ДОУ Хакатон у Львові - звіт

Стартував ДОП Хакатон у Львові не зовсім за сценарієм, але це природно. Сверхпунктуальние учасники почали збиратися вже до третьої години дня. Їм вдалося спостерігати закулісні клопоти організаторів заходу. Але все пройшло у вже традиційному доухакатоновском неформально-доброзичливому дусі: всі розуміюче посміхалися один одному, вели цікаві розмови і навіть не сподівалися, що захід почнеться вчасно.

Порадувало те, що очікування початку Хакатона нікому не було в тягар. Мабуть, секрет простий - розумним людям завжди знайдеться про що поговорити.

Власне, так і сталося. Ще протягом години народ продовжував стікатися в зал, намагаючись не сильно заважати виступу доповідачів.

"Хтось ще не знає, що потрібно робити на Хакатоне?" - цією фразою Макс Іщенко відкрив Доу Хакатон у Львові і відповів на всі можливі питання з розряду "що?", "де?" і, власне, " коли? "

З його пояснень ми дізналися, що Хакатон буде проводитися у двох різних корпусах будівлі, де мешкає наш спонсор і партнер GlobalLogic. В одному корпусі, в конференц-залі, хакатонщікі зберуться два рази: на самому початку Хакатона для прослуховування доповідей і знайомства, і в самому кінці - для підведення підсумків та визначення переможців. А в іншому корпусі, на першому та п'ятому поверхах, будуть розвиватися основні події.

Ну, а для тих, хто все-таки не в курсі, Хакатон - це 24-годинний марафон, в якому програмісти-добровольці зобов'язуються видати в результаті добового кодинг щось світле, добре й вічне. Ну, або як мінімум, потрібна. А якщо не потрібне, то веселе. Головний принцип заходу - отримати задоволення від процесу, зробити те, до чого давно не доходили руки або експромтом видати геніальний проект! А попутно познайомитися з геніальними собі подібними, послухати пісні під гітару, смачно поїсти.

Після вступної промови Макса декілька учасників висловили бажання озвучити свої задумки. Деякі - з метою привернути цікавляться в свій проект.

 1. Створення реалтаймовской гри. Команда з 4-5 осіб.
 2. Розробка навігації в закритій системі. Тобто GPS працює не в польових умовах вулиці, а локально всередині приміщень.
 3. Створення гри "Бомбермен". Цю ідею висловив один чоловік, шукав собі помічників. Забігаючи вперед, скажу, що все-таки знайшов.

Решта кілька десятків хакатонщіков зволіли промовчати про свої проекти, мабуть, військова таємниця:)

Далі були доповіді. Теми були найрізноманітніші, подавалися учасниками по можливості коротко, з посмішкою і картинками. Доповіді були справою добровільною і для виступаючих, і для слухачів. Хтось захотів послухати, хтось вирішив приступити до виконання проекту негайно.

Першим доповідачем був киянин Артем Карявка . Артем виклав присутнім переваги та гідності GitHub'a.

Далі, Михайло Свистун розповів детальніше про програму EmoteMe, за допомогою якого користувачі зможуть створювати собі оригінальні аватарки. І не тільки собі. Так, і не тільки аватарки. Досить великий вибір аксесуарів, предметів гардероба і емоційних фізіономій. Додаток, який приносить радість. Михайло видав нам ще незвичайний проект, мета якого звучала лаконічно - "just for fun". Що не може не радувати.

Віктор Гайдін розповів про переваги кроссплатформенного мови Protocol Buffers, розробленого Гуглом як конкуренції XML. За що йому велике спасибі.

Потім на трибуну вийшов Діма Малєєв і весело, швидко і добре відрепетирувані експромтом пояснив, що ж таке SOA, SAS, SPS, навіщо вони нам потрібні і як ними користуватися.

Виступ Лери Гуринович було одним з найбільш цікавих - про те, як це було в Одесі. Було цікаво побачити фотографії та послухати коментарі учасників одеського Хакатона.

