Наповнення офісу

Окей, припустимо, чудо- офіс знайдено , тепер треба його готувати до роботи.

(Знову ж таки, пост - чисте імхо).

Найголовніше в офісі це що? Своє обличчя офісу. Це можуть бути абсолютно різні речі, але з однією загальною властивістю - відвідувачі офіс повинні запам'ятовувати з першого заходу. Варіанти - балкон з видом на місто, вид на море, картинна галерея, яка-небудь пекельна інсталяція у фойє , ігровий автомат «Морський бій» в кімнаті відпочинку, загалом, щось потрібно вигадувати. Хоч розпису по стінах. Які можуть маркерами самі мешканці виконати, зокрема.

Далі, тепер чисто практичні моменти - меблі.

Перш за все, крісла - крісла повинні бути зручними І надійними. Дешеві варіанти мають дику тягу тупо розгвинчуватися через півроку, у них відламуються підлокітники і так далі. Три втрачених години роботи програміста за півроку - повністю перекривають всю неправдиву економію на дешевому кріслі. Не завжди, до речі, справа в ціні. Мав я справу з банальними стільцями за 30 доларів, без коліщаток і регулювань, і - спина відчувати себе відмінно, а це головний критерій.

Столи - самі прості по конструкції, але досить широкі, до них окремо або стійку для речей, книг, кухлів і так далі, або тумбочку.

Одежні шафи, як показує досвід - трата грошей, люди лінуються тягнути туди одежину, і вона повисає на кріслах або ж лежить на столах і підвіконнях. Краще поставити вішалки в кімнатах.

На вікна - жалюзі, або фіранки (не тряпочних в квіточку!).

Обов'язково дошку під маркери в кімнату нарад.

Кавоварка, кулер з водою, чайник - само собою.

Тепер техніка. Запам'ятовуємо простий момент - залізо зараз дуже дешево, і купувати його треба за принципом безгеморройності. Якщо залізяку треба оживляти силами енікейщіков або програмерів або сисадмінів - ця залізяка за кілька годин ремонту з'їдає більше, ніж заощадили на покупці. Тому компи краще брати замовлені з перевірених, якісних компонентів, і не допускати в конфігурації ніякої екзотики. Потім ця екзотика виявиться без драйверів на якомусь нитка хітровидуманном варіанті Лінукса, і що?

Не економте на пам'яті. Пам'ять коштує дешевше бруду, 4гб просто мінімум в десктопі. І на мишах і клавіатурах теж, тим більше, що там і розоритися ніяк не вийде. Є готові комплекти від того ж Майкрософта або Логітека. Дуже важливий момент - компи повинні бути тихими, з захищеними від шуму корпусами, тихими вентиляторами і відеокартами, інакше влітку кімната з 10 компами буде нагадувати епіцентр бджолиного вулика. Якщо тихі сервери не виходять - прибираємо їх в окрему серверну і НЕ садимо там опухати від шуму сисадміна.

Монітори. Зараз, имхо, мінімальний, він же оптимальний монітор для розробника - full HD 24 ". Якщо треба - 2 таких монітора. Вони коштують копійки, і дають великий приріст продуктивності праці.

За операційки, знову ж таки, не треба влаштовувати уніфікацію і змушувати всіх працювати на одній. Перенавчання забирає багато часу, тобто - грошей. Маководам можна і Мініка купити, не так і дорого вони коштують.

Щодо ноутбуків ... якщо люди ходять зі своїми - хай ходять, а от купувати їх замість десктопів - не впевнений, що варто. Ноутбуки ламаються, найчастіше, цілком, оживити їх після поломки важче, тому - тільки тим, кому вони реально потрібні. Тим, хто носить свої ноути - точно так само покладаються миші, монітори і клавіатури.

Так, зверніть увагу на світло в офісі - якщо з ним проблеми - докупіть настільні лампи.

Власне, це все. Далі вже необов'язкові компоненти, як ті ж ігрові автомати, більярд і тир-слеш-катівня в підвалі:)

зи: І, звичайно, постійний контроль стану офісу - ганяємо прибиральницю, щоб було чисто, докуповуємо картини або там кулі для більярда, прикрашаємо офіс до свят (не банально, а креативно!), робимо поточні ремонти, оновлюємо меблі, шпалери і так далі.

ззи: так само потрібні люди на ОС Ведроід і Фрукт, а так само пітонщікі - в одеський офіс великого російського проекту, не аутсорс.

Опубліковано: 02/08/11 @ 08:49
Розділ Різне

Рекомендуємо:

Бесіда з міс IT Харкова про бізнес-аналіз
Новий сервіс Google TakeOut
7 серіалів
Вибір офісу, мої критерії
Як ви оцінюєте свого роботодавця?