже часто не має конкретно до вас ніякого відношення.

Така зараз ситуація на ринку. І в цьому мінімальна заслуга українських розробників.

У компанії валом валять клієнти. Клієнтам потрібні «голови». На вчора. Менеджмент ставить завдання рекрутерам - «наймайте, бюджет не обмежений».

А тайтли - це найпростіший спосіб для компаній дати вам надбавку до зарплати. «Ти вже не міддл, ти сеньйор. Тримай 500 баксів зверху ». По суті - маємо «інфляцію» тайтлов.

Так, це триває вже не один рік (не беремо до уваги 2009-й). Так, ніхто не знає коли це зміниться, але реально це чорний лебідь - ситуація може змінитися в будь-який момент .

Те, що сьогодні видається вершиною кар'єри (посада TL/PM, 3.5К і зеркалка ) може насправді виявитися кар'єрним тупиком.

Пам'ятаєте «инвесторов» в київську нерухомість? Ці хлопці теж були впевнені, що вони «спіймали Бога за бороду». Упевнений, після того накрився ринок нерухомості, їм було ой як не просто йти влаштовуватися на «нормальну» роботу. Чисто психологічно важко - як це так, я, такий крутий інвестор, буду працювати як останній «лох»?

Схожа ситуація на українському ринку аутсорсингу і складно звинувачувати в цьому програмістів. Коли тебе щодня беруть в облогу рекрутери і навперебій пропонують «цікаві пропозиції» та «особливі умови» - складно не відчути себе особливим.

Я не хочу сказати, що всі програмісти отримують «незаслужені» гроші. Навпаки - більшість дійсно непогані фахівці, багато працюють, тлумачні і т.д. - Їх ціна на ринку цілком адекватна. І буде зростати разом із зростанням професійним.

Але є така приказка - a rising tide lifts all boats. Приплив піднімає всі човни. Навіть ті, які «з гнилизною» і не можуть перевозити корисний вантаж. І зараз, мені здається, саме це й відбувається. Часто закривають очі на особисті якості, на слабкий рівень - поки клієнт платить.

Я звичайно можу помилятися і розрив попит-пропозицію з нами Надолю. Тоді до нашої мови увійде вираз «український сеньйор», поряд з «індійським кодом».

Опубліковано: 12/07/11 @ 09:18
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Що я змінив у веденні блогу за останній час
Чому блогеру необхідно з'явиться в Google +?
Про тайм менеджменті
Карта кар'єри
Дівчата, які вибирають програмування