Так само були доповіді про парсінгу мови Open NLP (Zenyk Matchiyshyn ), про Build Engineering (Володимир Коваль ), про переваги Symphony 2 (Сергій Смертін ), про корисність jQuery selectors (Ігор Рижков ), про те як зробити так, щоб ваші стартапи не приєдналися до більшості забутих/забитих/невдалих (Ростислав Чайка ) .

Ну, і на завершення виступив Руслан Шевчишин з міста Тернополя. Його виступ не можна назвати доповіддю. Це було скоріше ліричний відступ на тему "Життєвий цикл програміста". Його промова супроводжувалася філософськими демотиватори та жартами із залу. На цій позитивній ноті виступу завершилися і учасники пішли освоюватися на робочих місцях.

освоїлися хлопці досить швидко. Мені здалося, навіть якось занадто організовано. Буквально через півгодини, після "переїзду" в інший корпус, на поверхах запанувала відносна тиша: шум вентиляторів, клацання клавіатури та рідкісні вигуки серед працюючих в команді. Так тривало досить довго, поки в восьмій вечора не привезли вечерю.

Тут хочеться висловити окреме спасибі за трапезу Даші і Наташі - чарівним організаторам, які дбали про учасників протягом всього Хакатона. Все було дуже смачно, вчасно і з добавкою. А у вигляді компенсації за відсутність ліфта, жителям п'ятого поверху надали холодний свіжий квас.

Після вечері і перекуру хлопці знову сіли за роботу. Ближче до десятої години вечора, коли охорона зажадала більш організованих вилазок на перекури (раз на годину), київська команда випустила перший невеликий проект: спливаюче вікно в правому кутку екрану при позивній "все на перекур!". Майже відразу його перейменували в "Пиво, піца, Хакатон" і видали на суд глядачів. Проект негайно знайшов популярність:)

В цілому ніч пройшла весело і продуктивно. У кабінетах продовжували працювати, в коридорі з'явилася гітара. Робота і відпочинок поділялися не тільки по часу, але й територіально. Таким чином, ніхто нікому не заважав. Бажаючим відпочити або поспати знайшлися зручні iПуфи, за які надалі велася негласна боротьба. На п'ятому поверсі в пошані були два милих диванчика.

За підрахунками цікавих організаторів, працювати на всю ніч залишилося більше 60% учасників!

Ранок неділі для кожного почалося по-різному. Хтось вже прокидався, хтось тільки лягав спати. Лише сніданок підбадьорив хлопців та сподвиг на остаточне завершення проектів. У швидкому темпі виправлялися "баги" в програмах, робилися презентації. Деякі навіть встигли взяти участь у грі на пошук QR-кодів. Квест був розроблений хлопцями за минулу ніч. Переможцям пощастило - вони отримали по пляшці віскі!

А о третій годині дня почалася завершальна частина, де призи вручалися вже організаторами за перемогу в Хакатоне. Через 24 годин на розгляд представили 19 проектів. Це більше, ніж в Одесі чи Києві.

