KPI-OPEN 2011: як це було

Традиційно на початку липня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» пройшла щорічна VI Міжнародна студентська олімпіада з командного програмування. Змагання проходили, як і в попередні роки, в два тури, протягом яких 95 команд з 6 країн Центральної та Східної Європи боролися за звання кращої команди. У цьому році конкурс серед учасників проходив по накатаній схемі: компанії-спонсори олімпіади анонсують і пояснюють завдання, потім кожна команда (не більше 4-х чоловік, на чолі з тренером) намагається вирішити її онлайн за певний термін.

За словами організатора KPI-OPEN 2011, Івана Плотникова, цього року олімпіада була «повністю Linux based», що допомогло в ефективності компілювання завдань і розробникам, і учасникам самої олімпіади. Особлива гордість Івана - випускники Київського політеху та їх участь в KPI-OPEN: олімпіада-2011, її організація і розробка завдань повністю лягла на плечі колишніх студентів КПІ.

У списку змагаються найчастіше фігурували українці, росіяни та поляки. Вже не перший рік за результатами шестиденному олімпіади перемагає команда з Київського національного університету DDragons. Команда переможців отримала оригінальний кришталевий приз KPI-OPEN 2011, ноутбуки та безперечне визнання лідерів. Для більшості студентів мета такої олімпіади - не тільки «себе показати, та на людей подивитися», а й можливість зав'язати контакти з такими компаніями як Vanopl Development Group, Inline Group та інші. Не залишилися і без уваги учасники, які відзначилися в прикладному програмуванні - спеціальні нагородження і можливість потрапити у відділ розробок, досліджень компаній-спонсорів був їм гарантований. Проте сказати, що більшість учасників беруть участь у змаганнях заради матеріальної або власної вигоди, значить збрехати: призовий фонд олімпіади становить 4 ноутбуки, 12 джерел безперебійного живлення та Ліцензійні ключі до антивірусам. KPI-OPEN швидше можна трактувати як ще одну сходинку у розвитку кар'єри студента-програміста.

Ректор КПІ Згуровський Михайло Захарович каже, що секрет KPI-OPEN у великій кількості потенціалу, ентузіазму і креативності: «Така концентрація ентузіастів дає синергетичний ефект: коли можливості студентів не плюсуються, а примножуються». Згуровський також зазначив, що олімпіади такого роду для КПІ - перш за все встановлення міжвузівських контактів (з університетами Польщі, Угорщини, Росії та іншими).

В реаліях українського ринку праці, коли нерідко доводиться вибирати між «престижний диплом» і «гарна робота» виникає питання: а що збираються робити студенти після закінчення вузу? Чим залатати цей practice gap між вузівським утворенням і реальною роботою? Учасник KPI-OPEN 2011 Дмитро Руденко (м. Суми) говорить, що бачить себе в команді таких гігантів як Яндекс і Google, але, згодом, обов'язково візьметься за свою справу. Він також зазначив, що у студентів-програмістів невичерпне кількість можливостей - адже працювати можна і з першого курсу університету, не чекаючи отримання диплома. Тому, каже Дмитро, песимістичні прогнози на рахунок «сухої теорії, яку не можна застосувати в роботі» для студентів політехнічних вузів не виправдані. Нерідко нинішні студенти-програмісти бачать себе і викладачами. Так, наприклад, ще один учасник KPI-OPEN 2010 Олексій Аратунян (м. Київ), марить про аспірантуру КПІ і новому підході до навчання, яке він хоче застосувати на практиці, будучи викладачем.

«KPI-OPEN був, є і залишиться однією з найбільшої точок збору програмістів, - стверджує багаторазовий учасник KPI-OPEN Олександр Левінца, - адже з кожним роком команд-програмістів все більше, змагатися важче, але це того варте».

KPI-OPEN офіційна сторінка kpi-open.org

KPI-OPEN на Facebook www.facebook.com/ ... 159739020766333

Опубліковано: 12/07/11 @ 05:57
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Як виходять "сеньйори" в 23 роки?
Що я змінив у веденні блогу за останній час
Чому блогеру необхідно з'явиться в Google +?
Про тайм менеджменті
Карта кар'єри