Чи впливають програмісти на бізнес компанії?

Неймовірна історія путівника «Автостопом по Галактиці» починається дуже просто. Вона починається з людини, якщо бути точним, з землянина, який знав про свою долю не більше, ніж чайний лист знає про історію Вест-Індської компанії .

The Hitchhiker's Guide to the Galaxy by Douglas Adams

© Mariano Kamp

Компанія А володіє проектом з гарною стабільною бізнес моделлю. Ви приходите як розробник і починаєте видавати якісний код. Компанія А розвивається і росте, на день народження директора запрошують Lady GAGA і вона танцює приват для всіх бажаючих. Це ваша заслуга?

Компанія B вкладає гроші в перспективний стартап, ви приходите як розробник і починаєте видавати якісний код. Ринок не прийняв ідею, тисячі рядків коду залишилися лежати без діла на далеких серверах за океаном. У день народження директор пішов на зустріч з інвесторами, кульгав тиждень на праву ногу. Мабуть зарплати в цьому місяці не видать. Це ваша вина?

Програмісти не впливають на бізнес, але найчастіше люблять натякати на пряму залежність між своєю роботою і успіхами компанії.

З іншого боку, не маючи жодних мотивацій крім грошей, програмісти стають легко замінним ресурсом.

Орієнтуючись у своїй кар'єрі тільки на середню температуру по зарплаті, ви повністю втрачаєте свого унікального пропозиції. На ваше місце можна швидко взяти іншого, за ту ж «продиктовану ринком» ставку.

Гарна новина полягає в відсутність бізнес ризиків. Усі ризики бере на себе компанія. Якщо щось піде не так, максимум чим ви ризикуєте - зарплатою за останній місяць. Як підсумок, багато програмістів, користуючись перегрітим ринком, не тільки отримують неадекватні гроші, але і переоцінюють значимість свого внеску в бізнес.

А ви замислюєтеся про свою реальної цінності для компанії?

P. S. Цей матеріал написаний під натхненням від статті Коляна та вкиданням Макса , зазвичай мені вистачає 140 символів.

Опубліковано: 15/07/11 @ 09:17
Розділ Різне

Рекомендуємо:

ДОУ Хакатон у Львові - звіт
Junior-Middle-Senior - якими папугами міряємо?
Використання SQLAlchemy в django
Яндекс.Старт в Одесі
Післямова - про зарплати і сеньйора