Вибір офісу, мої критерії

Сьогодні чисто практичний пост, як я вибираю офісне приміщення, коли в мене така можливість є. Даний пост не є універсальним керівництвом, і не претендує на фінальну істину. Зазначу також, що мої критерії можуть не працювати для бодішопов з великою кількістю співробітників.

Як кажуть наші посібники агентів з нерухомості, перші три показники для об'єкта нерухомості - це location, location and location. Починаємо пошук з виділення хороших районів в цільовому місті, якими районами є райони з хорошою транспортною доступністю, гарною інфраструктурою - провайдери, ресторани, кафе, магазинчики продуктів. Спальним районам - тверде «ні», вони знаходяться на околицях, деяким співробітникам буде не дуже цікаво кататися через все місто.

Вибрали райони? Шукаємо у вибраних районах приміщення певної площі - потрібно метрів сім на людину, плюс врахувати перспективи зростання команди. Скажімо, маємо ми в наявності 5 осіб та завдання на пошук ще п'яти до кінця року - можна варіанти менше 100м2 навіть не дивитися.

Приміщення повинні мати:

Мій особистий пункт - стелі не нижче 3 метрів. Краще - більше. Низькі стелі тиснуть психологічно, офіс виглядає менше, ніж він реально є.

Мережева проводка? На мій погляд, абсолютно не потрібна, Wi-Fi краще проводів, і істотно спрощує всякі переїзди та перепланування.

Тепер за плануванням. Особисто я не люблю кубікли, і волію розподіл команд по кімнатах. Крім того, потрібно приміщення для співбесід і зборів, окреме, можливо, потрібна кімната відпочинку з кавою-машиною, водопоєм, чашками і запасами чаю - тут вже питання розміру команди, якщо 10 і більше - це вже обов'язково, якщо менше - випилюємо де- то куточок під ці справи.

Повноцінна кухня в офісі - на мій погляд, погана ідея, яка веде до розвитку антисанітарії в офісі. Є в офісі - погано. Тому обов'язково особисто вивчіть ситуацію з установами харчування в районі офісу, оцініть їх. Підказка - якщо навколо тільки МакДак або Пузата Хата - це не айс.

Якщо є всяке начальство помітного рівня - виділяємо окремі кабінети. Так, я прихильник окремих кабінетів, з певного статусу керівника.

Якщо значна частина команди їздить на авто - вивчіть обстановку з паркінгом навколо офісу, це важливо, пошук місця забирає купу нервів і часу.

В офісі вкрай бажаним вибір з декількох провайдерів, або наявність WiMax or LTE покриття для бекап-інтернету. Падіння інтернету - це дуже, дуже погано. Це діє на нерви персоналу, це сотні і тисячі доларів втрат від простою і деморалізації співробітників.

Ще один момент - подивіться, куди виходять вікна - вид з вікон - важливий. Це та ж мораль і настрій:) Якщо офіс на сонячній стороні - наявність жалюзі або можливість їх установки - обов'язково.

Тепер прикинемо на пальцях цифри, скажімо, для Києва: офіс пристойного вигляду для площ 100-300м2 коштує приблизно 27 доларів за м2 на місяць (середнє між 25-30:). На людину у нас 7 метрів, тобто на місяць вартість цих метрів становитиме - 189 доларів. Припустимо, що ми знайшли дешевий варіант за 15 доларів метр і цих метрів випиляли людині - чотири. Разом - 69 доларів, і економія складе 120 доларів на місяць.

Тепер прикиньте, хто погодиться сидіти в убогому офісі за 120 доларів доплати в місяць (припустимо, ви навіть готові всю різницю віддавати грошима), а хто ні (і хто піде і не повернеться з співбесіди, навіть якщо у вас «цікаві проекти »), і ви побачите, що гарний офіс - це не розкіш, а засіб _удешевленія_ і поліпшення найму співробітників.

ЗИ: Мені б пітонщіков, 1 айфонщіка і 1 спеца по операційній системі роботів C3PO і R2D2. В Одесі, не аутсорсинг, великий російський веб-сервіс. Пишіть:)

Опубліковано: 30/07/11 @ 06:59
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Як ви оцінюєте свого роботодавця?
Дайджест тижня, 29 липня
Блог-шоу - випуск 45
Експеримент: 5000 $ в ПАММ рахунки
Dev [elopment of] Art [ifacts]