Проекти

 1. Київ
  "Пиво, піца, хакатон", "Щасливий будильник", "Щасливий профіль". Розширення для Google Chrome + Android App + Android App
 2. Романюк В'ячеслав. Валерія Гуринович (Одеса)
  Створення клієнта під Mac OS X для вільного інтернет-радіо tmradio.net .
 3. Лев Лукомській, Руслан Киричук, Роман Кушнір, Володимир Василишин, Олександр Бондар (Львів)
  Створення багатокористувацької онлайн-гри "Морський бій".
 4. Тарас Рошко, Дутка Данила-Роман, Остап Андрусів (Львів)
  Comix - додаток під Windows Phone 7/Android для перегляду коміксів.
 5. (Ігор Рижков) Львів.
  "Glance" - аналізатор перших вражень користувача.
 6. Артем Карявка (Київ)
  Використання динамічних даних, які знаходяться на "LivaRava" замість статичної HTML-сторінки.
 7. Олен Даць, Ростислав Гулька, Андрій Кузьмич, Богдан Казановський, Роман Романчук, Роман Бучин.
  Навігатор в замкнутому просторі при відсутності GPS за допомогою мобільних пристроїв.
 8. Кісточки Дмитро, Кусков Олександр, покутників Олександр (Львів)
  Онлайн-гра "Бомбермен". Гра дозволяє об'єднати гравців з різними девайсами (мобільні телефони, планшети і персональні комп'ютери) на одній карті, провести цікаву боротьбу борючись одночасно з 8-ма гравцями і домагаючись тріумфальної перемоги.
 9. Олексій Олійник. Йосип Черешньовського (Тернопіль)
  Програма під Андроїд для запрошення друзів, знайомих і не знайомих людей, які знаходяться в даний момент поблизу (GPS) для спільного проведення часу.
 10. Артем Гнилий
  Fishl.com - "ідеальний" соціальний сервіс, який не відволікає від роботи.
 11. Володимир Скібіцький, Денис Кузьменко, Юрій Козак (Львів)
  Отримання необхідного зображення, формуючи "звук" за допомогою осцилографом і аудіокарти.
 12. Микола Мельник, Руслан Гладишев, Дмитро Болюх, Сергій Греков

  "Counter Strike 2D". Створення мережевої багатокористувацької ігрипрямо у вікні браузера. (HTML5 + Node.JS, заснована на WebSocket-ах)

 13. Діма Наумов (Львів)

  Дистанційне керування іграшкової машинкою за допомогою iPhone.

 14. березні Черешновская, Йосип Черешновскій (Тернопіль)

  Веб-сервіс для автоматичного перекладу програм для Андроїда, через Google Translate

 15. Василь Бондаренко (Одеса)

  десктопна гра на C #. Мета: створити високорозвинену й стабільну цивілізацію з примітивних елементів світобудови - від елементарних часток до техногенної цивілізації.

 16. Олена Кондратюк, Дмитро Януш, Назар Дольний

  "Живі фотографії". Аплікація для створення "живих" фотографій із серії робіт. Adobe AIR.

 17. Зеник Матчішін, Тарас Бурко
  Візуалізація на карті світу твітів з певними настроями (негативний, позитивний, нейтральний) по країні, зазначеної в інфо користувача.
 18. Олександр Обловатний, Тетяна Гуза, Володимир Рудий (Чернігів)
  Розподіл системи збору статистики з ігрового сервера "ІЛ2-Штурмовик".
 19. Львів
  Демо-квест для "ДОП Хакатон". Знайти і розпізнати 10 QR-кодів.

Після двох турів голосування (шляхом підняття рук) визначився переможець - Дмитро Наумов зі Львова. З чим ми його і вітаємо. Цікаво, що втретє перемагає на Хакатоне проект, заснований на управлінні чим-небудь за допомогою мобільних пристроїв.

Після приємної процедури вручення подарунків, поздоровлень і роздачі футболок, частина хлопців роз'їхалася по домівках, а частина зібралася в "Хорса" на афтепаті. Як мені здалося, Хакатон тривав і там. Говорили про долю українського ринку, девелопменті та цінності грамотних кадрів у сфері IT. Розбрелися останні хакатонщікі ближче до півночі. Втомлені, сонні, але задоволені.

На цьому ДОП Хакатон у Львові фінішував. У кращих традиціях: позитивно, цікаво, змістовно і корисно. Живе спілкування, екстремальне програмування, вісім десятків однодумців і незмінне акустичний супровід - це дійсно варто вашої уваги.

Фотографії

Більше фотографій є на Facebook .

Ще раз спасибі спонсорам і партнерам:

Опубліковано: 13/07/11 @ 07:42
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Junior-Middle-Senior - якими папугами міряємо?
Використання SQLAlchemy в django
Яндекс.Старт в Одесі
Післямова - про зарплати і сеньйора
Значення HTML 5 для пошукової оптимізації