Післямова - про зарплати і сеньйора

Хочу відповісти на деякі з коментарів до моєї колонці про сеньйорів . Конкретно ось на цих двох повторюваних тези:

1. «Просимо стільки, скільки беремо. Це ринок ».

2. «Ви думаєте не буває сеньйорів в 23 роки? Це плювок в обличчя молоді! »

Відповідаю.

1. Звичайно потрібно брати стільки, скільки дають. Це справді вільний ринок і це прекрасно.

2. Звичайно бувають сеньйори в 23 роки. Ви що, «Соціальну мережу» не дивилися?

Колонка була не про це. Давайте спробуємо ще раз.

Гроші - це універсальне мірило цінності. Якщо річ Х коштує 100 доларів, а річ Y - $ 500 завжди це означає, що Y має якусь цінність проти Х. Це може бути цінність «в очах споживача», але вона завжди є.

Таким чином ціни на вільному ринку дають «сигнал» і визначають поведінку покупців і продавців. Невидима рука ринку , по Адаму Сміту.

Фішка в тому, що ринок прагне до балансу попит/пропозиції, але не завжди в ньому знаходиться.

На цій картинці - слайд «відвідуваність vs дохід від реклами» з моєї презентації для Печа Купа .

Відвідуваність (і цінність сайту для користувачів) росте, доходи - падають. Парадокс? It happens. Я вже наводив приклад з нерухомістю.

Тобто так, гроші є проксі вашої цінності як фахівця, але з одним застереженням - не завжди . Про що я і писав. Мені здається, на сьогоднішньому ринку праці цього немає і «сеньйори в 23 року» - саме наочне тому підтверджені.

І це створює reality distortion field - логіка «нормального» часу - «я отримую більше грошей, значить я став крутіше як фахівець» не працює.

Ще одна гарна картинка: вартість українських розробників на oDesk vs середні зарплати в українських компаніях (дані ДОП та odesk ).

Що робити? Та особливо нічого. Enjoy it while it last. Головне голову не втрачати. Думати більше про стосунки з колегами та професійному зростанні, а не про зарплатах , зеркалке і самокатах в офісі.

Рекомендую спробувати пособеседоваться в «нормальні» компанії - Яндекс, Фейсбук, Гугл, Майкрософт. Я цим не здогадався скористатися поки був у Долині , але підозрюю, що пройшов би я одна співбесіда з 20. Протвережує.

З іншого боку - українських програмістів цінують і рано чи пізно у нас думаю з'явиться свій Сисоєв, Торвальдс або Цукерберг.

А з приводу тайтлов я напишу якось іншим разом. Два основні чинники, на мій погляд, це 1) фінансовий стимул у аутсорсеров - можна продати дорожче і 2) вибухове зростання галузі ? середній вік 25 років.

Опубліковано: 14/07/11 @ 07:02
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Значення HTML 5 для пошукової оптимізації
Семінар «Як отримувати максимум цільового трафіку від Google»
Ви ще не закрили свої папки? Тоді хтось, можливо, прийде до вас ...
Передають чи сервіси скорочення посилань контрольний вагу?
KPI-OPEN 2011: як це було