Пошук по світовому Інтернету в Яндексі

Як думаєте класна ідея чи ні? Але в будь-якому випадки Яндекс намагається шукати вже й по світовому Інтернету.

Пошук по світовому Інтернету в Яндексі

Яндекс пропонує користувачам додаткову можливість - пошук тільки по закордонних сайтах. Тепер при запиті на латиниці в результатах пошуку на www.yandex.ru можна включити фільтр і побачити тільки закордонні ресурси. Також сервіс доступний на www.yandex.com - експериментальному майданчику для тестування нових алгоритмів.

Дійсно з після аналізу сервісу я побачив, що багато хто з моїх англомовних сателітів знаходяться в пошуку yandex.com.

Як мені стало відомо Яндекс наповнює свою англомовну базу вже на протязі 2-х років, а тому вже зібралося досить сайтів. Як буде відбуватися пошук поки не зрозуміло, так як сам яндекс ще намагається розібратися з російськомовним сегментом. Як все буде працювати в англомовному поки не ясно, але по багатьом англомовним запитам видаються поки ще сайти російською мовою.

Частка запитів до пошуку Яндекса на латиниці становить 12-15%. Однак сам по собі запит на латиниці ще не говорить про те, що користувачу потрібна тільки зарубіжна інформація. Наприклад, назва моделі побутової техніки найчастіше пов'язане з бажанням купити цю модель у своєму місті чи почитати думки співвітчизників. Для таких завдань на сторінці результатів пошуку з'явилася можливість подивитися окремо не тільки зарубіжні, а й місцеві сайти.

Як не дивно, але вже в індексі Яндекса більше 4 млрд закордонних веб-сторінок на латиниці, велика частина з яких - англійською. За заявками розробників формула ранжування для пошуку по світовому Інтернету розроблена за допомогою технології Матрикснет.

Для тих користувачів, яким потрібна допомога в перекладі знайдених зарубіжних веб-сторінок, в грудні 2009 року на Яндексі з'явилася можливість автоматичного перекладу знайдених сторінок з п'яти мов - англійської, німецької, іспанської, італійської та французької.

Вам не здається, що Яндекс все швидше продовжує йти стопами гугла? Про гугл траслейт вже давно все знають, а яндекс впровадив таку функцію лише в кінці минулого року.

У будь-якому випадки - це історичний момент для російськомовного пошукача, оскільки шлях у бік гугла, яху і МСН-а не такий вже й простий.

П.С. Поки Яндекс будує свою імперію в інтернеті. Потрібно думати про реальний будівництві в житті. Ось наприклад купити вагонку можна в інтернет магазині exclusiv.in.ua. Причому, що цікаво, з евкаліпта.

Опубліковано: 23/03/11 @ 09:45
Розділ Пошуковики

Рекомендуємо:

Інтернет бізнес в мережі інтернет
Заробити в інтернеті своїм власним Твіттером! Звучить заманливо, правда?
TrustLink - нова біла база SeoPult?!
Гостьові пости. Для чого вони потрібні?
Поділися емоціями - Розкажи про # KharkivTwevent (конкурс)