Значення HTML 5 для пошукової оптимізації

Як HTML 5 може впливати на SEO? Які можливі дії HTML 5 на алгоритми пошукової системи? Цим питанням присвячена ця замітка.

Значення HTML для пошукової оптимізації

Хоча робота над ним ще в процесі, HTML5 - наступний основний крок для перегляду стандарту HTML.

HTML, який є мовою розмітки і дозволяє вебмайстрам структурувати і надавати веб-контент, дуже важливий для пошукової оптимізації. Саме HTML дає пошуковим системам розуміння того, що знаходиться на веб-сторінці.

Сегментація веб-сторінки і розширена семантика

Один з ключових компонентів HTML5 - додавання нових елементів. Це допомагає покращити сегментацію веб-сторінки так, щоб різні області - такі як header, footer, район основного змісту і т.д, можна бути легко відрізнити один від одного.

Як тільки HTML5 отримає більш широке поширення, пошукові системи зможуть використовувати ці нові елементи, щоб знайти цікавлять області сторінки.

Зараз ми використовуємо для організації веб-сторінки. Проблема в тому, що цей елемент не має сенсу. Він не додає сторінці семантичну цінність, і не характеризує контекст інформації в елементі. З новими елементами, такими як , , та сегментація сторінки стає більш значуще.

Пошукові системи зможуть легко індексувати сайт, при цьому, можливо, пропускаючи секції (або використовуючи їх для різних цілей, наприклад, виявлення інформації про авторське право, назви місця або логотипу). Таким чином, індексація пошукової системи стане більш просунутою.

Елементи HTML5, які можуть торкнутися індексацію пошукової системи

Нижче перераховані деякі нові елементи HTML5, які можуть прямо впливати на SEO.

Ймовірно, один з найважливіших доданих елементів HTML5 для SEO. Цей елемент дозволяє вказувати основний зміст веб-сторінки. Одне з можливих змін - пошуковики можуть дати більше ваги вмісту всередині.

Призначений, щоб вказати різні секції на сторінці. Перевага - у кожної секції може бути свій, окремий заголовок HTML.
Завдяки цьому пошуковик краще зрозуміє структуру і сегментацію сторінки. Пошуковики можуть сканувати інформаційну ієрархію документа HTML, заснованого на тегах .

Може дати пошуковим системам підказку щодо місцезнаходження імені сайту і логотипу, або основної навігації.

У веб-дизайні нижня виноска зазвичай містить допоміжну інформацію, наприклад: інформація про авторське право та ліцензії, політика конфіденційності; також у футері стоять посилання на статичні сторінки і соціальні профілі.

Ця секція могла використовуватися роботами пошукової системи для ідентифікації перерахованих вище пунктів. Можливо те, що footer містить допоміжну інформацію, трохи знецінить його для пошукача. (Але це ще не підтверджено досвідченим шляхом.)

Цей новий елемент може вказати пошуковим роботам шлях до інформаційної архітектурі сайту (за аналогією з sitemaps).

Типи посилань

Один із способів, якими визначається ранжування пошукової системи, є гіперпосилання.

Пошукові системи вивчають посилання на веб-сторінці, щоб бачити: на які сторінки вона вказує, і які вказують на неї. Типи посилань дозволяють задавати вашими посиланнями більш конкретне визначення.

rel = "nofollow" був нестандартним значенням для HTML4, багато пошуковики використовують його, щоб визначити, куди не хоче посилатися конкретна сторінка. Нові види посилань, теж використовують атрибут rel, працюють таким же чином.

Нові значення, такі як rel = "author" та rel = "license" по суті, дозволяють краще описувати наші посилання. А атрибути rel = "prev" та rel = "next" дозволяють вказувати взаємозв'язок між сторінками (якщо повідомлення поділено на кілька сторінок).

Нижче наведена таблиця c цікавими типами посилань для елемента , які можуть впливати на індексацію пошукової системи в майбутньому.

Alternate - альтернативне відображення на поточній веб-сторінці
Author - посилання на сторінки, пов'язані з автором
External - посилання, що вказують на зовнішні домени
help - посилання для сторінок допомоги
license - ліцензія поточного документа
next - вказівка ??на наступну серію сторінок
prev - попередня серія сторінок

Просунута обробка медіа

Крім власних мультимедійних елементів, таких як та , це може означати підвищення сумісності з пошуковими системами.

Google, наприклад, представляє відео з You Tube в результатах пошуку, а також вже індексує зображення в Google Images. Напевно ми зможемо побачити такі ж звернення до аудіо і відео в результатах Google.

За матеріалами sixrevisions.com.

is a post from: Aweb-Blog

Опубліковано: 12/07/11 @ 03:00
Розділ html та css seo Пошуковики

Рекомендуємо:

Семінар «Як отримувати максимум цільового трафіку від Google»
Ви ще не закрили свої папки? Тоді хтось, можливо, прийде до вас ...
Передають чи сервіси скорочення посилань контрольний вагу?
KPI-OPEN 2011: як це було
Як виходять "сеньйори" в 23 роки?